1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kıyı Avları Kuşadası kıyıdan av

'AV RAPORLARI' forumunda yagimlif tarafından 5 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. yagimlif

yagimlif Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    AV YERİ : kuşadası sahil

AV TARİHİ : 28/08/2013
    HAVA ve SUYUN DURUMU : Hava 27 28 derecelerde, su durgun ve hazin
    AVDA KALINAN SÜRE : 3 saat
    AVDA KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ EKİPMANLAR : Cep kasnağına bağlanmış klasik dip oltası
    YAKALANAN BALIK TÜRLERİ ve BOYLARI : cipura ve çatal kuyruk. Boylarını ölçemedim.
    AVIN HİKAYESİ : Fotoları bilgisayara yeni attığımdan dolayı konuyu şimdi açabildim. Adaya kaçalım dedik 1 haftalığına ailecek. Adanın denizi malum sürekli dalgalı ve dibi görünmüyor, bazen arada sırada durgun olabiliyor tabi. Ve bu 2 günde öyle oldu, durgun ve hazin. Açılır kapanır sandalyemi yanıma aldım. Yem olarak karides ve tavuk attım. Bi oltamı ileri salladım. bi tanesini de az ileri attım öyle oyalanıyorum. Sabah 6 buçukta av yerimdeydim. Saat 7.00 olduğunda ileri attığım oltamı yani kasnağımı çupra bi çekti, iskeleden denize düştü :) hemen diğer oltanın kurşunuyla ve iğnesiyle yardım alarak denize düşen kasnağımı geri aldım ve hala ucunda çırpınıyor. Yavaş yavaş aldım kıyıya doğru. Ve lezzetli çupram yanımdaydı :hypno2: o gün arada sırada gelen ufak tefekler biraz sevildikten sonra denize iade edildi. çuprayı eve getirdiğim de babam iştahlandı :) yarın bende geleyim dedi. Yarın yine 6 buçukta av yerimizdeyiz. Yine deniz durgun ve hazin ama bu sefer büyükler yanaşmıyor. Orta boy bi kaç mırmır aldık yanımıza. Daha sonra saat 9 a geldiğinde ben dedim atlayayım gireyim denize. Ben denizdeyken babam çatal kuyruğu çekmiş. Denizden çıktım babamın yanına geldim. "ya baba ufak ufak balıklar böyle kuyruğu bi değişik" dedim. Bak dedi ve o çatal kuyruğun büyüğünü çektim dedi. Gerçi daha sonra netten araştırmam da gördüm ki Çok çok daha büyüyebiliyormuş bu çatal kuyruk. Ve fotolar.

2. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kuşadası kıyıdan av

Cahit kardeşim,tavayı kokutacak balığı almışsınız,afiyet şeker olsun.Seni ve nezdinde babanı kutlarım...AlkışAlkışAlkış
    Avlarınız her daim olması dileğimle,paylaşım için teşekkür ederim...

3. CanEMİR

CanEMİR Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Amaç balık değil, doğa ve muhabbet olsa gerek :) sizde deniz var, biz de en yakın göl 100 km :)

4. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Cahit, paylaşım için teşekkürler yeğenim....Harika ötesi güzellikte on numara bir balık.:yahoo::yahoo::yahoo:

5. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Bir taşta iki kuş. Hem tatil hem balık Avı ikisi bir arada harika oluyor. Orjinal deniz cuprası bundan daha güzel ne olabilirki. Afiyet olsun kardeşim, paylaşım için teşekkür ederim. :)

Son düzenleme: 6 Eylül 2013
  6. deniz34

deniz34 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    140
    Ödül Puanları:
    2

Yağım; Paylaşım için teşekkürler..Ancak resimler açılmıyor...

Yükleniyor...