1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Muhteşem trofe levrek

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda ALi BuLuT tarafından 19 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. ALi BuLuT

ALi BuLuT Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba balık sevdalıları,

Yaklaşık iki haftadır işten ve şiddetli yağan sağanak yağmurdan dolayı levrek avı yapamıyordum. 2 Aralık akşamı iş çıkışı, at çek balık avı yapmak üzere Serkan Öztürk ağabeyim ve Muammer Gargun kardeşimle konuşup sözleştik. Serkan ağabeyim mesaiye kalacağı için gelemeyeceğini söyledi. Muammer ile telefonlaşıp saat 21:30 gibi buluştuk ve yola çıktık. Levrek avlağına doğru yolculuğumuz sırasında uzun zamandır denemek istediğimiz ancak bir türlü fırsat bulamadığımız meramıza gitme kararı aldık.

Havanın poyraz esmesi gerektiği düşünüyorduk ama hiç te öyle görünmüyordu. Serkan ağabeyi arayıp sorduğumuzda saat 23:00 ten sonra eseceğini ve giderek şiddetini arttıracağını söyledi.

Yol boyunca Muammerâ€â•le levrek avımızda kullanacağımız ekipman ve teknikler üzerine konuştuk. Bir ara Muammer, â€ËÅ“Bugün ikimizin günü olacak, balık alacağız, içime öyle doğuyor.â€╠dedi.

Meraya vardığımızda poyraz kendini hissettirmeye başlamıştı. Deniz dalgalı, su bulanıktı. Oltalarımızı hazırladık ve at çek levrek avımıza başladık.

Bir kaç sahteyle denemeler yaptıktan sonra Serkan ağabeyimin bana tavsiye ettiği ve aldırdığı Max rap 13cm kırmızı kafa sahtemi denemeye karar verdim. Nispeten biraz daha karanlık bir bölgeye atıp çekmeye başladım. Ara ara hızlı, bazen yavaş çekerek yemime aksiyon vermeye çalışıyordum ki, bir anda çok sert bir vuruş aldım. Hemen tasmayı attım.Balık oltamın ucundaydı. Kamışım öyle bir eğilmişti ki yakaladığım balığın büyük olduğu belliydi. Adrenalin bende tavan yapmıştı, adeta titriyordum. Muammerâ€â•e â€ËÅ“Geliyor, yetişâ€╠diye bağırdım.

Kepçeyi aldığı gibi yanıma geldi. Sakin olmamı ve yavaş yavaş çekmemi söyledi. Balık suyun üstüne çıkıyor sağa sola kafa atarak kendini kurtarmaya çalışıyordu. Misinam kopmasın diye çok dikkatli çekmeye çalışıyordum. Balık beni çok fazla yormamıştı. Fazla kalama alamıyordu. Muammer bana kalamamın kapalı olup olmadığını, balığın hiç kalama alamadığını ve misinamı patlatabileceğini söyledi. Kendisine, kalamamın açık olduğunu ama balığın kalama almadığını söyledim. Kıyıya yakın biraz kalama alır gibi oldu. Bekledim. Durunca çekmeye devam ettim.Kıyıya kadar getirmeyi başarmıştım.

Muammer kepçeyi suya sokup â€ËÅ“O bende rahat olâ€╠dedi. Balık o kadar büyüktü ki, ilk hamlede kepçeye alamadı. İkinci hamlede paşayı kepçeye almayı başardı. Muammer balığı iki eliyle zor kaldırdı. Ben ilk trofemi levreğimi yakalamanın sevincinden havalara zıplıyordum.

Balığın ağzından sahteyi çıkarttığım da gözlerime inanamadım. Balık neredeyse kurtulacakmış. İğnenin birini kırmış, diğerini açmış, üçüncü iğne yandan tutuyordu. Takım çantasından digital tartıyı çıkartıp tarttığımızda tartı 6.470 gr gösteriyordu. Saat ise 23:55′i.

At çek levrek avımıza devam ettik. Çok geçmeden Muammer de balık aldı. Kepçeyi kaptım ve geldim. Balığı suyun üstünde zıplarken gördüm. 2-3 kilosu vardı. İğne balığın ağzına tam oturmamış olacak ki kıyıya 20mt civarı kala kurtuldu.

Saat 03:00 civarı hava iyice sertleşmiş, neredeyse fırtınaya dönmüştü. Sahteleri atmakta ve yüzdürmekte zorlanıyorduk. Çok da üşümüştük. Araba ya girip biraz dinlenelim sabah hava kalır belki diye düşündük ve arabaya geçtik.Sabah saat 05:00 te uyandığımızda rüzgar şiddetini daha da arttırmış olmasına rağmen su üstü sahtelerimizi takıp ava devam ettik. Şiddetli fırtına yüzünden sahtelerimizi yüzdüremedik avımızı sonlandırmaya karar verdik.

Daha iyileri sizlere nasip olsun.

Herkese rastgele.

332 eklentisini görüntüle 333 eklentisini görüntüle 334 eklentisini görüntüle

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Kasım 2016
    İsmail ESENCAN bunu beğendi.
  2. Serkan Öztürk

Serkan Öztürk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Muhteşem trofe levrek

Kardeşim ne kadar çok trofe için koştuğunu, zaman ve emek harcadığını bilenlerin başındayım. İnşallah sana niceleri nasip olur. O kadar çok gelsinki salmayada başla ve sitemizde bol bol yayınlayalım. Ayrıca TBA ailemize hoş geldin

3. Kadir TOZAR

Kadir TOZAR Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Bir geldin pir geldin ve de hoş geldin Ali kardeşim. Anlatımın güzel olmuş lakin tuttuğun balık biraz ufak gibikikikikikikikiki

Daha nice güzel avlar yapman ve bizlerle paylaşman dileği ile tekrar hoş geldin aramıza.

4. tusan

tusan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    42
    Ödül Puanları:
    2

ilk kez böylesini gördüm rasgelsin

5. CanEMİR

CanEMİR Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Hay Maşallah, Subhanallah, sen napmışsın Ali kardeşim valla tebrik ederim. Keşke bu avlarınızın videoları olsa da tüm balık sever kardeşlerimize ağabeyilerimize Shimano vb. ekiplerin değil sizlerin videolarını izlettirsek.

6. seyyahi

seyyahi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Kardeşim öncelikle hoşgeldin.
    Gelişin trofeli olmuş.
    Umarım devamı da gelir.

7. Serkan Öztürk

Serkan Öztürk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Üstad var planlarımız içinde ekip olarak ama hep gece avı yapıyoruz. Gece video çekimi yapabileceğimiz makinelerde inanılmaz pahalı o yüzden şuan yapamıyoruz :( Yok ciddi videolar olur

8. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

kardeşim maşallah levrek senin kadar seni levrek terbiyecisi ilan etmek lazım:)
    ailemize hoş geldin muhteşem görüntülerle geldinAlkış

9. gebzeli halim

gebzeli halim Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

maşallah daha büyükleri rasgelsin abicim

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Gençler, bereket ve dostluğunuz daim olsun...Harika bir rapor..harika kareler...AlkışAlkışAlkışAlkış

11. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili Ali kardeşim, ilk önce aramıza hoşgeldin keyifli paylaşımlar dilerim. Ava gelince gerçekten harika ötesi bir av, helal olsun. Paylaşım için teşekkür ederim, daha güzelleri rasgelsin.:)

12. azzgr

azzgr Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Daha iyilerine rastgele diyeceğim fakat bundan daha büyük olmaz diye düşünüyorum. Canı gönülden tebrik ederim. Mutluluğun daim olması dileğiyle.

13. Hakan Küçük

Hakan Küçük Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Ali Kardeşim tebrik ediyorum emeğin yağlı avın daim olsun.

14. dolphin

dolphin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Tebrik edrim,kısmette olursa gelir .Trofe balık tutnak hedeftir elbet.Ama onu çıkarmak tecrube ve teknik ister.Yanında usta birinin vede kepçe tutan biri olmadan cıkarmak dahada zordur.Yarım kilo olanını cıkaramıyanını çok gördüm.Bende boy cizme vede kepce ile giderim genelde ava.İnsanca yardım istiyene ve arkadaşıma çok defa suya girerek balılarını cıkardım.

15. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Ali güzel bir levrek devamı gelsin inşaallah afiyet olsun .

16. moulder64

moulder64 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Muazzam bir Av olmuş .. Hoş geldin trofe ile geldin valla .. Arkanda görünün deniz ve dlagalar bu işin tam zamanı olduğunu açıkça ortaya koyuyor dalgalar ve hırçın bir oltacı .. Her daim rastgelsin .. ayrıca Afiyet olsun :)

17. Allochthonous

Allochthonous Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Maşşallah çok iyi bir av olmuş

18. emreksk

emreksk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:

Maşallah çok güzel bir levrek,daim olsun trofelerin.....

19. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Ali kardeşim,öncelikle ailemize hoşgeldiniz...
    Muhteşem bir trofe almışsın seni tebrik ederim...AlkışAlkışAlkışAlkış

Paylaşım için teşekkür ederim...

20. avcı22

avcı22 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Maşaallah çok güzel

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş