1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Palamutlar Yunanlıların mı?

'Talip GİRGİN' forumunda Talip Girgin tarafından 4 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    Palamutlar, Yunanlıların mı?

Dün Sarayburnu’ndaydım amacım biraz gezinmek ve çıtır çıtır istavrit yakalayıp eve götürmekti. Ama kısmet değilmiş. Bu arada, Sarayburnu’nda en büyük balığı tutma şampiyonu olan bir balıkçı dostumuzun tuttuğu bu güzel palamudun yanağında 11.802.341 rakamı yazıyordu!

Birden suların içinden Tsunami etkisi yaparak, okyanusların tanrısı, deniz tanrılarının tanrısı Poseidon çıktı! Elinde bir fatura koçanı. Hemen üzerine bir şeyler karaladı ve uzattı. Balığın bedeli 20 Yunan sikke’si.
    Yahu... Poseidon, tanrı kardeş; biz amatör olta balıkçısıyız...
    Balığın faturası mı olur? Hem sonra bize serbest!

Poseidon: Yok yahu amatörü vermez, profesyoneli vermez iyi alıştınız vallahi bizim balıklarımızı tutmaya? Siz kendi sularınızdaki balıkları çoktan bitirdiniz biz bu balıkları daha Çingene palamuduyken tutup numaralandırdık; bunlar Karadeniz’i dolaşıp bize torik olarak gelecekler. Bu balıkların havyarları da gelecek neslimizin haklarıdır. Siz çocuklarınızın ve hatta torunlarınızın bile istihkakını çoktan yediniz, bitirdiniz kardeeeeşşş!

Allahtan imdadımıza deniz yaratıklarının çobanı Proteus geldi.
    Bizim adımıza Poseidon’a yalvarmaya başladı.

Yüce Poseidon: “Balıkları bitirenler bu arkadaşlar değil. Bu arkadaşlar kendileri bile doğru düzgün balık yemiyor ki torunları yesin! Hem bu amatör balıkçılar, balıkları ve diğer canlıları tutup öpüyor ve geri salıyorlar” deyip balığı tutan Rıdvan kardeşimize sordu. “Sen de öyle yapacaktın değil mi balıkçı kardeş” dedi.

(Balığı tutan emekli Rıdvan abimizin korkusu Poseidon’dan değil, 20 sikkeyi ödeyememekten (!) kendisi emeklidir de! ) "tabi ya ben bu balığı öpüp geri salacaktım zaten. Simit çarpsın pardon ekmek çarpsın bak!"

Poseidon: İyi o zaman bende faturayı şimdilik iptal ediyorum sen balığı öp birde resim çekil ve sonra sal. Sakın ha hayvana bir zarar verme. Proteus sende bu barbar Türklerin avukatlığını yapmaktan vaz geç, git hayvanlarının başına, bak başka birileri ile kırıştırmasınlar pardon öpüşmesinler!

Poseidon yavaş yavaş boğazın derin sularına gömülürken “gözüm üzerinizde bir dahaki sefere balıkla nikâh kıysanız bile faturayı size ödetirim” dedi.
    Ben eve gelir gelmez bütün olta takımlarını rafa kaldırdım. Bir daha balık mı?

Yahu kafama takıldı şimdi; gerçekten boğazdan geçen palamutlar Yunanlıların mı?

Aaa pardon söylemeyi unuttum; Proteus’un büyük babası Türk’müş, bu yakınlık ondan yani!

&&&

Not: Bu yazı Poyrazköy Koop. Bşk. Sayın Mustafa Kokoş Beyefendiye atıftır! Kendisi 14 cm lik çinakopa getirilen yasağı protesto etmiş ve yanılmıyorsam “Bu balığı biz tutmazsak Yunanlılar tutar” demişti. Demek ki biz Türkler küçük balıkları tutmalıyız, tutmalıyız ki Yunanlılar tutmasın! Bu nasıl bir mantık anlamış değilim!

6 Ekim perşembe 2011 saat 11.00 de ulusal kanal da canlı yayında
    Sürkoop, bşk, Ramazan Özkaya, İstanbul birlik bşk, Erdoğan Kartal ve Poyrazköy Kop Bşk. Mustafa Kokoş ile balıkçılığımızın ve balıkçıların sorunları adlı 45 dakikalık bir program, Halit KONANÇ Bey tarafından yapılacaktır.
    Programı izlemenizi öneriyorum.

Bu arada resimde palamudu tutan balıkçı dostumuz Rıdvan Beyi de tebrik ediyoruz...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: Palamutlar Yunanlıların mı?

Abi olur mu hiç o balıklar bizim bizimkiki.
    Paylaşım için ellerine sağlık Abi:).

3. Tamer Şencan

Tamer Şencan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

talip abi biz degerlerimize sahip çıkamayan bir devletiz padişahların lokumunu gaziantep in baklavasına yunanlar patent alırken biz hükümet olarak seyredersek balıgımızıda alırlar köprümüzüde adamızıda alırlar bu yunan dostlarımız diyorum

4. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Teşekkür ederim Mustafa kardeşim sağ ol. :p

Bu yazı Poyrazköy Koop. Bşk. Sayın Mustafa Kokoş Beyefendiye atıftır! Kendisi 14 cm lik çinakopa getirilen yasağı protesto etmiş ve yanılmıyorsam “Bu balığı biz tutmazsak Yunanlılar tutar” demişti. Demek ki biz Türkler küçük balıkları tutmalıyız, tutmalıyız ki Yunanlılar tutmasın! Bu nasıl bir mantık anlamış değilim.

6 Ekim perşembe saat 11.00 de ulusal kanal da canlı yayında
    Sürkoop, bşk, Ramazan Özkaya, İstanbul birlik bşk, Erdoğan Kartal ve Poyrazköy Kop Bşk. Mustafa Kokoş la balıkçılığımızın ve balıkçıların sorunları adlı 45 dakikalık bir program, Halit KONANÇ Bey tarafından yapılacaktır.
    Programı izlemenizi öneriyorum.

5. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Keşke o ulusal kanal izmir,de de yayınlansa!?
    Bu zihniyetle gidersek daha nelerimizi kaybedeceğiz acaba:confused:
    Paylaşım için teşekkürler Sayın Talip bey.:)

6. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Talip abim paylaşım için teşekkürler :)

Gerçekten işin Yunanlısı Türkü Ukraynası kalmadı bizler bir önlemler zincirinin içine girmeliyiz artık :)

7. oltadasazan

oltadasazan Gold Üye Gold Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Diline sağlık üstadım,
    Poyrazköy Koop. Bşk. Sayın Mustafa Kokoş Beyefendi ve onun gibi düşünenler oldukça Palamutuda diğer balıklarıda bir çok türde olduğu gibi kısa süre sonra hatıra fotoğraflarında veya Yunan sularında görmeye mahkumuz.

Bizlerde yakala-bırak balıkçılığı yapmaya çalıştıkca dudak kenarından gülen dostlar sizin yakalayıp bıraktığınız balıkları hatta çok daha küçüklerini başkaları yakalıyor.Sizin bırakmanızın bir önemi kalmıyor diyorlar.Çabaları küçümsiyenler hatta dalga geçmeye teşebbüs edenler de var.Fakat düşünmüyorlar ki.

Eğer bir çiftci, “Ben buğday eksem bir kısmını böcekler yer, bir kısmı çürüyüp gider, yeşerdiğinde de hayvanlar yer, harman yaparsam yakarlar, öyleyse ben buğday ekmeyeyim” derse ne olur?Böcek yiyecek,hayvan girecek,hain yakacak diye ekin ekmeyecekmiyiz? Ekin ekmezsen
    ne yiyeceksin?
    Bu gün doğal yaşamını,doğadaki hayvan varlığını korumayan en az bir kez döl vermesi hakkını tanımayanların yarın burada balık yok diye yakınma hakları olabilirmi?Bu sözlerin geçimini bu sudaki balıklardan sağlayan birine ait olması dahada acı.
    Hadi kalkın o zaman hep beraber balığa gidelim Yunanlı,ağcı,bohcacı yakalamadan küçük ,büyük bütün balıkları yakalayalım.Bizden sonrasımı TUFAN onuda bizmi düşüneceğiz.:(:(

8. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Ben teşekkür ederim Ayşe Hanım. Hakikatten biz kimleri seçiyor, kimlere hak etmediği sıfatı veriyoruz (!) bu programı mutlaka seyretmek lazım.

Geç bile kaldık Ferit kardeşim. Sularımızda bunu fark edinceye kadar protein depoları bunu halletti! :)

9. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Çok güzel katkıda bulunmuşsun Osman ağabey. Dediğin gibi yakalayıp bırakmaz bu hayvanlara bir şans daha vermezsek...bizim yaratandan bir şey istemeye yüzümüz olur mu? Yunanlısı'da Türk'ü de kurallara uymalı. Denizlerimiz hepimize yeter. Yeter ki kurallara uyalım. Kendi menfi çıkarlarımız için kalkıp milyonlarca insanın gözünün içine baka baka yalan yanlış konuşmayalım. Allah yardımcımız olsun... Bu arada Balıkçı Rıdvan dostumuzun çektiği balığı görünce halen sularımızda bu balıkların olması beni müthiş sevindirdi. Selam ve saygılar...:p

10. aldem

aldem Tba Okuru

Yunanlılar bu saatten sonra tutsa tutsa pan...balığı tutar,adamların balık tutacak hallerimi kaldı,yıllık milli gelirleri 21-22 bin eurodan 10-11 bin euroya düşmesi gerekiyor,yani p.. balığını kılçıksız yediler Yunanlılar,avrupanın şımarık çocuğu dönemi bitti,avrupa fonlarından geliyordu paralar gel keyfim gel,şapka düştü kel göründü,Almanların kafası çalışıyor aldılar ab ye içeri girenleri hallettiler,bizi niye almadılar bizde Almanları hallederdikte ondan,düşünsenize AB nin ihracatını bir senede 5-10 katlardık hayali ihracaatla Almanlar bunu anlayana kadar biz köşe olurduk,düne kadar bizim kamu bankalarında hükümetler görev zararı diye bilançolarda bir şey yazdırırlardı yabancılar bunu çözemediler en sonunda bir öğrendiler kamu bankalarındaki paranın yandaşlara,bütçe dışı harcamalara yani paranın indiregandi yapılma olayı ondan sonra kamu bankalarının adam edilmesi şart koşuldu,lafı birazdağıttım ama 14 cm çinekoptan para kazanmayı düşünenlerle bu balık stokları nasıl korunur bilmem,Talip bey çok güzel yazmışınız,bu ulusal kanal bildiğimiz ulusal kanalmı,yoksa trt 1 mi.

11. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Normal Ulusal kanal. (D-Smart'ta 87. kanalda) Baştan bende TRT sanmıştım :) Yarın sabah saat 11.00 kısmetse öğreneceğiz! İnşallah, kayda değer birşey duyarız. :)

12. orhanbaba

orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Bundan sonra hiç olmazsa kendi balığımıza sahip çıkalım, kalemine sağlık hoşçakal Talip kardeşim.:):):)

13. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Teşekkür ederim Orhan ağabey, gerek denizlerimizde, gerek tatlı sularımızda; eskisinden daha duyarlı ve doğaya daha saygılı olmalıyız.
    Olmayanları uyarmalıyız. Sularımız balıksız kalmasın...

Özellikle Sivriceli abilerimiz hepsini bitirmesin bizede bıraksınlar hehehehehehe Selam ve saygılar... :D:D:D

14. diver26

diver26 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler Talip Bey, kaleminize sağlık...

15. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Teşekkür ederim Suat Bey sağ olun :p

Bu Sayfayı Paylaş