1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Levrek rüzgarları 12. bölüm SEZON FİNALİ

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 15 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Sevgili gönül dostlarım, hepinize selamlar.

Ocak ayında başladığımız Levrek Rüzgarları Serimizin Sezon Finaline gelmiş bulunmaktayız. ALLAH bereket versin at-çek sezonumuz gayet güzel bereketli geçti, hemen hemen her gittiğimiz avda levreklerle buluşabildik, deniz ana yüzümüzü hep güldürdü. Doğru avlak, doğru hava ve malzeme seçimi sonuçların hep pozitif olmasına yetti. Bunun yanında balık için gittiğimiz ancak spor yaparak geri döndüğümüz avlarda olmadı değil, maalesef denizlerimizdeki bereketsizlikten dolayı böyle avlarımız da oldu.

Sezon Finalini çekmek için sitemizin değerli Üstadı Hür MOL ağabeyim, Serkant kardeşim ile Cuma gününden Cumartesi gecesi için av planımızı yaptık. Cuma günü eksik olan malzemelerimizi tamamladık, avlakta bir kaç gündür Limon Rengi rapalalara atlayan levrekler için aşağıda resimde gördüğünüz;

Tackle House Bezel 36G - Rapala XR10 GGH - Kendo Seabass 145F Rapalalar alındı, Cinnetic 8500 Explorer Sea Bas Kamış temizlendi pırıl pırıl oldu, yine Cinnetic Crafty FD Black 3500 HSG Olta Makinem yağlandı temizlendi, üstüne yeni Cinnetic Sky Line 0,26 mm 9,90 Kg Çekerli Fluorocarbon Kaplama misinam sarıldı.

Sevgili Hür ağabeyim de avlağın yapısını iyi bildiğinden oda kendi seçimini yaparak avlak için rapalalarını hazırladı, artık geriye sadece saatlerin geçmesini ve avlağa gideceğimiz anı beklemek kalmıştı. Cumartesi gecesi Saat:22.00 de Serkan kardeşim benim evime geldi ve beni aldıktan sonra Hür ağabeyin evine geçtik oda hazırlanmış ve araçta bizi bekliyordu, hemen eşyalarımızı onun aracına koyduğumuz gibi çıktık yola. Güzelbahçe' de gece için yiyecek ve içeceklerimizi de aldığımız gibi avlağımıza gittik. Hava şartları balık için pek iç açıcı değil ve avlakta kalabalık bizim Spinning Turkey ekibinin bir çok dostu adeta bize karşılama yaptı. Sevgili Can, Berke, Yahya bey, Osman kardeşim avlaktalar, biraz at-çek yaptık ancak gelen giden yok, Serkant bizden az ileride 2 tane yakalamış sallaya sallaya getirdi.kikikiki Ballı kardeşim benim, affı yok yeter ki merada balık olsun yakalamadan içi rahat etmiyor, rapala canavarı Serkant.hehe

Sabaha kadar hoş sohbet muhabbet derken, birde Whatshap' tan gelen mesajlara yetişmeye çalışıyorum, maşallah ekibin tamamı avda ve her taraftan av raporları geliyor. İbrahim SAMAY kardeşim ve İsmail ETKER kardeşim 2 tane levrek aldılar Çeşme taraflarından anında resimleri düştü, ne iyi etmişim de böyle bir şeyi akıl etmişim.:yahoo:İbrahim kardeşimin gönderdiği fotoğraf.

Uzadıkça uzuyor ama idare edin, sonuçta sezon finali yapıyoruz.;) Hür abim ile ikimiz araca geçtik kestirmeye başladık, düşüncemiz sabah suyunda bir şeyler alabilirsek ne ala, alamazsak yapacak bir şey yok zaten. Sabah suyu başladığında yaklaşık 1 saat uykudan sonra Serkant bizi uyandırdı, at-çek yapmaya başladık ancak günün şanslısı Serkant PAKSOY kardeşim attığını vurur hale gelmiş, bize ne gelen var nede arayıp soran.:no: Yapacak bir şey yok nasibimiz yok bu gün ve avı sonlandırdık. Av sonunda Serkant' ta kayda değer 8 tane levrek vardı, dört tanesini benim büyük buzluğun üstüne koyarak resmini çektik, kardeşime afiyet bal şeker olsun.

Avlağa ekibimizin değerli dostları, Özkan ve Yasin kardeşlerimde geldiler, onlarla da tanıştık her ikisi de güzel kardeşler, dilerim onlarda gönlündeki avları en yakın zamanda gerçekleştirirler.:) Sevgili Coşkun NAR ı unutmamak lazım, dedim ya tüm ekip neredeyse Avlakta.:)

Tam avlaktan ayrılacağımız anda 10-11 yaşlarında küçük bir amatör kardeşim su üstü rapalası ile avlağa geldi, pırıl pırıl yakışıklı bir ufaklık. Bir iki atış yaptı ve ilk levreğini aldı, o minicik elleri ile öyle güzel WTD yapıyor ki anlatamam görmeniz lazım. Bunu gören Hür MOL üstadımız bu güzel çocuğa 3 tane harika hatta Türkiye' de bulunmayan Rapalalardan hediye etti. Çocuğun sevincini görmenizi isterdim. Hediye olarak aldığı rapalayı ben oltasına taktım ve inanın 2. atışında yine levreği aldı. Kalbi tertemiz nasibi de çok güzel, inşallah aynen devam eder, geleceğin Üstadı olur inşallah.:)

Daha sonra avlaktan ayrıldık ve evlerimize geldik, ancak ben halen kaşıntıyı atamamış durumdayım, o balık bana gelecek.! kikikiki dedim ve Kader hanıma ben yatıyorum, 2 saat sonra uyandır lütfen hep birlikte yeni bir avlak deneyelim dedim, oda kabul edince ben mışıl mışıl uykuya daldım. İki saat sonra Kader hanım uyandırdı ve söylemesi ayıp biraz da mangallık aldık ve hem piknik hem de akşam suyu yaparız düşüncesi ile Karaburun' a kadar gittik, orada gözüme kestirdiğim bir avlakta gerek su üstü rapalalarım, gerekse dalarlı rapalalarımı denememe rağmen kayda değer bir şey çıkmadı, pikniğimizi yaptık ve avımızı sonlandırarak evimize geldik.

Sezon Finalini de böylelikle bitirmiş olduk, ha şunu da söyleyeyim yeni rüzgarlar çok yakında ama levrek değil.;) Bundan sonra açılacak av raporlarında Rüzgarlarımız olmayacak takii Sezon Açılıncaya kadar.:)

Hepinize trofeler
    rasgelsin gelsin.:)

Levrek Rüzgarları Serimizin oluşmasında kullandığım ürünler için akşam suyunda çekmiş olduğum video.

Son düzenleme: 6 Kasım 2016
  2. gün batımı

gün batımı Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Levrek rüzgarları 12. bölüm SEZON FİNALİ

Sevgili @İsmail ESENCAN ;

Spinning Turkey yeni kurulmuş olmasına rağmen Levrek Rüzgarları nın her bölümü ayrı bir keyif verdi.
    Önümüzdeki dönem daha organize şekilde, Türk Balık Avı Spinning Turkey olarak,Rüzgarların değil, Fırtınaların kopacağı bir Levrek sezonu geçireceğimize inanıyorum.

Yakında başlayacak, Kofana Rüzgarları raporları için Spinning Turkey ekibine şimdiden başarılar diliyor, heyecan ve bir o kadar sabırsızlıkla Kofana raporlarını bekliyorum.:)

3. i.samay

i.samay Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    2

Nice yeni sezonlara İsmail Abi. Bu sene gerçekten ekip için bereketli bir yıl oldu. Bir çoğumuz paylaşımlarla tekniğimizi geliştirdik, hemen hemen herkes balığını tuttu. Whatsup üzerinden canlı yayın, bilgi alış verişi gerçekten çok iyi bir düşünce oldu. Her ne kadar hanım "kimle mesajlaşıyosun gece vakti" diye şüphelense de :).

Tüm ekibi kutlarım. Her zaman rast gelsin...

4. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Abi sizlerle tanışmak büyük mutluluktu bizim için. Her ne kadar biz yakalayamamış olsak da merada ustaların olta atışını seyretmek bile yetti bizim için, levrek rüzgarlarının önümüzdeki sezonunda figüranlıktan çıkıp rol oyunculuğuna katılmayı ümit ediyorum :) Hep birlikte nice güzel avlara İnşallah

5. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

[MENTION=2]İsmail ESENCAN[/MENTION] abim harika bir seri okuduk tüm ekibin ellerine emeğine sağlık mükemmel bir kapanış olmuş Alkış şimdi kofana rüzgarlarını heyecanla bekliyoruz:)

6. Hakan Küçük

Hakan Küçük Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

İsmail Bey tüm ekibi kutluyorum.Bilgisayar başında deniz havası koklattığınız , av heyecanını yaşattığınız ve bunu bizlerle paylaştığınız için.Yeni rüzgarları heyecanla bekliyoruz.

7. iarcay

iarcay Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1

İsmail kardeşim yapmış olduğun levrek rüzgarları serisi sanki bir tv dizisi gibi çok keyifliydi izlemeye doyamadık bundan sonrada şansın bol ,buzluğun balık dolsun.Çok teşekkürler paylaşımların için.

8. coşkun nar

coşkun nar Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

her zaman ki gibi çok güzel bi anlatım olmuş ismail abi eline emeğine sağlık daha nice sezonlara inşallah :)

9. ersınerozen

ersınerozen Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Tebikler levrek merakı sizlerin sayesinde başladı şimdi ekipmanları hazırlayıp bir dahaki sezona av raporu eklemek kaldı.Ellerinize emeğinize sağlık

10. kılıc35

kılıc35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İsmail abicim levrek ruzgarlarını sezon finalını son bölümunu de güzel bır paylasımla kapatmışsınız.Bende 10. bölumde siz güzel dostlar la tanısma fırsatı yakalıdım.Bunda sonraki avlarınız da igneleriniz keskin avlarınız bol muhabetli güzel dostlarla gecmesi dileğiyle....

11. lalapaşa

lalapaşa Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ellerinize ve emeğinize sağlık çok hoşuma gitti almanyadan sevgiler

12. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Değerli yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar, işlerin yoğunluğundan geç yazmak zorunda kaldım, kusura bakmayın.:)

13. tolga7610

tolga7610 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Abi su levrek avlarina efsane bi av daha katarak giriselim bu sene

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Kardeşim, şu fırtına hele bir terketsin bizleri, hemen başlayacağız avlara, bu sene çok geçiktik, seriyi bir an önce başlatmak lazım.:)

15. deniz34

deniz34 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    140
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler; İsmail kardeşim..resimler harika..

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş