1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Olta Makinası Makina ve Kamış Tavsiyesi Rica Edebilir Miyim?

'OLTA MAKİNALARI' forumunda umitdulger tarafından 4 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. umitdulger

umitdulger Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Günaydın sevgili ustalar ve arkadaşlar. Benim sizden ufak bir tavsiye almaya ihtiyacım var zira günlerdir araştırmama rağmen işin içinden çıkamadım. Ben Bursa'da genellikle mudanya ve gemlik arasında avlanıyorum ve bugüne kadar hedef balıklarım istavrit, izmarit, tatlı su kefali ve sardalya idi. Artık kendimi biraz geliştirip daha büyük balıklar yakalamak ve arada da tatlı suya gitmek istiyorum. Yeni hedefler turna, levrek, lüfer, eskina gibi balıklar artık. Lafı daha fazla uzatmadan konuya gelecek olursam ortada iki seçenek var. Birincisi geçen sene almış olduğum okuma avenger 65 makina ve remixon apache 100-150 gr atarlı 270 cm'lik kamış takımımı eşime verip kendime bahsettiğim avlara uygun bir takım toplayacağım yada ikinci seçenek olarak bu takımı sizlerin fikirleri doğrultusunda kullanmaya devam edip eşime daha orta halli bir takım alacağım :) Eğer benim kendime yeni bir takım almam daha uygun olacaksa 250 lira civarında makina ve kamış tavsiyelerinizi bekliyorum. Hem beklemeli hem de at çek şeklinde avlanacağım. Şimdiden herkese teşekkür ederim...

2. LEVREK SEVER

LEVREK SEVER Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Makina ve Kamış Tavsiyesi Rica Edebilir Miyim?

ümit kardeşim merhaba ilk önce avlanma yöntemin ne olacak.
    yemli mi avlanacaksın yoksa at-çek mi yapacaksın. onun kararını vermen gerekmekte.
    mesela ben at-çek yapıyorum ve levrek avlıyorum.
    atçek yapacaksan elindek, takımlar olmaz. mesela DAM marka 10-40 atarlı bir kamış ile kobe marke 15 lik bir makina işini fazlası ile görür. tabi bunun yanında bir kaç tane de sahte yem alman gerekecek.
    yalnız şunu sölylemeliyim ki levrek avı biraz zahmetlidir. levreğin dalgalı ve fırtınalı havaları sevmesi durgun ve yatık sularda avlanamaması gibi bir durum var. bir çok kişi at-çek avcılığı ile levrek avlamak isteyip sonra işin yorucu ve zorluğunu görünce vaz geçebiliyor. mesela şahin kardeşim de benim sayemde bu işe başladı ama bir kez ava çıktı ve şimdi takımlarını satacak. henüz bir kez av yüzü görmüş ve kaliteli bir takımı var.
    şayet at-çek avcılığı yapaaksan kendisi ile irtibata geçmeni tavsiye ederim.
    en azından canım takımlar bizim içimizden birine nasip olsun derim.

3. umitdulger

umitdulger Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Aslında uygun havayı buldugumda levreğe at çek yapmayı, diger zamanlarda da çapari ile yada yemli avlanmayı düşünüyordum...

4. LEVREK SEVER

LEVREK SEVER Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

o zaman elindeki takım ile bahsettiğim takımları birleştirip kombine bir takım yapabilirsin.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş