1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Özlenen misafir

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 3 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlar, sanırım bu sene sanırım ''balık avı hobim'' açısından en vasat seneyi yaşıyorum. Bu senenin başında yapmış olduğum bir kaç kıyı avını saymazsak hemen hemen her hafta sonunu evde geçirdim diyebilirim.

Bir defa kıyı avı etkiliğine katılmış, bir defa da bir kaç hafta önce de yine kıyı avı niyetiyle Çeşme yarımadası taraflarına gitmiş ama çok istediğim ve özlediğim o canım ''Al yanaklı/Kalın dudaklı'' dilber (Çupra) ile kavuşup, hasret giderme imkanın olmamıştı.Demek ki, nasip bu haftaya imiş.

Avın hikayesine geçmeden önce de, size başka bir anekdot aktarmak istiyorum.Hafta içinde mesaide iken av partnerlerimden olan Sevgili Erdal bey'den tekne avı için güzel bir teklif geldi.Sıkıldığını ve kendisine bir hafta içi kaçamak yaratmak istediğini, onunla beraber gelip gelemeyeceğini sordu.Aslında teklif şahane idi.Fakat, ben işlerimin yoğunluğu nedeni ile gelinmeyeceğimi ,ama hafta sonu için her türlü teklife açık olduğumu belirtmiştik.

Sözün kısacası, o kendine göre plan yapmış ve hafta içi sanırım çarşamba günü basıp gitmişti Çeşme'ye.Ve daha sonra yaptığımız telefon görüşmesinde de ama ne maceralı bir av yaptıklarını öğrendikten sonra iyi ki de gitmemişim diye kendi adıma sevinirken ,onların adına da üzüldüm.Akşam üstü tekne ile çıkmışlar.Amaç hem akşam suyu yapmak,hem de tüm gece av yaparak sabah suyu da aldıktan sonra geri dönmekmiş.Gecenin bir vakti aniden hava patlamış.Çapayı alıp kaçalım diye 45 dakika uğraşmışlar.Ama çapayı sökememişler.Tabi ki de bu arada resmen suya düşmüş kedi yavruna dönmüşler.Tüm geceyi kamara içinde ıslak ıslak geçirip, sabahın ilk ışıkları ile de manuel el/bilek gücüyle çapayı deniz tabanında takıldığı koca bir halattan kurtarmayı başarmışlar.Velhasıl külliyen adrenalin.

Geleleim avın hikayesine.Bu hafta sonu için kafamda net bir plan yok.Yani evdeyim.Sanırım gece saat 22.30 olsa gerek.Sevgili dostum, Çağatay bey aradı.Abi ne yapıyorsun dedi.O beni bu hafta sonu için Çeşme tekne avı yapacağımı düşünüyormuş.Telefonda yaptığımız bir kaç söyleşiden sonra 02.06.2012 /cumartesi sabah için bir kıyı avı planı yaptık.Amaç tüm kış üstümüze sinmiş olan şu hamlıktan kurtulmaktı.

Bu avımız da eski yıllarda olduğu gibi sabaha karşı saat :02,00 gibi filan buluşup da yollara düşmeyi yeğlemedik.Amaç, kendimi fazla yormadan şöyle iki kardeş keyfe keder bir kıyı avı yapacaktık nihayette.

Sabah saat 06,00 da buluştuktan sonra, istikameti yem işini halletmek işin doğal olarak yemcilerin olduğu muhite yöneldik.Balıktan tam ümitli olmadığımız için yem işini eski yıllarda olduğu gibi abartmadık.Eskiden bu zamanlarda adam başı birer patlak mamun filan alırdık.Gerçi her birimiz de o zamanlar adam gibi balıklarda alırdık.Şöyle dışarıdan gözlemliyorum da, ne eski gibi balıklar var.Ne de eski verim kalmış.Şimdilerde 3-5 balığı yan yana görmek için bazen arka arkaya 2 gün av yapmak lazım sanırım.Yani sabah erken kalkayım da, sabah suyu alıp 3-5 balık ile geri dönerim dönemi artık biti galiba.

Av yapacağımız yere gelince, hemen takımlar hazırlandı ve bir an önce denize kavuşturuldu.Deniz inanılmaz bir şekilde sakin.Adeta uyuyor gibi.Su yüzeyinde tek bir kıpırtı yok.Aslında tekne avı için ala bir hava.Tabi ki ''akış yapma stili'' ile avlanma için söylüyorum.

Sabahın o ilk saatlerinde eskiden bahse konu yörede çok sağlam vuruşlar olur ve ilk balıklarımızı hep o saatlerde almıştık.Su bomboş bir akvaryum gibi.Attığımız mamunlara bile belirli belirsiz vuruşlar alıyoruz.Ama bu mini mini vuruşlar son derece nazik olan mamunu parçalamaya ve iğneleri boşa çıkarmaya yetiyor.En güzel biz kalamar parçası ve küçük yengeç e geçelim diye düşündük.Bu defa da ona ise hiç bakan yok.Sözün özü, sanırım bu av temiz hava/bol gıda tarzında bir nev i gezi/belgesel tarzında av olacak diye düşünmeye başladım.

Öğleye kadar bekledik durduk.Bu ara hava azıcık güney ve güney batı arası esmeye başlayınca başladı su yavaş yavaş oynamaya.Su oynamaya başlayınca da oltalar başladı tıngırdamaya.Ama vuruşlar zayıf.Kalamar halkalarına gelen vuruşların tam olarak ne olduğunu anlamak için, hemen tekrar mamuna geçtik.Ve o küçük vuruşların ne olduğunu çarçabuk çözdük.Vuruşları yapan ince lidakilermiş.Hatta bunlardan 3-5 tanesi de oltalarımıza denk geldi ve aynen suya iade edildi

Vakit artık öğleyarısını geçmiş ve önümüzdeki yazın ilk sıcak günlerinden birini yaşamaya başlamıştık.Bulunduğumuz yerde ne bir gölge yapacak ağaç, n e de bir çalı kümesi vardı.Sıcaktan dilimiz damağımız kururken yanımızdaki buzluktaki son su şişesini de açtık.İçilen her bir yudumn su, anında sanki tüm vucudumuzdan geriye ter şeklinde boşalıyordu.Velhasıl, bizlere kös kös geri dönüş yolu gözükmeye başlamıştı.Yani ümitler artık tükeniyordu.

Bir ara çalan çep telefonum ile Sevgili arkadaşım Mehmet bey ile tam görüşme yapıp bitirmiştim ki, benden azık ileride olta atan Sevgili Çağatay kardeşimin büyük bir gayret ile makarasını sardığını ve ''üstünde'' diye seslendiğini fark ettim.Yanına vardığım da ise ona sakız gibi bembeyaz güzel bir eski çiftlik kaçkını bir çupranın gelmiş olduğunu gördüm.Çiftlik ortamında kafesteki balıkları hasat ederken, bazen de boylama yaparken çoğu zaman bunlardan bazılarının doğal oratama kaçtıklarını biliyoruz.Bu çupralar ilk başta aynen balık marketlerindeki gibi kısa/tıknaz/tombiş olurken, zaman içinde geçen sürede doğal ortamdan da beslenmeye başladıklarından olsa gerek, için yavaş yavaş renklerinin açıldığı ve vücut formlarının düzeldiği görülür.Ve tabi ki de lezzetlerinde artar.

Saat öğleden sonra dönmeye başlamış ve sanırım artık 15,00 gibi filan olmuştu.Bulunduğum yerde can sıkıntısından elimdeki puaçayı küçük küçük yaparak, hemen önümde gezinen mini mini balıklara ziyafet çekiyorum.Can sıkıntısı had safhada.Hani neredeyse, arkadaşıma sesleneceğim.Hadi ya kaçalım artık diye.Attığımı kırıntılara su yüzeyindeki, kibrit çöpü boyutundaki gamitler (Kefal yavrusu) kapışırkemn, aşağıya ,inenleri de dipde yer alan minicik karagöz -isparoz ve mırmırlar kapışıyor.

Yanımdan azıcık ileride olan benim 2 nci kamışın bir ara sallanır gibi oldu.Çömelmiş vaziyette otururken,yaptığım boş işe ara verip kamışa doğru bakmaya başladım.Ahanda beklenen o ağır misafirin selamı geldi.Ama ne selam.Ben yerimnden doğrulup da oraya varmak için tam hamle yaparken, kamış tutulu olduğu ayaktan fırlayıp düştü suya.

Amanın diyerek, fırlayıp oraya varıp da, kamışa elime aldığımda ise, beklenen misafirin kapıda beklediğini anlamam bir oldu.Başladım sarmaya makinayı.Hım...Zorluyor makinayı.Ama Orjinal Japon Ryobi Ecusima 6000 lik makinam hiç tınmıyor bile.Bu arada sevgili av partnerim Çağatay bey'e seslendim.Geliyor...Geliyor diye.Çağatay bey in digital fotoğraf makinasını alıp da yanıma gelinceye kadar ben sağ salim çok şükür balığı kıyıya almayı başardım.

Gelen koç gibi yarım kilo üstü güzeller güzeli bir deniz çuprası imiş.Uzun uzun onu inceleyip, adeta methiyeler yazdım diyebilirim.Ne yapayım, o benim her daim ''Al -Yanaklı kalın dudaklı yarim '' idi.

Vakti bayağı ilerlemesi ve öğle sıcağının artık dayanılmaz bir hale gelmesinden dolayı, arkadaşım ile beraber sıcaktan ensemiz ve kollarımız al-al amele yanığı olmuş bir vaziyette mutlu mesut dönüş yoluna geçtik.

Çok daha bereketlisinin en yakın zamanda sizlere ve dostlarınız denk gelmesi dileği ile rastgele arkadaşlar.

1141 eklentisini görüntüle 1142 eklentisini görüntüle 1143 eklentisini görüntüle

[DM]xrabbm_balik-avi-videosu-0047-ishak-ballyca_sport[/DM]​

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Kasım 2016
  2. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Özlenen misafir...

İshak bey ,

İnanın videoyu izlerken çok heycanlandım. Sizi ve ekibinizi yürekten tebrik ederim.Alkış

Deniz çipurası gerçekten muhteşem duruyor. afiyet şeker olsun rasgele Alkış

3. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili Abim av işi ekip işi ve inan ekip arkadaşın ile mükemmel bir ikili oluşturmuşsunuz, yürekten kutlarım.;)

Uzun zamandır görmediğimiz Alyanağı görmek bizleri de mutlu etti, inşallah devamı aynı güzellikte çoğalarak gelirler.

Bu arada söylemezsem çatlarım, alyanak tutmaya tutmaya, elinde tutmayı bile unutmuşsun be abim, adamın elini öyle ham yapar işte.!kiki

Paylaşım için teşekkür eder, aynı güzellikte devamını dilerim, rastgelsin.:)

4. orhanbaba

orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İshak kardeşim çok güzel bir çıpra zaten bu cümlen her şeyi anlatıyor.:)

Gelen koç gibi yarım kilo üstü güzeller güzeli bir deniz çuprası imiş.Uzun uzun onu inceleyip, adeta methiyeler yazdım diyebilirim.Ne yapayım, o benim her daim ''Al -Yanaklı kalın dudaklı yarim '' idi.:):):)Tebrikler afiyet olsun.AlkışAlkışAlkış

5. Güman ARDAL

Güman ARDAL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Konuyu büyük bir dikkatle okudum videoyu seyrettiğimde ise yorumlardaki heyacanım ikiye katlandı güzel bir hava güzel dostluk güzel bir av daha ne olsun.Tebrik ediyorum ve afiyetler olsun diyorum.

6. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili dostlar aslında ben bir kıyı avcıyım.Hele kıyıdan çupra avı denilince benim için akan sular durur.Sanırım bu bir nevi aşk olsa gerek.Hatta ve hatta kara sevda...:p

İşte bu yüzden dolayı o canım Al yanaklı/kalın dudaklı diber yazmış olduğum methiyler için beni maruz görün.:)

Av partnerime gelince.Sevgili Çağatay kaptan'ım aslında öncelikle iyi bir denizci.Havayı ve suyu koklamayı çok iyi bilir.Onun Liberta isimli teknesinde yaptığımız avlarda , sağolsun bizleri her daim sağ salim getirdi-götürdü ve misafir etti.

Sanırım 2007 yılında tanışıpda,ondan sonra hep beraber yapmış olduğum bir kıyı avı sayesinde artık o da kıyısından, ucundan bir şekilde kıyı avına da bulaştı:).Gerek kıyıdan Çupra avlarımız gerek ise kıyıdan yapmış olduğumuz Levrek avlarında on numara neticeler alan bir dostum.

Hele hele onun halihazırda bakımda olan teknesi hele bir suya insin.Tavalık telaşını bıkarıp, müthiş planlar yapıyoruz. kikiSözün özü ekip arkadaşı çok önemli.

7. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili dostlarım yorumlarınız için teşekkürler.Bu avımızda her birimize tek parça balık denk geldi.Ama onca beklemeden sonra ona kavuşmak bizleri ziyadesi ile mutlu etti bile.

8. hüseyinsavacı

hüseyinsavacı Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İshak kardeşim ellerinize sağlık güzel bir gün olmuş.Çok şükür eliniz boş dönmemişsiniz..Lakin balıkların yok oluşunda çok ama çok haklısın..Yazık oldu o verimli avlaklara, o güzelim balıklara.Bilinçsizce yapılanlar sonucunda işte geldiğimiz nokta bu..:(

9. Tahir GÜRHAN

Tahir GÜRHAN ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    23
    Ödül Puanları:
    0

Harika bir paylaşım ellerinize sağlık.Sevgiler.

10. clio35

clio35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ishak abicim o güzel yorumlarını okuyunca aklıma ilkokulda sürekli çantamdan eksik etmediğim kemalettin tuğcu nun kitapları geldi yorumlarına mı bakayım video yu mu izliyeyim bilemedim.teşekkürler ve saygılar

11. Vedat ÖNCÜER

Vedat ÖNCÜER Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İshak'cım bu sene bir kısırlık var bende çözemedim .Avlaklara bir haller oldu.:confused:Ama yinede umudumu yitirmiyorum geçde olsa gelecekler diye düşünüyorum.:rolleyes:
    Avlarının daim olması dileğimle selamlar...:)

12. İsmail Çeri

İsmail Çeri Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İshak abim ellerinize ve emeğinize sağlık inşallah hep gönlünüzden geçen çupralalrı yakalarsınız.

13. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Hüseyin kardeşim, yorumun için teşekkürler...Her şeyin hayırlısı diyorum...

Tahir hocam, yorumun için teşekkürler.Her daim sağlık ve sıhhat içinde avlarının ile bizlerin gözlerini şenledirmen dileği ile...

Sevgili Hakan'ım, yorumun ve güzel sözlerin için teşekkürler.Benim avlarım ile ilgili olarak yazmış olduğum raporlar emin ol, olan bitenin ve yaşanmışlıkların sadece tüm içtenliğim ile aynaya vurmuş olan hali.

14. Gürdeniz

Gürdeniz Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İshak kardeşim yine harika bir rapor,harikada bir çupra,emeklerinize sağlık.
    Deniz çuprasının duruşu bile asil,bereketli olsun.Tebrikler.AlkışAlkış

15. filinta35

filinta35 Tba Okuru

Bereketin Daim olsun Üstadım;

On numara rapor sunmuşsun bizlere tebrik ve teşekkür ederiz.Alkış

Müteakip avlarınızı raporlarınızı bekliyoruz RASGELE.:)

16. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili arkadaşlar, yorumlarınız ve güzel temennileriniz için hepinize teker teker teşekkür ederim.

Çok daha güzelinin en yakın zamanda hepimize denk gelmesi dileği ile cümlemize rastgele...:)

17. Sargoz35

Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    2

İshak Hocam şükür kavuşturana...
    Orjinal,bir başka güzel duruyor ellerinde...
    İçimden bir ses diyor ki İshak Hocam bu abdest ile çok namaz kılar :D Seni bu saatten sonra tutabilene aşkolsun :)
    Daha Alyanaklı olanlardan yakalaman dileğiyle sevgili ağbeyim...Sevgiyle kal,Selamlar.

18. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

İshak abim tebrikler AlkışAlkışAlkışAlkış

İnan ben tutmuş kadar sevindim senin adına :)

Ne zamandır yarini ellerine almamıştın inşallah çok daha güzelleri gelecek açılışı yaptın artık :)

Rastgele...

19. clio35

clio35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bizde nerde böyle al yanaklı kalın dudaklı poz vermek.biz olsak olsak bülent ersoyun kalın dudaklarıyla poz veririz

20. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Mehmet'im bu bir aşk - bir kara sevda biliyorsun...İnşallah daha irilerini de tutmak nasip olur.

Ferit'im balık tutmak için önce balığpa kaçmak lazım değil mi? Ben de bu hafta sonu için Çağatay kardeşimden gelen teklifi değerlendirip ve bu güzel ile kucaklaştım.:p
    hehehehehehe Allah iyiliğini versin senin..Akşam akşam beni güldürdün kardeşim...

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş