1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kıyı Avları Rüzgarla gelen güzellikler

'AV RAPORLARI' forumunda memetb3 tarafından 10 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. memetb3

memetb3 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Uzun zamandır takip edip bir çok yeni şey öğrendiğim bu forumda cuma günü yaptığım avımın raporunu ve bu kış yakaladığım balıkların fotoğraflarını paylaşmak istedim. İnşallah keyif almanıza vesile olabilirim.
    Cuma günlerimin boşa çıkması dolayısıyla artık rahat rahat balığa gidebiliyorum. bu cuma öğle vakti hava çok bozacak görünüyordu son ana kadar kararsızdım bende olmazsa erken kaçarım düşüncesiyle sabah 6.30 gibi evden çıktım. Yemci ve kahvaltılıkların alınmasından sonra saat 8 gibi bol taşlı meramda yerimi aldım.
    Merada benden önce gelen 3 kişi daha vardı. Henüz alınacak büyüklükte balık yakalayamamışlardı ve çok fazla harami balık vardı. Oltamı yemleyip attım ufak balıklar anında bitiriyorlardı. Sülünezlerimi yem ipiyle iyice bağlayıp atarak ilk balığımı saat 10 gibi aldım. 250-300 gram civarı ortaboy bir lidakiydi. 2 saat kadar yem ipiyle bağlanmış yemlerimi ufak balıkların telef edişlerini izledim arada çok sayıda limit altı balık saldım. Saat 12 gibi hava çok fena patladı Yandan esen rüzgarla ayakta durmak bile güçleşmeye başladı. Akıntıdan 75 gramlık kurşun sürekli akıyor ve dibe takılmaya neden oluyordu. Özenerek bağladığım iki takımıda kopardım. Yanımdaki arkadaşlar da sadece 1 balık alabilmişlerdi ve daha sakin bir yere gideceğiz diyip ayrıldılar açıkçası bende gittikleri yere gitmeyi düşündüm fakat fazla vaktim yokru saat en geç 4 te dönmeliydim. Merada daha az akıntı olan bir yere 150 metre kadar sağıma geçtim. Tekrar yemleyip attım bu sefer olta elimde bekleyip her vuruşu hissetmeye çalışacaktım. Zaten kamışı dikmekte rüzgardan dolayı mümkün değildi. Pek bir ümidim kalmamıştı açıkçası birazdan dönerim derken sert bir vuruş ve güçlü bir asılma biraz yüklenince kafa atarak gelen bir çupra tahminimce 600 gram civarı. Moralim tamamen düzeldi ve daha bir istekli devam ediyorum. Atar atmaz çok sert bir asılma fakat bu balık kafa atmıyor sadece çekiştiriyor: gelen iri mırmır açıkçası beni çok şaşırttı her taraf taş ve ot. Onada hoş geldin diyorum ve arka arkaya gelen kaba lidakiler arada iki sarpa salınan bir çok lidaki bir tanesi elimde kaldı iğneyi çıkarırken. Sonra gözlerime inanamadım el kadar bir kalkan balığı. İlk defa yakalıyorum açıkçası beni baya şaşırttı. incitmeden suya saldım sonra keşke fotoğrafını çekseydim diye düşündüm. 3 saat içinde eve misafir getirecek kadar balık yakalamıştım. 3.30 gibi toplandım ve yola çıktım. Yem olarak sülünez iğne olarak mustad 1251 c 2 numara hazır takım. Aşağıda son avın ve bu kış yaptığım bir kaç avın fotoğrafları.

Bütün balıklar kıyıdan yakalanmıştır ve her bir fotoğraf ayrı bir ava aittir. Son fotoğraf raporladığım avın fotoğrafıdır.

2. memetb3

memetb3 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap: Rüzgarla gelen güzellikler

3. memetb3

memetb3 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Yanlışlıkla enter'a basınca resimleri yüklemeden yollamışım. cevap mesajına resimleri yükledim

4. hus213

hus213 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2,716
    Ödül Puanları:
    63

Mehmet ellerine sağlık raporda resimler harika tekrarları nasip olsun paylaşım için teşekkürlerAlkış

5. Ergun ŞİRİN

Ergun ŞİRİN Uzatmalı çırak Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2,892
    Ödül Puanları:
    18

Devamı dileklerimle,
    Her daim rast gelsin.
    :)

6. memetb3

memetb3 Üye Balıkçı