1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Nikon coolpıx L22 makina

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 5 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili arkadaşlar, dostlarımız ile birlikte yapmış olduğumuz av anılarımızı anılara taşımak amacıyla her birimiz muhtelif marka digital fotoğraf makinaları kullanmaktayız..

Mesela ben 2005 yılında almış olduğum Nikon Firmasının Coolpix L2 modelini kullanıyorum...Halihazırda şimdiye kadar tık demeden çalıştı.Tek sorunum menüsünün Türkçe olmaması ve Yapmış olduğu Video Çekim dosyalarının uzantılarını MOV dosyası olarak kayıt etmesiydi.:eek:MOV dosyalarını her bilgisayarda otomatik yüklü olan Windows Media Player de açmıyor biliyorsunuz.:(İlle Apple firmasına ait olan Quik Tıme denilen programı da bulmak ve onu da PC ye yüklemek lazım...:rolleyes:Üstelik MOV uzantılı dosyaları da Windows Movie Maker programı tanımıyor ve kabul etmiyor ..Eğer bu program ile kısa görüntülerden film yapmak istersek, ille de bu MOV uzantılı Video dosyalarını Convert etmek gerekecektir...:rolleyes:

Üstelik benim aldığım tarihte bu tür makinalar bizler gibi dar bütçeli kişiler için bir nev i yatırım gibi bir şey idi...:pO zaman o vardı..Ben de onu almıştım...:)

Esas konumuz bu değil tabiki...Sizler ile paylaşmak istedğim husus Şu:

Dün adına B.İ.M denilen bir alışveriş mağazasının önünden geçerken dikkatimi bir ilan çekti.:rolleyes:Durup inceledim...;)İlan zaman zaman bu mağazanın sınırlı sayıda dahi olsa bazı ürünler ile ilgili indirim uygulamasıydı.

Bildiğim kadarı ile piyasada şu an 200-250 Tl fiyat aralığında olan Nikon firmasının Coolpix L22 modeli 8 Nisan günü sınırlı sayıda olmak üzere 179.- liradan satışa sunulacakmış..

Bana göre Makina bizler için on numara bir makina..Ve fiyatı da hakikaten çok güzel...

Digital fotoğraf makinası olmayıp da böyle bir makina almak isteyen arkadaşların böyle bir teklifi incelemelerini ve değerlendirmelerini öneririm..

Üstelik bu modelin benim yaşadığım L2 modelindeki sorunlar ile de alakası yok..Hem menü Türkçe, hem video kayıt özelliği AVİ formatında, hem de megapixelliği de yüksek...;)

Özellikleri

Karakteristik NIKON COOLPIX L22
    Bellek Kartı Standardı SD Secure Digital /MMC
    Efektif Piksel (Megapixel) 12.0 MegaPiksel4000 x3000
    Video Kayıt Özelliği VAR- 640 x 480 AVI film
    LCD Görüntüleme 3.0" color TFT LCD (230,000 pixel)
    Dahili Bellek 19MB dahili
    Sensör Tipi 1/2.33″ CCD
    Zoom 3.6x optik, 4x dijital
    Ek Özellikler Kamera Tipi Kompakt dijital fotoğraf makinesi
    Titreşim Azaltma Elektronik VR
    Odak Menzili Normal mod: 30cm, Makro: 5cm
    Depolama Sistemi Sıkıştırılmış [JPEG (EXIF )],
    Çekim Modu Otomatik mod, Sahne Modu, Otomatik Sahne Seçici, Akıllı portre modu, Film modu
    Otomatik Program Modu Portre, Manzara, Spor, Gece portre, Parti/iç mekan, Plaj/kar, Günbatımı, Alacakaranlık/sis, Gece manzara, Yakın çekim, Yiyecek, Müze, Kopya, Ters ışık, Panorama yardımcısı, Havaifişek gösterisi
    Çekim Modu Tek, Sürekli (yaklaşık 0.9 fps'de 5 çekime kadar), BSS (En İyi Çekim Seçici), Çoklu çekim 16 (tek patlamada 16 kare)
    Video Kayıt Evet (sesli)
    Pozlama Ölçüm Sistemi 256-segment matriks ölçüm, Merkez ağırlıklı ölçüm, Nokta ölçüm
    Hassaslık Otomatik (otomatik kazanç ISO 80-1600)
    Beyaz Ayarı Otomatik, Önceden ayarlı manuel, Günışığı, Ampul, Floresan, Bulutlu, Flaş
    Self-Timer 10 sn. bekleme
    Flaş Senkron Modu Otomatik, Kırmızı göz azaltma ile otomatik, Kapalı, Dolgu flaş, Yavaş senk.
    Pictmotion Hayır
    Desteklenen Diller Toplam 24 dil
    Güç Gereksinimi Şarj edilebilir Ni-MH Pil EN-MH2 (opsiyonel) x 2, AA-boyutlu pil (LR6/L40 alkalin, veya FR6/L91 lithium) x 2, AC Adaptör EH-65A (opsiyonel)
    Pil Ömrü Alkalin piller ile yaklaşık 240 çekim; Lithium piller ile yaklaşık 660 çekim; EN-MH2 piller ile yaklaşık 420 çekim (CIPA standartlarına bağlı olarak)
    Boyutları Yaklaşık 97.7 × 60.5 × 28.3 mm
    Dahili Aksesuarlar Askı AN-CP19, LR6/L40 (AA-size), Alkalin pil, USB kablo UC-E6, Software Suite CD-ROM
    Ağırlık (Pil ve hafıza kartı olmadan) Yaklaşık 183 g

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Nisan 2011
  2. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Nikon coolpıx L22 makina

Teşekkürler İshak abi :)

3. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Ferit, hani kıyıdan balığa gidince yere/taşa oturmamak için aldığımız portatif sanlyeler var ya...Geçen sene bu sandalyelerden de sınırlı sayıda satışa sunmuşlardı...:)İş çıkışı Hatay civarında bir kaç mağazaya bakmış ve bulamamıştım...:(Çünkü fiyatları çok çok uygun olduğundan kapış kapış gitmişlerdi...

Ama sağolsun kankam Mehmet bey bunu kişisel mesele yaptı ve iş çıkışı bir başlamış Şirinyerden, tüm Buca'daki mağazaları tek tek gezmiş ve bulmayı başarmıştı...kiki

Şimdi o sandalyelerin keyfini çıkarıyoruz..:p

4. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

Ishak abim daha yeni makina aldım,keşke 15 gün önce olsaydı böyle bir kampanya.
    330 tl bayıldım.
    FUFİfilm finefix jv 110 aldım.

[DM]xhyflg_dscf0126[/DM]

[DM]xhyfkx_yuksek-gerilim_news[/DM]

[​IMG][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

5. aysel

aysel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey geçen sene bende bu sandalyelerden almak istedim, gördüğüm halde

"sonra alırım nasılsa bulurum" dedim ve bir daha bulamadım.Ancak geçen

hafta Eskişehir'de tesadüfen migros ta buldum yeşil rengi sadece iki adetti biri

teşhir için di,birini de ben aldım.İzmir e sandalye taşıdım..:)

Merak ettim Mehmet bey kaça tl ye aldı acaba, ben 2300tl ye indirimli diye aldım..
    Paylaşım için teşekkürler.;)

6. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Aysel hanım, bahse konu koltuk sanırım yine bahar aylarında ''Kamp koltuğu'' adı altında satışa sunulmuştu...Piyasa fiyatı yaklaşık olarak 15-25 lira arasında olan bu koltuğu biz bahse konu mağazadan 10,90 liraya almıştık...Yani 11 lira bile değil..:p

Sevgili Aşkın güle güle kullan kardeşim...Video çekimine ve fotoğraf çekimine baktım...Gayet güzel...:)

7. Mufi

Mufi Tba Okuru

nikon coolpix bende kullanıyorum harika makine

8. Mufi

Mufi Tba Okuru

bu sandalye metroda vardı gaziemirde..görmüştüm bir ara..koçtaş tada olabilir..
    hisarönünde de olması gerek :rolleyes:

9. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili abim, hemen hemen bütün malzemecilerde de var..Ama o fiyata yok..:p

10. aysel

aysel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Evet ben çok pahalı almışım İshak bey. Migros kazığı :rolleyes: birde Esk. taşıması cabası..:D:D
    Biz amatörler balık için neler yapıyoruz ya...kiki

11. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey bilgilendirme için teşekkür ederim. Yanlış anlamadıysam BİM mağazası dediniz değilmi .Bizde kamera var ama foto makinasıda gerekli .Birde hangi semt mağazası acaba.

12. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Ayşe ablacığım, BİM alışveriş marketlerinde zaman zaman bu tür indirimli ürünler oluyor....

NİKON denilen bu marka da dünyada sayılı olan ilk 5 marka arasında emin ol..Sanırım bir Japon markası olsa gerek..Öyle olduğunu tahmin ediyorum..:rolleyes:

Nikon Coolpix serisi çok tuttu...:)Nitekim ben bu serini L2 modelini almıştım.O zamanlar pildir, şarj aletidir, hafıza kartıdır yalan olmasın belki 500 lirayı geçmişti.

Ama zaman içinde Coolpix serisi ilerledi ve çok tuttu.Bugün L22 serisi var.Bu makina ile sesli video çekimi yapabiliyorsun.640-480 ebatında ve AVİ formatında...Yani çek videoyu tak ara kabloyu ve herhangi bir bilgisayara yükle ve seyret...Yani çekitiğin videoyu oynatması için sahip olduğun bilgisayara başka başka video oynatıcı programnlar yüklemene gerek yok..;)

Fotoğrafları da adına JPEG dediğimiz ve fazla yer kaplamayan bir sistemde çekip kayıt yapıyor...Boyutunu da istediğin gibi ayarlıyabiliyorsun...En ideali 1024-768...Yani PC boyutu...

En önemlisi kullanım menüsünin Türkçe olması...Bence adına İNDİRİMLİ ÜRÜNLER TEYZELERİ :pdediğim bu tür indirimleri gün be gün, market market takip eden teyzelerden fırsat bulup da makinayı almakta sorun...:p

8 Nisan sabahı erkenden Türkiye'nin herhangi bir BİM mağazasına gidip almak lazım..

Sabahın köründe de bitti diyemezler ya...

13. rauf

rauf ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:

İshak kardeşim benim icin cok güzel bir haber:)benim hastalığımı biliyorsun bu video konusunda:rolleyes:sanırım en güzel ve kalıcı cözüm bu makina ile halolucak teşekkürler selamlar.

14. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Rauf hocam, bu makina senin ihtiyaçlarını külliyen karşılıyacak bir makina...;)Bana güven ve bu makinayı al...;)

15. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey teşekkür ederim o teyzelerin arasına girebilirsem bende bi tane kapayım.kiki:)

16. serkantezcan

serkantezcan Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi teşekkürler,çok güzel bir tüyo:)
    Tekrar tekrar teşekkürler...

17. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey geçengün açmış olduğunuz bu konu işe yaradı .;)Sabahın 8.inde b.i m mağazasının önü kuyruk:eek:ama bi şekilde bende girip aldım makinayıkikiGerçekten de güzel .Bu konu da size teşekkür ederim.:)

18. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Ayşe ablacığım sizler adına sevindim...Güle güle her daim iyi günlerde kullanın...

Ne yazık ki, ben yetişemedim...Ve alamadım...Gerçi sahip olduğum L2 modeli sorunsuz olarak çalışıyor ama...Yine de bir tane yedek de bulunsun istemiştim...:rolleyes:

Nasip değilmiş demek...:)

19. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

İshak nasip değilmiş ne demek bizde var satılık ama zam gelmiş 500 tl.kiki
    Makinayı çok beğendim gerçekten güzel çekim yapıyor en güzelide türkçe oluşu gerçi bende İngilizce var ayem sping İngiliz şakır şakır.kiki
    Beraber Balıklı pozlar dilerim.:)

Bu Sayfayı Paylaş