1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Yardım Sazan Balığı En Bol Hangi Aylarda Çıkar?

'YARDIM ve DESTEK' forumunda Selman45 tarafından 8 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Selman45

Selman45 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkeze merhaba.
    Ben foruma yeni katıldım yaşım daha küçük.Forumu çok beğendim şahane bilgiler ediyorum herkeze teşekkür ederim.
    Ben manisa civarında avlanıyorum göletler ve 60km uzaklıkta olan demirköprü barajına gidiyorum dediğim gibi acemi olduğum için en güzel hangi aylarda çıkar bilmiyorum:) içimde büyük avlanma hevesi olduğundan kışında tutmak istiyorum ocak şubat aylarında sazan çıkarmı aceba?

2. Mufi

Mufi Tba Okuru

Cevap: Sazan Balığı En Bol Hangi Aylarda Çıkar?

Sazan balıgını en iyi avlanma zamanı doğal olarak yıl içinde en fazla besin arama ve beslenme zamanıdır..

buda üreme - yumurta atma döneminin sonrası dır ayrıca yaz ayları boyunca avlanabilirsin..

mesela sayfa 52 de bir tablo var bak en fazla yazın midesi dolu oluyor.. sazangillerin ..

http://www.fisheriessciences.com/tur/Journal/vol1/issue2/jfscom2007007.pdf

3. Selman45

Selman45 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür Ederim abi
    Grafikleri inceledim kışın en az midesi dolu olduğunu gördüm bu hayvanın kışın az beslendiğini göstermek istemişler, yani hayvan kışın yem yemek için pek çaba göstermiyor :)
    Bu nedenlede kışın sazan zor çıkar :)

4. Mufi

Mufi Tba Okuru

kışın sazan metabolizmasını yavaşlatır..uyku haline girer az hareket hatta hareketsizlik nedeni ile besine ihtiyaç duymaz.. meşhur kış uykusuna yatan hayvanlar gibi.. bu şekilde düşün .. :)

5. oltadasazan

oltadasazan Gold Üye Gold Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Sazanın en çok avlandığı dönem havyar atma işleminin bittiği temmuz sonu ve havaların soğumaya başladığı kasım ayına kadar olan dönemdir.Bu kışın sazan avlanmaz demek değildir.Kışın çok soğuklarda büyük sazanlar çok nadir dolaşırlar. Bulundukları yerler ise, avlağın en derin yerlerinde genelde toplu halde bulunurlar. Büyük kaya kovuklarındaki yuvalarında,ağaç köklerindeki yuvalarında, zemin taşlı ise taş aralarında bulunurlar. Az hareket ederek az enerji harcamaya gayret eden sazanı kışın avlamak için bulunduğu yeri bizim bularak mevzi ve az yemleme ile bilhassa yağ oranı yüksek proteinli yemlerle aramakta fayda vardır.

6. Selman45

Selman45 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim :)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş