1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Mantarlı Dip Oltası İle Sarıkanat Show

'Cahit ACUN' forumunda Cahit Acun tarafından 26 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2
    Sevgili arkadaşlarım,

Çok sevdiğim, efendiler efendisi kardeşim Altuğ ile hafta sonu için Lüfer avı programı yaptık.Doğrusunu isterseniz iki Lüferkolik öyle bir bilendik ki akıllara zarar.Bu avı Altuğ için gerçekten çok istiyordum.Çünkü bütün hafta çalışıyor ve çok sevdiği balık avına zaman ayıramıyordu.Cumartesi gününü balığa,Pazar gününü de hayatında avladığı en güzel avına, yani Esin Hanıma ayırıyordu.Allah mutluluklarını daim etsin.Neyse,hafta sonu geldi ve arabamıza atladığımız gibi soluğu avlak yerimizde aldık.Oltalar hazırlandı ve Lüfer'lere atıldı.Mantarlı dip oltamız gerçekten güzel çalıştı.Çok güzel Sarıkanatlar aldık.Show'umuz iri yirmibeş sarıkanatla noktalanmıştı.Altuğ kardeşimin mutluluğu anlatılmaz.Onu görmeniz lazımdı.Altuğ Sarıkanat show yapmış ve bana "Gelecek hafta show'umuz var mı Cahit ağabey" diye sormaya başlamıştı bile.Evimize dönerken bütün güzelliği ve efendiliği ile " Cahit ağabeyim bana bu kadar güzel bir gün yaşattığın için çok teşekkürler ediyorum" diyerek gönlümü de fethetmeyi unutmadı."Bende sana teşekkürler ediyorum canım kardeşim,en kötü günümüz böyle olsun.."

Sevgili arkadaşlarım,

Mantarlı dip oltası takımı hakkında sizlere kısaca bilgi vereyim.Bu takıma, bir kulaca yakın bir bedene, iki iğne peşpeşe bağlanır.İğnelerin arkasınada mantar konur.Bu beden,kamışın ucundaki klipse bağlanır.Aynı klipse kurşunda ilave edilir.Buradaki mantarın görevi,yemin dibe oturmasını engellemektir.Yani yem suya battığında mantar batamayacağından, yemi dipten yukarıya doğru kaldırır.
    Hepinize kucak dolusu sevgilerimle..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 29 Aralık 2010
  2. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Mantarlı dip oltası ile Sarıkanat show

Abi ellerinize saglık mükemmel bir av olmuş afiyet olsun.Saygılar.

3. Tamer Şencan

Tamer Şencan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:
    Cevap: Mantarlı Dip Oltası ile Sarıkanat Show

Cahit abi sarıkanatlar harika Altuğ beyi ve seni tebrik ediyorum

bizlere hem göz zevki yaşattın hemde önemli dersler içeren bilgilerini sundun

eline sağlık saygı ve sevgilerimle...

4. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Maşşallah ,çok güzel bir av olmuş Sevgili ağabeycim,Altuğ kardeşimede sevgi ve selamlarımla..AlkışAlkışAlkışAlkış
    Sevgili ağabeycim bizim buraların arada çıkan nazlı kırlangıç ı boğazdadamı çıkıyor...vallahi şaşırdım görünce..:)

5. yuceusta

yuceusta Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Cahit Bey sizi ve Altuğ Beyi güzel avınız için tebrik ederim. Balıklar harika görünüyorlar.

6. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Maşallah Cahit abi, akşam akşam iştahımızı kabarttın.

Altuğ arkadaşımızı ve seni yürekten kutlar, aynı güzellikteki avlarınızın devamını dilerim.

Afiyet bal şeker olsun.:)

7. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler ediyorum değerli kardeşim.Ayrıca seni tanıdığım için çok çok mutlu oldum.Yanaklarından öpüyorum.

8. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Değerli kardeşim,öncelikle Pazar günü yapılan Organizasyonumuzun her karesinde senin imzan vardı.Verdiğin emek için teşekkürler...Özverin için teşekkürler...İnsanlığın,dostluğun ve kardeşliğin için teşekkürler...Saygın,sevgin ve hoşgörün için teşekkürler..Organizasyona katılan tüm kardeşlerim adına teşekkürler...Benden sana kucak dolusu sevgiler...

9. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili kardeşim,teşekkürler ediyorum.Evet,küçük bir kırlangıç..Deniz anamız onu bizden geri istedi.Bizde geri verdik.Osman; bunların babalarını çok yakalamıştım.Artık renkleri portakal gibi olmuştu.5 kilo ile 7 kilo arasında çeşitli ebatlarda olanlarını çok avladım.Aynı şekilde Kalkan balığıda avlamıştım.Pek avlamasını ve yemesini sevmediğim balıklar olduğu için,orada görev yapan kardeşlerime verirdim.Kendine çok iyi bak.Sırtı avlarını heyecanla bekliyorum.Şansın bol olsun.Livarın en çok ne istiyorsan o balıkla dolsun...

10. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Saygıdeğer Abim ben seni tanıdığıma çok teşekkür ederim.size bir sorum gerçi ben 100 gr kurşun atıyorum siz kaç atıyorsunuz. saygılar.

11. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler ediyorum sevgili kardeşim.Sağol.Seni tanıdığım için çok mutlu olduğumu bilmeni isterim.Sevgiler..

12. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Raporu erken yayınladım ki belki Çimentepeli Muzaffer kardeşimle bir güzellik yaparsınız diye düşündüm.Şimdiden afiyet bal şeker olsun.Yanaklarından öpüyorum..

13. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Ağabeycim,yanlış anlaşıldıysam özür dileklerimle,kesinlikle eminimki siz ve sizin gibi Üstad ağabeylerimiz,hem sirkülere , hem kendi vicdanıyla hareket eden büyüklerimizsiniz...ben inanın küçükte olsa kırlangıç balığının oralarda çıkacagına ıhtımal vermediğim için o şekilde bir yorum yaptım,kesinlikle bir art niyetim olmadığını az çok tahmin edebileceğinizi umut ediyorum..affınıza sığınarak söylüyorum benim hayatımda çektiğim en büyük kırlangıç 3 kg geçmez..Sevgilim Ağabeycim,sırtı diyorsunuz,inanın ege denizi bizim için nimet,balık çok olduğu için.bılenınde bilmeyeninde oltasına geliyor...sizler burada olsanız,bırakın bizim ustalığımızı çıraklığımızı,sizin gibi Üstadların yanında kalfa bile olamayız....

Sevgi ve Saygılarımla,ellerinizden öpüyorum...

14. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Değerli üstadım sizi ve Altuğ beyi kutluyorum mükemmel bir av yapmışsınız enfes balıklar.
    Bu güzel balıklar ne yazıkki bizim buralarda denk gelmiyor onu avlıyabilmeyi çok isterdim doğrusu.
    Ne yapalım sizin güzel av paylaşımlarınızla bizlerde tutmuş kadar oluyoruz.
    Paylaşımınız için teşekkür ederim ağabey saygılarımla.

15. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Canım kardeşim,seni yanlış anlamadım.Senin art niyetin olamaz zaten.Olur mu öyle şey.Sen benim için çok kıymetlisin.Sadece balık 600 gram geldiği için küçük buldum ve iade ettim.Dikkat edersen bu balıkları avlamasınıda,yemesinide pek sevmediğimi söyledim.Gözünden kaçmış demekki.Sağlık olsun.Seni çok seviyoruz.Ağabeyinden sana kucak dolusu sevgiler..

16. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Değerli kardeşim,yolun birgün İstanbul'a düşerse,bu balığı birlikte avlarız ve çok mutlu olurum.Tatlı dilin hiç bozulmasın.O kocaman yüreğindeki sevgi hiç eksilmesin.Sağlıcakla kal can dostum..

17. aldem

aldem Tba Okuru

Teşekkürler,güzel paylaşım.

18. aldem

aldem Tba Okuru

Bu diğer iki elinizdeki balıklar levrekmi ustam,yan resimdekiler.

19. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Cahit Abi'cim yine size yakışır harika bir sunum.Gerek görselliği olsun gerekse anlatımınız, baştan sona aydınlatıcı bilgileri olan saklanması gereken çok önemli arşivlik bir bilgi çıkıyor ortaya.Paylaşımınız için çok teşekkür eder en kısa zamanda sizinle tekrar buluşmak o güzel muhabbetinize katılmak dileği ile sevgiler.

20. Derya Şencan

Derya Şencan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Cahit abiciğim yine herzamanki gibi eğitici kimliğin ön planda bizler gibi amatörlere her zaman yol gösteriyorsun teşekkür ederim,
    sarıkanatlar çok güzel görünüyorlar Altuğ beyin ve sizin elinize sağlık tebrik ederim,Altuğ bey çok haklı sizinle birlikte av yapmak harkulade olmalı saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

Bu Sayfayı Paylaş