1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Levrek rüzgarları 9. bölüm Spinning Turkey üyeleriyle çekildi

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 8 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Merhaba sevgili gönül dostlarım.

Havaların levrek avına uygun olmamasından dolayı yaklaşık 10 gündür ava gidememekteydik. Pazar sabahı Karaburun taraflarının 3-5 bufor poyraz tahmini üzerine bizlerde Spinning Turkey ekibinin değerli üyeleriyle av planlaması yaptık. Ava ben, Serkant, Can ve Berke kardeşim ile gitmeyi planladık ve ekibimizin diğer dostları Halim ağabey, Bahadır ve Coşkun kardeşim de diğer araçla bizlere eşlik edeceklerdi.

Onlar bizden daha önce avlağa gittiler, bizde bir kaç saat sonra onların yanlarına iştirak ettik. Hava çok çok iyi olmada rüzgar yönünden, gece boyu yağan yağmur iliklerimize kadar ıslanmamıza yetti, yok öyle popo ıslanmadan balık yakalamak, adımız üstünde biz balıkçıyız.kikikikikikikiki

Halim ağabey Maşallah coştu, daha önce spin ile levrekle buluşamayan Berke kardeşim gecenin yıldızıydı, ilk levreğini yakalaması sonrası bana sarılması ve mutluluğunu benimle paylaşması çok güzeldi, halen o anı yaşıyorum, helal olsun kardeşim artık durmak yok levreklere devam.Alkış Bu arada yazmadan geçemeyeceğim, Berke' nin bir sözü vardı, " ilk levreği yakalarsam bırakacağım " şeklinde ve bunu gerçekleştirdi, yakaladığı gibi bıraktı ama levrekler onu bırakmadı maşallah, gecenin sonunda 6 tane levreği yakalamıştı.:)

Bir ara benim oltama harika bir levrek bastı kamış neredeyse kırılacak, kalama veriyorum ama o kafayı çevirmiyor biraz uğraşmama rağmen rapala ile birlikte trofem gitti, muhtemelen misinanın rapalaya bağlantı yerinde bir zedelenme oluştu ve ben o güzelim trofeyi alamadım, ah o da olsaydı çok çok daha güzel olacaktı, buna rağmen günü 3 levrekle bitirdim.

Yine defalarca ava gitmesine rağmen bir türlü levrekle buluşamayan Can kardeşim de şeytanın bacağın dün kırdı, şeytan şu anda bacaksız geziyor.hehe:yahoo:

Serkant kardeşime gelince oda her zamanki gibiydi, onu anlatmama gerek yok gerçek usta.

Coşkun kardeşimde Bahadır kardeşimle levrek yakalayanlardan dı, yani anlayacağınız dün gece boyunca ekipten balık yakalamayan yoktu, bu ekip çok can yakacak demedi demeyin ha.

Güzel bir gündü, ekibin yeni üyeleri ile buluşmak birlikte av yapmak, aynı havayı teneffüs etmek olayın en güzel yanı, üstüne balıkta olunca tadından yenmiyor. İnşallah bundan sonra da ekip ile aynı güzellikte avları yapmak hepimize nasip olur, gönlünüzdeki güzel avlar yapabilmeniz dileğiyle tüm dostlara rasgelsin.:)

Ekipmanlara gelince;

Ben Cinnetic 8500 2.70 kamış ve Cinnetic 3500 Spin Makine kullandım, gece boyunca ve sabah suyunda değişik rapalalar denedim, balıkları ise kendo hayru ve rapala maxrap FB ile aldım, Can kardeşiminde malzemeleri Cinnetic 2.70 Kamış ve makineydi, diğer dostlarım kullandıkları malzemeleri konu içinde belirtebilirler.

NUO4.jpg AQHS.jpg CD6S.jpg PK4Q.jpg X1LZ.jpg 2YAZ.jpg

Benim yakaladıklarım, ALLAH bereket versin şu anda yiyorum kerataları.

JUGU.jpg

Son düzenleme: 21 Kasım 2016
  2. Kadir TOZAR

Kadir TOZAR Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Levrek rüzgarları 9. bölüm Spinning Turkey üyeleriyle çekildi

Tüm ekibi kutluyorum.

3. TC Can Tebelgen

TC Can Tebelgen Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Oncelikle afiyet bal seker olsun abi ben yigemiyorum siz yigin benim yerime :))) sebebi malum cok guzel ve keyifli bir av oldu yeni abilerimiz ile tanistik sohbet muhabet ile bol bol islanarak guzel bir av yaptik guzel bilincli bir avdi ufak baliklar geri iade edildi kedileri bile besledik o derece sevap isledik :)) herkeze ras gelesin.
    Cinnetic 8500 2.70 15-60
    Simano exage3000
    Lotus 0.10
    Rapalalar: maxrap limon,kendo hayru limon ve mor kafa,kendo seebass 145f mor kafa
    Bu arada soylemeden gecemiyicem lotus 0.10 ip ciddi anlamda herkeze oneririm tastan kopartmasi bile bir hayli zor oldu ve uzun suredir kulaniyorum fakat hic bir deformasyon yaratmiyor boyle bir ipi bizlere sunan karan balikciliga tekrar tesekkur ediyorum.

4. keskineryk

keskineryk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Herkesi tebrik ederim. Özellikle kedileri de beslemeyi ihmal etmeyen Can kardeşimi Kutlarım.

5. berke öztürkmen

berke öztürkmen Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8

İsmail abi afiyet olsun Dun geceki guzel avimiz icin tekrar tesekkur ederim. Ruzgarli yagmurlu bir geceydi ama ugrasilarimiza degdi. Sıkı giyindigim icin gece boyu suda usumedim sıkıntısiz calisabildim. Sunu dun gece iyi anladim ki kendini kuru tut, ekipmanini saglam sec, yerini iyi sec ve konsanrasyonunu bozma. Herkese tekrar tesekkurler ve turk balik avi ailesine ve Spining Turkey uyelerine rastgelsin diyorum.

6. coşkun nar

coşkun nar Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

son derece keyifli av oldu ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim son derece samimi sıcak bi ortam vardı herkes balıkta yakalayınca işin tuzu biberi oldu daha keyiflendik yolculukta bahadır ve halim abilerimin hoş sohbetleri sayesinde nasıl geçti anlamadım vallaha
    ben kasık çizmesi yerine yanlışlıkla yağmurluk almışım kısıtlı bi bölgede avlandım gerekli dersler çıkarıldı
    demekki yola çıkmadan malzememizi iyi kontrol etcez
    tutulan balığı buzluk veya arabaya atcaz :D
    ben 2 balık aldım 1 kaçırdım çeşitli kendo haryu ve sea bass strike pro ve rover sahteler kullandım kendo sahteler ucuz gelişi güzel cazip geliyor insana
    ama takılan bi sahteyi kurtarmaya çalışırken iğnenin kırılması beni düşündürdü trofe bir balıkta sıkıntı olabilir
    kulanılan ekipman

okuma v sistem 10-40 270 kamış
    okuma avenger 40 b makina

7. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

[MENTION=12320]TC Can Tebelgen[/MENTION] kardeşim, kedilerin bile hayır duasını aldın ya, daha seni kimse tutamaz.kikikiki

8. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

[MENTION=9647]berke öztürkmen[/MENTION], teşekkür ederim kardeşim, taşlar yerine tamı tamına oturduğuna göre artık bol bol levrek yakalarsın.;)

9. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

[MENTION=12177]coşkun nar[/MENTION], işte buna kesinlikle katılıyorum güzel kardeşim, yoksa balığını kedi kapar.kikikiki

10. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Teşekkürler [MENTION=7390]keskineryk[/MENTION] Kemal ağabey, daha güzelleri size rasgelsin.:)

11. keskineryk

keskineryk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Darısı bizim başımıza

12. hozkan64

hozkan64 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

herkese merhaba ve tebrik ederim..avlarınız nice olsun..

darısı başımıza.)

13. amorti35

amorti35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ödül Puanları:
    8

Hepinizi ayrı ayrı tebrik ederim çok şeyler kaçırmışım çok inşallah bi dahaki sevefe yanınızda olurum

14. gün batımı

gün batımı Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Tüm ekibi kutluyorum;
    Daha iyileri rast gelsin,herkese afiyet olsun. :)

15. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

Harika bir av olmuş tüm ekibi kutlarım.AlkışAlkışAlkış

16. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

maşallah herkes nasibini almış ekip süper on numara beş yıldız herkesin emeğine ellerine sağlık afiyet şeker olsun:)

17. Halim OCAKOĞLU

Halim OCAKOĞLU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Hafta içinde 12 yıllık arkadaşım Metin ve 6 yıllık arkadaşım İlkerle cumartesi at çek ile levrek avına çıkalım diye konuştum. İlker çiğli tarafında oturuyor Metin ise urla tarafında, İlker, abi ancak saat 10-11 de sonra çıkabilirim dedi, Metine sordum, abi saat 12 de ancak çıkabilirim dedi. İkisine de tamam bakalım dedimkikikiki Aklıma geldi bizim TBA spinning Turkey takımımız ne yapıyor diye cepten TAPATALK 'a baktım (ben onu yazıldığı gibi okuyorum, nasıl okunuyorsa artık he he) orda bir hareket yok, ardından watshappa baktım orda İsmail kardeşim bir organizasyon yapmış, Bahadır'da kendine yoldaş arıyor. E grubumuzun lideri ve yanında ileri gelenleri var bundan iyi fırsat mı bulunur dedim, anında sattım arkadaşlarımı kikikiki hemen Bahadır ve Coşkun ile çok seri bir yazışma trafiği ile anlaştık:D biz biraz hızlı olunca bazı arkadaşlar okumakta yetişememişler, yukarıdan uyarı gelince hemen frene bastık, kendimize geldik pess Neyse anlaştık ve yola çıktık avlağa geldik, bir kaç kişi var kim olduklarını bilmiyoruz onlar bize biz onlara ufak ufak olta atıyoruz yoklama çekiyoruz, burda balık varmı olurmu gibilerinden tabi kimse renk vermiyor, diğer grubun yanına gidelim bari galiba İsmailler orda diye diğer grubu ilk gördüğümüz yere gittik ama kimse yok, allah allah nere gitti bunlar diye aranırken biraz uzakta gördük onları, tamam işte ordalar hadi oraya gidelim dedik ve yanlarına vardık arabayla. Ben camdan rast gelsin arkadaşlar dedim onlarda teşekkür ettiler, Karanlıkta yüzleri pek seçilmiyor da olsa, ben GAYET KENDİMDEN EMİN bir şekilde, İsmail beyi arıyoruz biz dedim, acaba kim İSMAİL BENİM diyecek diye bekliyorum ben, İsmail kim diye bir soruyla karşılaşınca afallamadım desem ayıp olurhehe Neyse fazla bozuntuya vermeden arabadan indik yanlarına vardık meğerse arkadaşlar ta İstanbuldan geliyorlarmış, ne işleri var ta istanbuldan buralar kadar geliyorlar anlamadım, bu nasıl bir rahatsızlık yav kikikiki. Neyse onlarada rast gelsin deyip geri avlağa gittik, bir kaç atıştan sonra ilk balığı Coşkun aldı, benim bir sahte denize hediyem oldu. Biraz sonra beklediğimiz ekip geldi bu sefer onlar bizi buldular. Tanıştık arkadaşlar çok cana yakın, güler yüzlü insanlar, İsmail kardeşim resimlerde görüldüğü gibi çok samimi. Tüm ekipteki arkadaşların özellikle İsmail ile tanışmasını ve fırsat bulabilirlerse bir birleri ile tanışmasını tavsiye ederim, eminim herkes bir birini sevecektir.
    İsmail kardeşim sağolsun konuyu açarken benim coştuğumu belirtmiş, galiba biraz öyle oldu, tulum bende de olmasına rağmen açıkçası botları çıkarıp tulumu giymeye üşendiğimden ben kıyıdan taşların üstünden çalışmayı tercih ettim. Biraz yüksekte olduğumdan suyun içindeki arkadaşların hatalarını görüp :p onları yapmadığımdan ve de onlardan ürken balıkları topladım, Allah bereket versin 5 tane kadar oldu, acemi şansı işte. :)
    Bu arada gece karanlıkta suyun içinden çıkan bir arkadaşın kendi kendine söylenmesi üzerine döndüm ne oldu dedim. Abi sorma dengemi kaybettim suya düştüm dedi, varmı ayağında kolunda incinme falan diye sordum, yok abi ama kafam bile suya girdi tulumum su dolu şimdi deyince güler misin ağlarmısın ne yapalım geçmiş olsun dedik, gitti arabaya üstünü değiştirdi ama kuru elbiseleri nerden buldu bilmiyorum artık.:) Biz devam çalışmaya arkadaşların bir çok sahtesi takıldı denizde kaldı, bir kısmını sonraki atışlarda yakalayıp geri aldılarsa da çok miktarda sahte kaldı denizde bunun bir çaresini bulmak gerekiyor. Benim sahte denizde kaldıktan sonra, su üstü sayılacak az dalarlı Tackle House Feed Shallow 128F Suni Yemle avlandım bir iki küçük takılmalar olsada kurtarabildim. Balıkların hepsini de bu sahte ile aldım. Tüm gece boyunca azar azar yağan yağmur, sabaha karşı etkisini artırmaya başlayınca ben arabaya geçtim, bir saat kadar oturdum uyukladım arabada, daha sonra tekrar devam gün ağarınca balık kesti yağmurda kesilmeyince önce İsmail ve grubu ayrıldı, biraz sonrada biz avı sonlandırıp geri döndük.
    Bu organizasyonu yapan İsmail ve katılan diğer arkadaşlarla tanıştığımdan çok memnunun, inşallah başka bir gün yine böyle güzel bir organizasyonda yer almak nasip olur.
    Biraz uzunca oldu kusura bakmayın artık, herkese rast gelsin.

18. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Sen ne güzel anlatıyorsun dedeciğim öyle ağzına diline yüreğine sağlık. Başkan okudunmu bunları ayıp ayıp :) Birde balıkçıyım diye yalandan yere gece avlarına gidiyorsun kikikiki

19. Halim OCAKOĞLU

Halim OCAKOĞLU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Mustafa hadi amca dayı falan neyse de, daha dedeliğe çok var yav nettin sen :no:

20. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Tüm ekibi kutluyorum, o gün gelebilmeyi çok isterdim ama mobil grupta da söylediğim gibi eşim nöbetteydi ve ben evde çocuk bakmak durumundaydım. İnşallah bir gün ben de sizlerle birlikte şeytanın bacağını kıracağım. 4 yıl oldu hala levrek alamadım, şeytanın bacağı kırıkken bi darbe de ben vurayım bu hafta sonu :)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş