1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Av Malzemeleri Suda eriyen torbalar

'TATLISU OLTA TAKIMLARI' forumunda gülbaharlar tarafından 22 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. gülbaharlar

gülbaharlar Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar araştıramadım ama sizinlede paylaşayım istedim sazan balığı avcılığında iğneye yaklaşık 15 cm ilerisine bağlanan bir torba varmış içinde yem doluymuş ve takımı suya attığımızda torba eriyor ve içindeki yem suya dağılıyor ve iğne de bu yemlerin arasında kalıyormuş bu torbalarla alakalı bilgileri olan arkadaşlar varsa bilgilerimizi paylaşalım nered satılır nasıl bulunur faydaları zararları nelerdir bilgiler için şimdiden teşekkürler arkadaşlar

2. Fedai

Fedai Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    2
    Bu konuda çok fazla bilgim yok ama Nevin Almanyadan getiriyor buna benzer bir yemleme malzemesi balıkları toplamak için nevin daha ayrıntılı yazacaktır kardeşim malum avcı Nevin ben resim işleri ile ilgili bir sey varsa sor:)

3. Köylü

Köylü Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi sayende yeni bir şey öğrendim:)

ilk defa duyuyorum ilginç:)

4. oltadasazan

oltadasazan Gold Üye Gold Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Geçmiş yıllarda amatörlerin yurt dışından getirttirerek kullandığı suda eriyen yemleme torbalar son günlerde int.üzerinden satış yapan av malzemesi satıcılarında satılmaya başlandı.10x15 ebadtlarındaki bu torbalara 100-150 gram civarı yem konularak yine suda eriyen iplikle oltaya bağlanarak yemlemenin kancanın civarına yapılması sağlanıyor.Dikkat edilecek şey mutlaka kuru yemle yemleme yapılmalı yoksa torba atış esnasında parçalanıyor.

5. albay

albay Tba Okuru

osman abi duydumda hic görmedim sayende onuda gördük ama bizim buralarda olmaz galiba .saygılar abim

6. Onur ADIGÜZEL

Onur ADIGÜZEL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    benim oldukça tecrübem var bu konuda...biz Sakarya'da balık malzemesi satan her yerden alıyoruz...bunu pelikan firması üretiyor... uru yemle yapılacak yemlemelerde uygun arkadaslar... ancak haşlanmış mısır kullanacaksanız faydasınız göremezsiniz...ürünün suya ve doğal dengeye hiçbir zarırı yok arkadaşlar... plastik v.b. malzemeden üretilme değil...bir nevi şeker gibi;)

yaklaşık 50-70 gram kadar mısır alabiliyor...

7. discus

discus Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşımda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler...

8. U_B

U_B Tba Okuru

Yemleme aracıdır. Noktalama yemlemede en iyi çözümdür. TR de satılmakla beraber, ne yazikki haalen 3. dünya ülkesi olduğumuz için, burada satılanlar çok dandik olanlarıdır. Suya değer değmez erir ve noktalama yemleme yapamazsınız. Birde bunlara alternatif Fileler vardır. uda çok iyidir. Suda hemen erimemekle beraber, hemen cebinizi eritir. Zannedersem 5 Mt resi 30 TL kadardı.

[FLASH]http://www.balikavi.tv/player/vPlayer.swf?f=http://www.balikavi.tv/player/vConfig_embed.php?vkey=f9fc8ea15d152add0729 [/FLASH]

9. mustafadinç

mustafadinç Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bu torbalardan ben kullanıyorum kancadan önceki fırketeye (klipsli fırdöndü) takıyorum torba eskiden gribin vardı onun kapakları gibi suda eriyor birkaç boyda var bence en iyisi orta boy olanı fakat fazla yem atılmıyor direk kancanın yanına yarım avuç yem koyduğunuzu düşünün onun gibi.

10. dizel45

dizel45 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    emeği geçen tüm dostlara teşekkürler...[/QUOTE]

11. Bijev BG

Bijev BG Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben tatlı su avında kulanıyorum (sazan avında). Bence çok başarılı ve işe raradığını düşünüyorum aldığım sonuçlardan .Ben yurt dışından getittirmiştim ama av markette oldugunu gördüm.

Yükleniyor...