1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Makale Levent Marina Artık Emin Ellerde

'MAKALELER' forumunda alabanda tarafından 9 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. alabanda

alabanda Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    2
    [FONT=&quot]LEVENT MARİNA ARTIK EMİN ELLERDE[/FONT]
    [FONT=&quot][​IMG][/FONT]
    [FONT=&quot] İzmir’in Üçkuyular semtinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına ait İzmir Levent Marina tesisleri yeni işletmecisine kavuştu. Uzun yıllar izlenen yanlış uygulamalar ve yönetimler nedeniyle teknecilere hizmet veremeyen Levent marina, İzmir’in en köklü ve saygın kuruluşlarından birisi olan Dirinler Şirketler Gurubunun ihaleyi kazanmasıyla yeni çağdaş vizyonuna hazırlanıyor.[/FONT]

[FONT=&quot] Dirinler Makine 1952 yılında İzmir’de kurulan ve hızla büyüyerek İzmir ve bölge ekonomisine önemli katkılar sağlayan büyük ve güçlü bir firma. Marinanın işletmesini İzmirli bir firmanın almış olmasına bütün tekneciler ve denizcilik sektörü çok sevindi. Dirinler Makine ile eski parlak günlerine yeniden kavuşacak olan tesis için çalışmalara hemen başlanacak ve Kasım ayı sonunda tamamlanacak.[/FONT]

[FONT=&quot] Dirinler Makinanın yönetim kurulu başkanı Melih Dirin deniz tutkunu olan, denizciliği çok seven ve bu sektörün İzmir’de kalkınmasını, gelişmesini ve uluslar arası alanda sesini duyurmasını isteyen deniz sevdalısı bir insan. Ama şunun altını çok iyi çizmek gerekir. Levent Marina tesislerini çağdaş bir görünüme kavuşturabilmek için çok mücadele verilmesi gerekecek. Dirinler Makina sahip olduğu misyon ile bunları aşacaktır.[/FONT]

[FONT=&quot]Çünkü çok kötü bir imaj yaratıldı. Tesisler artık çökme noktasına geldi, çürümeye başlayan tesisin alt ve üst yapıları artık yok oluş sürecine girdi. İşin en kötüsü bütün tekneciler marinayı terk etti. Böylesine kötü durumdaki marinayı oldukça yüksek rakamla kiralayan Dirinler Makinanın yönetim kurulu başkanı Melih Dirin’i yürekten kutluyor ve tebrik ediyorum. Tam bir denizci cesareti.[/FONT]

[FONT=&quot] Çözülmesi gereken en önemli ve öncelikli sorunların başında, marinanın önünde başkasına ait olan arsanın konumudur. Çünkü arsa sahibi tesislerin önünü kapatarak arazisini çevirmiştir. Bu şekliyle marina, dışarıdan bakıldığında hiç de hoş olmayan bir görüntü sergilemektedir. Umarım işletmeci bu sorunu da aşar. Biz her konuda arkasındayız ve kendisini destekliyoruz,[/FONT]

[FONT=&quot] Çalışmalar denizcilikten anlayan, mesleğinde uzman kişilerce yürütülmelidir. Denizcilik hatayı affetmez, bu nedenle bütün girişimlerde profesyonelce davranmak zorundalar. Şartlar ne olursa olsun ben, Dirinler Makinanın yönetim kurulu başkanı Melih Dirin ve ekibinin bütün sorunları en güzel, doğru ve köklü biçimde çözerek, Levent marinayı denizcilik sektörüne yeniden kazandıracağına inanıyorum.[/FONT]

2. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Levent Marina Artık Emin Ellerde

Öncelikle İzmir gibi bir kıyı şehrinde bir marinanın eksikliği çok üzücü.
    Bir tek Levent marina hizmet veriyordu(ya da veriyormuş gibi yapıyordu) ki o da kapatılmıştı.
    Tekrar açılacak olmasına çok sevindim. Umarım eski sorunlar tekrar yaşanıp amacın Marina olduğu unutulmaz. Yeni başlayan arkadaşlara başarılar diliyorum. Umarım profesyonelce düşünürler...

3. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Levent Marina Artık Emin Ellerde

Paylaşım için teşekkürler.

Yükleniyor...