1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Salyangoz güzel bir yem olabilir

'BALIK YEMLERİ' forumunda BALIKÇI HOROZ tarafından 7 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. BALIKÇI HOROZ

BALIKÇI HOROZ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba sevgili dostlar,arkadaşlar ve değerli büyüklerim.Sizlere salyangoz hakkında kısa bir bilgi vermek ve bir soru sormak istiyorum. Geçen hafta balığa giderken denemek amacıyla mahalleden toplamış olduğum kabuklu salyangozları da yanımda götürdüm. Kabuğunu kırarak içinden çıkardığım salyangozu iğneye takıp suya indirdiğimde balıklar tarafından hemencecik yendiğine şahit oldum,belli ki balıklar salyangozu çok sevdiler ama son derece yumuşak olan bu canlıyı iğneden kolayca alıyorlar. Bu salyangozları kaynatarak biraz olsun sertleştirmek iyi fikir olabilir diye düşünüyorum. Sizlere sorum kaynatmak iyi çözüm olabilir mi yoksa başka bir yöntem varmıdır. Şimdiden herkese teşekkürler.

2. U_B

U_B Tba Okuru

Cevap: Salyangoz güzel bir yem olabilir

İğneye takmadan deneyin, bağlayarak. İğnenin önünde olacak şekilde. Yada zaman zaman bana kızdıkları şekilde bende size kızaraktan söyleyim, ( bu kızma konusunu ileride açıklayacam ) canlıya eziyet etme ve ciğer dalak tak oltana.

Bağlama şeklini şu şekilde yapa bilirsin. Ben bu iş için berkley cristal ip kullanıyorum. 0,04 kalınlığında ve son derece sağlam bir iptir. Dikiş iğnesi ile kıçından baş tarafına doğru geçirerek hemen aynı ipi iğnenin pala kısmına bağlamanız yeterlidir. Ama peşin söyleyim, bu konuya kızacak olanlar olacaktır :D kiki

3. BALIKÇI HOROZ

BALIKÇI HOROZ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Salyangoz güzel bir yem olabilir

sağlık olsun Gürol abi,her türlü yoruma açığız:),tavsiyelerin için de çok teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş