1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar ''Orcaerkan'' Erkan abim

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 12 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili Dostlar, bu sanal aleme daldık dalalı her birimiz kim bilir ne ilginç yada garip veya ne güzel yada bir o kadar kötü olaylar ile karşılaşmışızdır...:rolleyes:

Bu alem öyle ilginç bir alem ki, bazen sanal alem çerçevesinde başlayan dostlukların bakıyorsunuz bir süre sonra aşama aşama gerçek yaşama dönüştüğüne şahit oluyoruz...Hem de ne sıkı dostluklara dönüştüğüne hepimiz bazen şahit olmuşuzdur...

Ha, bazen de bu sanal dünyada başlıyan ve daha sonra da gerçek yaşama dönen dostlukların da daha sonra anlamsız bir şekilde bambaşka yönlere geldiğini görmekte mümkün tabi...:rolleyes:

Arkadaşlar, sanırım bundan 3-4 sene önce olsa gerek...O zamanlarda kendimce yeni yeni video paylaşımlarına başladığım dönem...Ve youtube.com dan başka bir şey bilmediğim için elimden geldiğince orada video paylaşımlarımı toplamaya çalışıyorum...Uzm.Dr.Rastgele balık avı 0001..vs vs vs diye...:pYani eski nick adımla..:)

Ve bir süre sonra benim videolarımın bazılarına hep aynı kişiden yorum yazıları gelmeye başlamştı...

-Videolarınızı büyük beğeni ile izliyorum...Ben de sizin gibi olta meraklısıyım..Lütfen eğer mümkün ise bende bir gün siznle gelmek isterim...Ben 4 ncü evre kanser hastasıyım..Ve bunu çok istiyorum...

Ve birde orada cep telefonu yazılı..:confused::confused::confused:

İster istemez insan garipsiyor tabiki...Kimdir ....?Nedir..?Neyin nesidir..?:rolleyes:

Çünkü zaman zaman bu sanel alem içerisinde nelerin nelerin döndüğünü sanırım basından duymuşsunuzdur......Bir sürü insanın bu sanel alem sayesinde başına gelmedik kalmadığına şahit olmuşuzdur...

Neyse lafı uzatmıyayım..:pBen kendimce büyük bir cesaret sergileyerek verilen telofonu aradım..Kimsiniz..?Neyin nesisiniz babından...?:confused:Ve baktım ki telefondaki ses, hakikaten kurduğu cümleler ve ses tonu ile insana güven verecek tarzda konuşmakta...:)İşte o kısacık konuşmada anlatabildiği kadarı ile durumunu anlattı...Ve isim/ adres vererek ;aman hocam eğer mümkün ise görüşebilirmiyiz demişti...

2646 eklentisini görüntüle

Ve bende sanırım en yakın zamanda izinde olduğum bir gün içerisinde o telefondaki sesi ziyarete gittim..;)Ve gayet hoş bir karşılama ile karşılaşarak, balık/ olta üzerine bayağı bir muhabbet yapmıştık...Bu değerli abim zamanında elinden bir kaç tane tekne de geçmiş, tam bir derin su sevdalısı çıktı...:)

Bizlerin büyük bir özlem ile baktığımız o trança avlarına zamanın da bolca yapma imkanı bulmuş değerli bir insan ile tanışmış ve bol bol da fikir alışverişinde bulunmuştum...

Daha sonra aramızda abi-kardeş gönül bağı kurduğumuz bu abimiz adını anmak bile istemediğim o herkezin bildiği Allahım evlerden ırak tutsun dediğimiz o hastalığın ileri aşamasını yaşıyordu o zamanlar...Bir takım cerrahi işlemler geçirmiş ve iç organlarının büyük bir bölümü alındığı için bedenine takılan sonda ile yaşamını sürdürüyordu..

İşin ilginç yanı, bütün bu olumsuz tabloya rağmen Erkan abimin yaşama azmi, hakikaten insanlara ibret verecek tarzda idi...Allahım o ne enerji....

Tabiki tüm bu yaşam sevincinin ve enerjinin kaynağı ''Balık/Olta aşkı'' idi sanırım...:)

Sözün özü Sevgili Erkan abim ile gelişen muhabbet sayesinde onu çevrem ilede tanışması için elimden geldiğince bu sanal aleme çekmeye çalıştım...Ve hatta o bizim her daim bir şey çıkmasa dahi yine de ısrar ile gittiğimiz kıyı ekibimize de dahil etmiştik...

Geçen zaman içerisinde ise , Sevgili Erkan abim, ara sıra dahi olsa hastanede yatmış ise de eve çıktığında ve gördüğü o ağır radyasyon tedavilerinden sonra fırsat bulduğu ilk aşamada kendini yine tekne üstüne atmayı başarabilmişti...:)

Ve, yaklaşık bir-bir buçuk aydan beri kendi derdime düştüğümden pek görüşme /ziyaret etme imkanı bulamadığım Erkan abimi bugün ziyerete gittim....:)

Ve gördüğüm manzaradan çok etkilendim...:(O hatay dolu...O enerji dolu insan gitmiş...Yerine sanırım hayat kitabının son sayfalarına gelmiş olan üstünde sanki yılların yorgunluğu birikmiş oldukça yaşı geçkin biri gelmişdi...

Onun rahatsılığını kaynağını ve şu an için artık hangi aşamada olduğunu bilsem bile ; yine de onu o halde görmek emin olun beni çok perişan etti...

Hani şairin dediği gibi :

Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?
    işin kolayına kaçmadan ama
    gül yanaklı bebesini emziren melek yüzlü anneciğin resmini değil
    ne de ak örtüde elmaların
    ne de akvaryumda su kabarcıklarının arasında dolaşan kırmızı balığınkini
    Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?

İşte bu satırlarda sizlere bahsettiğim Ve mutluluğun adeta resmini yapan Değerli Erkan abim...

Cenab ı Allah ımın hakkında hayırlısını yazması dileği ile...

VE BEKLENEN ACI HABER.....

Temmuz / 2010

2648 eklentisini görüntüle

Arkadaşlar, Erkan abinin cenazesi bugün ailesi,yakınları ve olta/balık arkadaşları ile birlikte İzmir/Güzelyalı Hakimzade Camiinde kılınan Öğle namazını müteakip aile kabristanının bulunduğu İzmir/Urla mevkiisi Zeytinalanı beldesindeki kabristanına son istiratgahına defin edildi..

Ruhu şad olsun..Mekan ı cennet olsun..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. Sargoz35

Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: ''Orcaerkan'' Erkan abim...

Sevgili İshak hocam,
    Erkan abimize Allah'tan acil şifalar diliyorum,içinizde ki durumu az çok sezebiliyorum,fakat yüce rabbim en iyisini bilendir.Böyle durumlarda insanın elinden birşey gelmeyince,yaramız bir kat daha kanıyor,yüreğimiz daha da acıyor.
    O gülen adamı,hep o şen şakrak günlerinizdeki gibi hatırlamak sizin için en doğrusu olsa gerek ;) Selamlar.

3. Necati AKKOÇ

Necati AKKOÇ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    0

Erkan abimize Allah'tan acil şifalar diliyorum.

4. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Üstadım Erkan abimize Allah'tan acil şifalar dilerim.Yazdıklarınızda ise çok haklısınız sanal alemde başlayan dostluklardan reel hayata uzanan şahane arkadaşlıklar.Alkış

5. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Mehmet'im, ben bu koca adamı sanal alemden tanıdım...O kadar neşeli..O kadar hayat dolu ki....
    Geçirdiği onca ameliyata ve bedenine monte edilmiş bir sürü hortum,torba vs aldırmadan ve kafaya takmadan adeta hiç bir şey yokmuş gibi yaşamını sürdürmeye çalışan neşe dolu bir insandır...

Ve tam bir derin su sevdalısı..Allahım kendini tekne üstüne attığı zaman adeta hiç bir şeyi kalmıyordu...

Dün onu evinde ziyarete gittiğimde onun en son halini görünce resmen yıkıldım...:(O benim güzel abim gitmiş...:rolleyes:Derin derin zor nefes alan hayat çizgisininin son sınırında gidip gelen bir insan motifi görmek beni çok yıktı...:(

Dili döndüğünce de espiri yapmaya çalışarak, çupracıların şıhı...En son ne zaman çupra tutttun....Bana ne zaman çupra getireceksin yemek için deyince de resmen koptum....Ve salona gitme bahanesi ile kalkarak odadan uzaklaştım..Ve göz yaşlarımı tutamadım...

Cenab ı Allahımdan onun hakkında tez zamanda hayırlısını ihsan etmesini dilemekten başka elden gelen yok...

Zira ona bakan 80 yaşı üstü anne ve babacığı da artık bitmiş vaziyette...:(

6. MUSTAFA MERAY

MUSTAFA MERAY Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bakana da çekene de zor gelir İshak Abi, Yüce Allah, sevgili Erkan Abimiz için hayırlısını nasip etsin İnşallah.Dualarımızı eksik etmeyelim.

7. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Gerçekten çok zor bir durum İshak bey Erkan beyin içinde bulunduğu duruma çok üzüldüm.
    Bir raslantı sonucunda tanışıp bunu gerçek bir dostluğa dönüşürmek ne kadar güzel sizide Erkan beye karşı olan sevginizden dolayı kutlarım İshak bey.
    Yüce Rabbimden dilerim iyi olsun her ne kadar zor bir durumda olsa Allah'tan ümit kesilmez dualarımız Erkan ağabeyle.

Saygılar

8. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Hayır dualarını eksik etmeyen her arkadaşıma sonsuz teşekkür ederim...Sevgili dostlarım, hakikaten de bu dünya da baki kalan hoş bir seda imiş...
    Gerisi boş..Gerisi ayrıntı sanırım...:rolleyes:

9. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İshak abi ; çok zor bir durum çok zor , abimi 15 sene önce bu rahatsızlıktan kaybettim. Senin arkadaş dost olarak yaşadıklarını ben ciğerimde yüreğimde hissettim. Erkan abim içinde Allah'tan ümit kezilmez inşallah en kısa zaman içerisinde şifa bulur da o eksi günlerinize dönersiniz.
    Sanal ortamda başlayan dostluklar gerçek hayat dostlukları ve arkadaşlıkları çok değerli olgulardır. Bir çoğumuz bunun örneğini yaşadık ve yaşıyoruz. Bende sizlerin arasına yeni katıldım. İyi ki bu Ailedeyim iyiki sizlerleyim ...

10. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Erkan abiye allahtan acil şifalar dilerim.

11. paşalı

paşalı Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Erkan kardeşimle Tarım il mdlüğünde belge almak için gittiğimde tanışmıştım.Gerçekten hayat dolu bir insandı.Bir iki telefon görüşmemizde olmuştu.İshakcım yazdıklarını okuyunca çok ama çok üzüldüm.Allahtan umut kesilmez Erkan kardeşime açil şifalar diliyorum.

12. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Turgay abiciğim, bu amansız hastalığı ile dalga bile geçmeyi başarabilen içi hayat dolu o güzel insanı demek sen de tanıyorsun..:)

Abiciğim onu dün ziyarete gittiğimde gördüğüm manzara ile inan perişan oldum...:(Hala durumu gözümün önünden gitmiyor..:(Ve elimden geldiğince aklıma geldikçe de dua ediyorum..Allahım hakkında hayırlısınını eyle diye...Baş ucunda oksijen tüpleri,Hortumlar, bedeninin orasından burasından sarkan sondalar...:(

13. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Erkan kardeşimize Allahtan açil şifalar diliyorum.

14. nedim TURHAN

nedim TURHAN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

erkan abimize acil şifalar diliyorum

15. aldem

aldem Tba Okuru

Allah

16. aldem

aldem Tba Okuru

Allah acil şifalar dilerim,İshak bey bizim yardım edebileceğimiz bir şey varmı.

17. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İshak abi,
    Gene kaleminizle döktürüp, bize tüm yaşadıklarınızı aktarmışnız.
    Gerçi bu, oldukça üzücü bir aktarımınız oldu. Çok üzüldüm. Erkan Beye Allah'tan acil şifalar diliyorum. Ama dostluk öreneğinizle bir o kadar da sevindim.
    Sizi bu güzel dostluk örneğinizden dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum.

âvâzeyi bu âleme dâvûd gibi sal
    bâki kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş

Sevgi ve selamlarımla...

18. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili İshak hocam, inanın yazınızı okurken gözlerim doldu.

Rabbim abimize acil şifalar versin, Hakkında hayırlısı ne ise o olsun.:eek:

19. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

09/07/2010

Sevgili Dostlar, şimdi aldığım bir telefon haberi ile uzun süreden beri yakalanmış olduğu elim hastalık ile mücadele eden ve bizler gibi ''Amatör balıkçılığa gönül vermiş'' Sevgili Erkan abimin vefaat ettiği haberini aldım...

Derin suların sevdalısı bu güzel insana Cenab ı Allahımdan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabırlar dliyorum...

Bütün dualarımız seninle...Mekanın cennet olsun.
    .

20. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

İshak kardeş inanın sizler kadar üzüldüm.Buradan Erkan ağabeye Allah'tan rahmet dilerim mekanı cennet olsun.
    Sizlere ve kederli ailesine'de baş sağlığı dilerim Allah sabır versin.

Bu Sayfayı Paylaş