1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Yardım Sazan takımları için yardım

'YARDIM ve DESTEK' forumunda derdal tarafından 20 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. derdal

derdal Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selamlar benimden sizlerden bir ricam var

Sazan için yeni olta takımları almak istiyorum ilk etapda denemek için 3234 Alba Star Leader Kamış 350 cm, Banax marka makine(bütçem 50-70 TL) ama modelde karar veremedim ve bu takım için en uygun misina almak istiyorum iğne olarak da önerdiğiniz model olursa sevinirim. Sizden bana bu konularda yardım etmeniz.

2. discus

discus Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    erdal aramıza hoşgeldin ben sazancı değilim ama üstadlarımız en kısa zamanda sana bilgileri verecektir.rastgele...

3. Kamil ESEN

Kamil ESEN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Erdal kardeşim biz sazan avında kamıştan çok kasnak kullanıyoruz.Fakat başkanımız devamlı kamışla avlanır.En güzel bilgiyi sanırım o verecektir.Aramıza hoşgeldin bu arada..

4. Murat VAROL

Murat VAROL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Erdal öncelikle aileye hoşgeldin... Genellikle sazan için kullandığım kamış 3,50 lik ve üstü, kurşunda 75 gr lık klasik 3 ine li dip oltası şeklinde hazırlıyoruz... 1-01 iğne kullanıyoruz şamandıralı oltalarda 20 gr lık kurşun kullanmaktayız...

5. oltadasazan

oltadasazan Gold Üye Gold Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:
    Erdal kardeşim,Banax makina seçimin doğru biraz ağır olmasına göre taş gibi bir makina sazan avıda beklemeli av olduğundan ağırlığının fazlada önemi yok .Benim makinalarımdan biride eski bir modeli yıllardır sorunsuz kullanıyorum.

Ben bu yıl makinaya sarmak için Oscar'ı seçtim güvenle kullanılacak bir misina.Kösteklerdede f.c. misina kullanıyorum.

Kancalarıda güvenilir bir markanın bulunduğu yöredeki sazanının büyüklüğüne göre seçersen nadir gelen trofe boy sazanları oltam koptu,kancam açıldı türü üzgünlüğe gerek kalmadan kıyıya alırsın.

Kamış secimine gelince atar ve çeker değerlerini yazmadığından fikir yürütmeyeceğim.100-150 gr.(3-3.5lb.)atarlı bir kamış işini görecektir.Rastgele avlarında bol şanslar.

6. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Kardeşim, ilk önce ailemize hoşgeldin, keyifli paylaşımlar dilerim.
    Sazan için 3.50 Leader kamış güzel, Banax marka makine de güzel ilk başlangıç için.
    Önemli olan, bu kamışı uzun atış yani dip oltası olarakmı kullanacaksın, yoksa şamandıralı takım olarakmı kullancaksın.
    Eğer, şamandıralı takım olarak kullanacak isen, 4.20 metrelik alman gerekir kamışı, makinen iyi şimdilik, bütçeni düzeltince daha iyi makine alabilirsin.;)

7. Carti

Carti Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Erdal kardeşim...
    Umarım ustalarımızın anlatımları yeterli olmuştur...
    Site içinde aile gibiyizdir. paylasımlarda bulunduğun sürece yeni dostluklarda kazanıp Bilecik te yada yakın şehirlerde: Eskişehir kütahya afyon gibi illerdeki ustalarımızla da tanışıp beraber balık avı yapma şansın olacaktır...
    Avlarında şansın bol olsun..

8. U_B

U_B Tba Okuru

Üstadım bu misineyi halen kullanmıyorsunzdur umarım.

9. AkAY

AkAY Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:
    Merhabalar. Ben sazan avı için tek kancalı dip oltası düzeneğini kullanıyorum. Kamış olarak sert 150-300 gr(yüksek atarlı) kamışları tercih ediyorum, esneme payı hiç olmuyo fakat uzağa atmak için 100 gr kurşun ve yemleme torbasına ancak böyle yüksek atarlı oltalarım dayanıyo. Benim için kamış önemli değil, uç takımlarıma çok önem veririm. Makinanın debriyajı, misinamın kamuflajı ve dayanıklılığı, kancamın sivriliği...

Makina olarak, çok beğendiğim ve 1 ay içinde askere gideceğim için almamakta direndiğim, Banax'ın Helicon 5600 serisi...

Misina olarak daha önceden Dam'ın çok beğendiğim mavi renkte misinası olan DAMYL-SteelPower misinasını kullanıyordum. Zamanla aşınmaya başladı. Beğenmedim.

Bu sene en çok verim aldığım misina ise hiç almak istemediğim ve av bayiimin zorla verdiği STREAM marka, kül rengi misina. Diğer misinalara oranla biraz yumuşak ve dayanıklı. Tavsiye ederim.

Kancada ise Gamakatsu vazgeçilmezim. Gamakatsu G-carp A1.

Benim tavsiye edebileceklerim sazan avı için bu malzemeler. :) Avlarınızda bol şanslar. Rastgele...

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş