1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Avlak Yerleri Pamucak avlak yerleri, av meraları

'AYDIN AV MERALARI' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 1 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

 1. İsmail ESENCAN

  İsmail ESENCAN Admin Admin

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesaj:
  11,450
  Alınan Beğeniler:
  10,056
  Ödül Puanları:
  5,113
  Şehir:
  İzmir
  Web Sitesi:
  Belli başlı insanların tercih ettiği esasında tamamen kumluk bir alana sahip sahil semti. Vampir gibi saldıran sivrisinek ordusuna Bu sahilin en önemli özelliği tamamen kumluk olması ve belli bir mesafeye kadar hep sığ olmasıdır. Çoğu kişi kumsaldan av yaparken suyun belli bir kısmına kadar girerek av yapar.

  Orta suyun bir bölgesinde su derinleşir ve oltanızı o noktaya getirebilirseniz Mırmır almaya başlarsınız. Kıyıdan atacaksanız Surf Kamış ile olabildiğince uzağa atmak şart. Dediğimiz gibi sığ bölgeler iri balıkların tercih ettiği yemleme bölgesi değildir. En azından kumluk alanda.da ev sahipliği yapar. Esasen benim bir defa gittiğim ve bu canlılar yüzünden hayattan soğuduğum Pamucak mevkiine av yapmaya giderseniz özellikle bir sivrisinek ilacı almayı unutmayın.

  Pamucakda Levrekde sık sık denenen bir balıktır. Özellikle nisan ayı gelip yumurtlama zamanları yaklaştımı Levrek kıyılara yanaşmaya başlar. Yalnız denizin çalkantılı olması şarttır. Çünkü kurnaz balıktır ve etrafındaki her hareketi sezerek ona göre hareket eder. Sakin bir denizde bu balığı kolay kolay göremezsiniz. Avınız Sahte kullanarak At-Çek yöntemi ile olur. Eğer sahteniz yoksa sardalyaya iğneleri dolayarakda avlanabilirsiniz. O da yoksa Zeytinköy kanal ağzı bölgesi ufak kefallerin cennetidir. Ordan yakalayıp canlı olarak av yapma şansınız var.

  Bu bölgede aynı zamanda Lidaki de alabilirsiniz. Biz ilk ve son kere gittiğimizde tavsiye üzerine Kum Yengeci ile Çupra yakaladık. Yengecin amacı harami balıkların çokluğundan dolayı talan olan Mamunun yerine sadece Çupra nın ilgi gösterdiği bu yemi kullanarak rahat bir av yapmak. Gerçektende gündüz avında bu bölgede çok harami balık var bu yüzden Yengeç kullanmak oldukça avantajlı. Mırmır avı ise genelde gece daha bereketli olur. Tepede ay varsa ve biraz da olsa çalkantı oluşmuşsa Mırmır için ortam hazır demektir. Klasik 3 köstekli takım hazırlayın. Bu takıma ek Hırsız iğnede ekleyebilirsiniz. Oltanızı 70-80 metre atın ve kamışınızı yatay konumlandırıp yemlerin kuma yatmasını sağlayın. Ucuna zili takıp bekleyin. Mevsim Eylülse ziliniz mutlaka çalacaktır. Yem olarak Boru Kurdu veya Mamun idealdir.Kumlara yatmış bu yemlere Mırmır kayıtsız kalamaz. İğneniz Kısa Pala Çengel 3-4 no ise Çuprada yakalayabilirsiniz.


  Gelelim Meralara. Pamucak sahili her tarafından olta atılacak potansiyelde bir yer olsada kumsalın sağ tarafında haritada gösterdiğimiz yerler daha verimlidir. Tabi balık bu belli olmaz ama deneyimler bize bunu gösterdi. Kumsalın sol tarafındaki Tusan Otel ve Pine Bay otelin civar kayalıklarıda Karagöz, Sargoz avı için müsait alanlar. Oraya girmişken bu bölgeride mutlaka deneyin. Yine sağ tarafta Zeytinköy balık populasyonu bakımından aynı olduğundan o bölge hakkında yazmaya gerek görmüyoruz.

  KUŞADASI PAMUCAK AVLAK YERİ RESİMLERİ

  1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg


  Kyn
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş