1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Harici Konular Olta kazasi

'HARİCİ KONULAR' forumunda ERHAN11 tarafından 5 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. ERHAN11

ERHAN11 Tba Okuru

[​IMG][/URL][​IMG][/IMG]

KENDİNİ AVLAYAN BALIKÇI

Bir olta balıkçısı, kendini garip bir balık avlama kazasında yaraladıktan sonra, mucizevi bir şekilde kurtuldu.

42 yaşındaki Peter Inskip, oltasının ucundaki 5 santim büyüklüğünde olan kurşun olta ağırlığı, birden fırlayıp boynunda içeri saplanınca ve göğsünün hemen üst kısmında kalınca, kendi misinasını kesmek zorunda kaldı. Bir çocuk babası olan Peter Inskip, oltasını evinin hemen yakınlarında bulunan ve balık avladığı göle doğru fırlatmaya çalışırken, garip bir kaza geçirdi. Oltasını ileriye doğru fırlatmak için, geriye doğru gerildiği sırada, oltasının ucunda bulunan 5 santimetre uzunluğundaki kurşun ağırlık, hemen arkasındaki bir yere takılı kaldı.

Kurşun ağırlığı düzgün ve kolay bir şekilde takıldığı yerden çıkarmak yerine, oldukça kızmış olan Peter Inskip oltaya tüm gücüyle olabildiğince asılmaya başladı. Tam bu sırada takıldığı yerden kurtulan kurşun ağırlık, roket hızıyla Peter Inskip'e doğru fırlayarak, bir kurşun gibi talihsiz adamın derisini deldi ve boynundan içeri girdi. İnanılmaz bir şok geçiren Peter Inskip, kendini yakındaki bir eve kadar zar zor atabildi. Olay yerine gelen acil durum ekipleri, oltanın misinasını keserek, Peter Inskip'i hastaneye götürdüler.

Mühendis olan Peter Inskip; 'Mükemmel bir şekilde açılmış olan delikten, misinanın dışarı doğru sarktığını görebiliyordu. Bu misina, elimde duran oltama hala bağlıydı. Ayrıca, boğazımın hemen arkasındaki ağırlığı hissedebiliyordum. Şimdiye kadar yaşadığım, en garip ve farklı histi. Kurşun ağırlık o kadar hızlı ve temiz bir şekilde boğazıma saplandı ki, çok büyük bir acı hissetmedim ve çok büyük bir kan kaybı da yaşamadım. Ne mutlu ki, bu ağırlık tüm hayati damarları ve nefes borusunu ıskalayarak içeri girdi. Ölümüme neden olabilecek bir kan kaybı, ya da nefessiz kalmama neden olabilecek bir nefes borusu yaralanması yaşayabilirdim. Hastanede uyandığım zaman, doktorlar bunun bir mucize olduğunu söyledi. Hala hayatta olduğuma bir türlü inanamıyorlardı.

Hastanede cerrahlar ameliyatı yapabilmek için, Peter Inskip'in göğsünü tamamen açtılar ve göğüs kemiğini kırdılar. Ayrıca kurşun ağırlığın içeri girdiği bölgeye, tam altı dikiş atılmak zorunda kalındı.

Peter Inskip; 'Bu yaralanma biçimi o kadar garipti ki, emekli olmak üzere olan bir kalp cerrahı özel olarak beni tedavi etmek istediğini söyledi. Çünkü tüm kariyeri boyunca daha önce hiç, böyle bir yaralanma görmemişti ve kariyerini böyle garip bir operasyonla tamamlamak, gerçekten oldukça ilginç olacaktı. Bu kazaya rağmen, içimdeki balık tutma isteğinde hiçbir azalma olmadı. Fakat bu kazanın en kötü yanı, bir daha asla bu kadar büyük bir balık yakalayamayacak olmamdır.' dedi.

2. Fatih OKKA

Fatih OKKA Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mercan
    Erhan abi paylaşımın için teşekkürler....

Gerçekten ilginç bir kaza imiş ama dikkatli olmak gerektiğini bu işin şakasının yada dalgınlığının olmadığını gösterdiğin içinde teşekkürler....

3. Carti

Carti Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Çipura Namıdeğer PAŞA
    Kardeş çok ilginç bir olay allah kimsenin başına vermesin....
    Acizane benimde başımdan buna yakın bir olay geldi, ancak insana değil bir eğlençe klubünün camından içeri girdi ve duvarına çarptı ....
    içeride eğlenenlerin birisine gelse idi düşünmek bile istemiyorum.....
    kurşun 70 gr ve ben onu izmir kordon/pasaportta 80-100 metreye el ile atmaya çalışıyordum...
    Düşünün artık o şiddeti....
    Ancak bu olaydan sonra orada birdaha o şekilde avlanmadım....

4. Murat VAROL

Murat VAROL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dostluuuuk
    Kardeşim Paylaşım için teşekkürler, Dikat etmek gerek Allah kimsenin başına vermesin... Emeğine sağlık.

5. Fedai

Fedai Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    2
    Meslek:
    Lambuka
    Cok ilginç bir kaza bunu tasarlayarak yapmak istesen bin kere deneme ile bunu basaramaz insan görünmez kaza bu işte.
    Onun için bilinçsizce avlanmamak lazım.
    Paylaşım için teşekkürler.​

6. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,049
    Ödül Puanları:
    5,113
    Meslek:
    Devlet Memuru
    Reis, paylaşım için teşekkürler kardeşim.Gerçekten çok dikkat edilmesi gereken bir husus bu.Her zaman dikkatli olmakta fayda var.:)

7. nemo45

nemo45 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    daha erişemedim
    kardeşim, paylaşımın için teşekkürler.
    gerçekten çok kötü bir olay, allah kimsenin başına vermesin.
    gerçekten çok dikkat etmek gerekiyor....:);):);)

8. düştegör06

düştegör06 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    LEVREK
    paylaşım için teşekkürler

9. Ahmet ÜNSAL

Ahmet ÜNSAL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    11 Kiloluk Yayın
    Haber için teşekürler arkadaşım.

10. bülent26

bülent26 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yok
    Erhan haber paylaşımın için teşekkürler uyarılara uymak lazım:)

11. oltaci

oltaci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sazan 22 kg
    Çok basit bir hareketin ihmalkarlığının yarattığı sonuç herkese ders olabilecek bir nitelikte inanılmaz kazalar basit hatalar nedeni ile böyle olmuyormu yaşantımızca dikkkaaatt herkese saygılarımla.

12. Nevin

Nevin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    2.800 Gram ISTAKOZ
    Balik tutarken yasanan cogu kazalari okumusumdur
    Ama bukadar ilginc olanina ilk defa rasladim
    Paylasim icin tesekkürler elerine emegine saglik​

Bu Sayfayı Paylaş