1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Levrek bulamıyorlarsa lüfer yesinler :)

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda fztyasin tarafından 17 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Merhabalar.

Uzun zamandır balıksız döndüğüm avlar, balıksız açtığım raporlardan sonra başka bir forumdan plankton salih kardeşim halime üzülmüş, gel abi lüfere gidelim dedi [​IMG]

Ya kardeşim çok sağol ama ben bu levrekte inat ettim levrek yakalamak istiyorum falan desem de, bi yandan da salih kardeşime üzülüyordum [​IMG] Şimdi adamın hemen her gün lüfer tuttuğu meraya biz adımımızı attığımız anda ya fırtına kopar ya da lüferler bir daha dönmemek üzere bölgeyi terk eder diye geçiriyodum içimden.

Avdaşım Özkan da artık balıksız meralardan bıkmış olacak ki "en azından biz yakalayamasak da birisi yanımızda yakalar biz de seyrederiz o bile yeter" diye kanıma girince benim de aklım lüfere kaymaya başladı. Ekmek bulamazsak pasta yeriz levrek tutamazsak lüfer tutanları seyrederiz diyerekten başladık hazırlıkları yapmaya.

Volex21 Volkan abiyle (yine başka forumdan çok saygıdeğer bir abimdir) haberleştik, salihle 2-3 gün boyunca avlağın günlük balık durumu ve hava su durumlarıyla alakalı haberleştik. Hem balık hem de hava durumu gayet iyi gidiyordu, sadece bizim gideceğimiz günün gündüzünde hafif bir rüzgar artışı ile çok hafif yağmur geçişleri verse de meteoroloji siteleri, yine de durumu pek etkilemeyecekmiş gibi düşündürüyordu.

1Q82.jpg

Öğlen 2 buçuk gibi arabayı çalıştırıp yola koyulduk, 4 buçuğa doğru avlak yakınında bizi bekleyen salihle buluştuk. Hemen arkamızdan volkan abi de geldi, deniz kıyısına indik ve başladık sahtelerle denizi dövmeye.

Biz deniz kenarınıa indiğimiz anda hava kapandı ufaktan yağmur başladı deniz kabarmaya başladı [​IMG] (şaşırdımmı hayır)

Bir yandan kabaran denizi izleyip bir yandan sahteleri atıp çekmeye devam ederken kıyıya 15 metre kala kamışım birden eğildi [​IMG][​IMG][​IMG] Aynı yere bir kaç defa daha aynı sahteyle atış yapmıştım burda takılma olması imkansız diye 5 milisaniye falan düşünmemle ulen balık var ya bunun ucundan diye karar verip makinayı sarmaya başlamam 10 milisaniye falan sürdü sanırım.

Hafta içi tamirini yaptığım aşırı esnek shimano forcemaster kamışım iki büklüm vaziyette sıkı olan olan kalamamdan hiç misina aldırmadan balığı kayaların yanına yanaştırdım ve tek hamle ile kamışla kaldırıp karaya aldım [​IMG] Güzel bir lüfer nasip olmuştu ve kendisi at çek takımıyla yakaladığım dördüncü tür olarak kayıtlarıma geçmişti (Diğerleri sübye kalamar ve ıskarmoz [​IMG] inşallah o levrek de kayıtlara girecek)

İlerleyen saatlerde ise denizden öyle dalgalar suratımıza çarptı öyle bir rüzgar ve yağmur başladı ki [​IMG]anlatılmaz yaşanır. Salihin dediğine göre 1 aydır falan hep yatık ve dalgasız bir deniz gayet yumuşak bir hava varmış, uzun zamandır böyle hava görmemiştim dedi (ee ben demiştim sana beni çağırma ava diye [​IMG] )

Yanımızda avlanan grupta 2 defa vuruş olmuş ama balık alan olmamıştı. Bizde de başka vuruş bile olmadı.

Bir süre sonra sürünün bu havada kıyıya yanaşmayacağını lüfer serüveninin bu seferlik bu noktada son bulması gerektiğini düşünüp levrek avı ile devam etmek için avı sonlandırdık.

Salihe teşekkürümüzü edip volkan abi ve salihle vedalaştıktan sonra Özkanla arabaya atlayıp 45 dakikalık bir yolculukla levrek merasına attık kendimizi.

S77X.jpg

Dönüş yolunda telefonum çaldı arayan eşim Tuğba

Tuğba- Naptın, ne zaman geleceksin
    Ben- Belli değil daha, şimdi levreğe geçiyoruz
    Tuğba- Yine tutamadın değilmi
    Ben- Yok yok bu sefer tuttum hem de lüfer 44 santim falan
    Tuğba- Gelirken balıkçıdan alaksın değil mi beni kandırmak için
    Ben- Ya valla tuttum diyorum neden inanmıyorsun
    Tuğba- (kayınvalime ziyarete gitmişti telefon konuşmasını yaparken hala orada) Anneeeeeee yasin balık tutmuuuuuuuş
    Kayınvalidemin sesi telefona ne kadar uzak olsa da yanımdaymış gibi gür çıkıyor- Anaaaa hadi canııııımmm
    Ben- Ya niye böyle şeyler yapıyosunuz, balık yakaladım neredeyse milli bayram ilan edeceksiniz diyip telefonu kapatıyorum
    Bir süre sonra levrek mekanındayız su aşırı bulanık, deniz akarsuyun içine içine basıyor. Özkanla başladık sert sahte ve silikonla suyu dövemeye. Etraftaki insanlarda tek balık olmadığı belli çünkü çay demleyip muhabbete koyulmuşlar olatalara bakan yok, bi kaç tane spinci var onlar da bezgin bezgin atıp çekiyorlar. Suya tekne indirmek için bir araba suyun yanına kadar yanaşıp uzun farları da suya tutunca ilerideki kayalığa doğru gidelim diyoruz özkanla, suyu tarayarak kayalığa doğru giderken 20 kadar araba kornalar ve gürültüler eşliğinde olta atmayı planladığımız kısma gelip drift yapmaya başlıyorlar [​IMG] bu gün buradan iş çıkmaz diyerek toplarlanıp dönüşe geçiyoruz ve yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra eve ulaşıyoruz [​IMG]

Not: Millet 10-15 lüfer tutup ya rapor açmıyor ya da tek kare fotoyla raporu bitiriyor, benim 1 lüferle açtığım rapor bayağı uzun oldu sanırım (uzun zamandır ilk balığım idare ediverin artık [​IMG] )

Herkese gönlünce avlar dilerim rastgele...

Not: Av 25 ocak tarihine aittir, başka bir forumda yazmıştım ancak artık Türk Balık Avı ailesinin bir ferdi olduğum için aynı raporu burada da açmak ve sizlerle paylaşmak istedim :)

Takım detayı:
    Kamış: Shimano forcemaster 10-30 atarlı 2.40 boyunda
    Makina: Shimano exage 3000
    Misina: Savagear adrenaline 0.16
    Sahte: Maria squash 12 cm uvli model.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Levrek bulamıyorlarsa lüfer yesinler :)

Kardeşim, raporunu büyük bir zevkle okudum, matrak ve harika bir rapor olmuş. Şimdi bu yazdıklarından sonra ben seni nasıl balığa götüreyim.kikikiki Bütün kara bulutları üzerine çekiyorsun, sen beni de mahvedersin.:bleh1::hypno2:

Bundan böyle tüm raporlarını zevkle okuyacağım, çok güzel diğer arkadaşlara örnek olmasını dilerim.:)
    Alkış

3. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

İsmail bey çok teşekkür ederim, beğenmenize sevindim. Ben birazcık gevezeyimdir rapor konusunda :) balık tutamadıkça dilime (ya da klavyeme) vuruyor :D hatta başka bir forumda bir ustamız kızmıştı bana, artık yaşlandık bu kadar uzun raporları okuyamıyoruz diye.

Birazcık kara bulut çekme özelliğim var maalesef, paratoner gibi adamım :) götürmek istemezseniz hak veririm, ben de olsam benim gibi bahtsızı balığa götürmezdim :)

4. ARDATUNALI

ARDATUNALI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Süper keyifli bir anlatım olmuş,

Emeğinize sağlık :)

5. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim Arda bey, beğenmenize sevindim. Gönlünüzce avlar dilerim

6. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Benimkisi latife kardeşim, sen ekibin bir parçasısın, kafamıza taş yağsa biz kardeşlerimizi yine yalnız bırakmayız.:)

7. Serkan Öztürk

Serkan Öztürk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Çok kaliteli ve hoş bir yazı olmuş tebrik ederim.

8. gün batımı

gün batımı Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Güzel bir av güncesi olmuş,
    Lüfer in boyu levreği aratmıyor,

Avların ve paylaşımların daim olsun. :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Şubat 2015
  9. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim Serkan hocam senin gibi değerli bir üstadın beğenisini almak sevindirdi beni :)

10. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Önder bey çok teşekkür ederim. Boyu gayet iyiydi, benden önceki günlerde giden arkadaş genelde 3-5 parça tutuyordu her gün ama ben gittiğimde deniz ana " sana bir tane yeter de artar bile" diyip kabarmaya başladı :)

11. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkürler, ailenin bir ferdi olduğumu hissettim :)

12. gün batımı

gün batımı Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Deniz ana cömerttir,bazen bir,bazen beş,ama hep verir,
    Yeter ki biz deniz ananın kıymetini bilelim. :)

13. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Tebrikler abisi...Harika bir balık....:yahoo:

14. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkür ederim üstadım :) İnşallah bundan sonraki avlarımı da burada paylaşacağım, beğeninizi almak onore etti beni.

15. i.samay

i.samay Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    2

Tebrikler Yasin, güzel bir rapor, anlatım olmuş. Balık tek olsun, lüfer olsun. Çok güzel bir balık. Her zaman rast gelsin.

16. Halim OCAKOĞLU

Halim OCAKOĞLU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler yasin kardeşim rapor hikaye anlatım güzel olmuş, daha güzelleri inşallah, nasip olursa en kısa zamana hep birlikte bir av yapmak güzel olur,

17. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

İbrahim abi çok teşekkür ederim. Tek olması bile yetti de arttı :) özellikla kayınvalidemin neredeyse zılgıt çekecek hale gelmesini bir ömür unutamam heralde :) Sizlere de rast gelsin

18. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Halim abim teşekkür ederim beğenmene sevindim. Geçen sefer birlikte yapamadık bir dahaki sefere İnşallah birlikte av yapabiliriz bende çok sevinirim :)

19. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Yasin kardeşim çok güzel keyifli bir rapor olmuş lüferde on numara beş yıldız ellerinize sağlık afiyet şeker olsun:)

20. coşkun nar

coşkun nar Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tebrikler yasin kardeşim süper keyifli bi rapor olmuş lüferide iyi kandırmışsın senin levrek yakalayamadığın gibi
    banada lüfer çekmek nasip olmadı hiç en çok yakalamak istediğim balıktır bakalım ne zaman nerde denk gelir artık

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş