1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Harici Konular Kuşadası Günlüğüm

'HARİCİ KONULAR' forumunda hus213 tarafından 27 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. hus213

hus213 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2,716
    Ödül Puanları:
    63
    Evet canlar cuma günü sabah saat 08,50 de evden çıktım 565 nolu belediye otobüsüne binerek Bornova büyük parkta indim.Büyük parkın oradakiküçük terminalin Pamukkale turizminden Kuşadasına gidiş dönüş biletimi aldım.Saat 09,25 te servis geldi doğru büyük terminale gittim. Saat 10,00 da da bindim bir alamete gidiyorum kıyamete ver elini Kuşadası.Sağa bak sola bak derken birde ne oldu biliyormusunuz Kuşadası terminaline girmişim.Adadaki arkadaşlarım beni bekliyorlar.Önce Migrosa uğradık ufak tefek bir kaç parça yiyecek bir şeyler aldık oradan benzin istasyonuna kadar arkadaş arabasını kullandı ondan sonra direksiyona ben geçtim.Araba tıngır mıngır Kirazlı yolunda gitmeye başladı. Belirli bir mesafeden sonra epey uzun bir mesafe toprak yolda yol almaya başladık.Derken tarlanın sahibinin ismini koyduğu ''Melek Hanım Çiftliğinin önüne gelmişim. Demir kapı açıldı. Arabayı biraz ileriye alarak tek seferde geri geri gelerek içeriye girdik.Küçük bir fino köpeği ismi ''Zeytin''bize hoş geldiniz dercesine ses vermeye başladı.Arabadaki malzemeleri çıkardık masanın üzerine koyduk Çiftlik sahibi arkadaşım hemen barbükeyi ateşlemek için gerekli malzemeleri yerleştirdi.Diğer araç sahibi olan arkadaşlada ben başladık kaynatmaya.iTabi aynı zamanda getirdiğimiz malzemeler de açılıyor.İlk önce Midyeler çıktı derken yoğurt peynir bir kaç mezelikler derken çiftli sahibi arkadaşta yanımıza gelince bardaklar çıktı içine bir şeyler konuldu sonra su ileve edilince beyazlaşandan yudumlama başladı. Derken çiftlikte mevcut bulunan çeri domatezlerden acı biberlerden toplayıp çeşidimizi çoğaltık.Bu kadar yetermi yyeter yeter bundan sonrasını fotolar konuştursun.Daha güzel günler sizlerin olsun.
    Devasa bir büyüklükteki ceviz ağacının altında masa kuruldu
    İkinci senesi olan vevizler ve de son günleri olan çeri domatesler
    çiftlikten enstanteneler
    bir başka görüntü
    günün olmazsa olmazı odun ateşinde ızgara
    Sağda oturan çiftlik sahibi Ferhat ortada oturan araç sahibi Hüsnü
    görüntüde az da olsa bendeniz
    Orman kampından çekilmiş Pamucak sahili.Benim Kuşadasında görev yaptığım zamanda burası bataklıktı.
    Ve dönüşümden görüntüler
    Kuşadası istikametine Selçuk çıkışında Hava alanını görüntülememek olmaz değilmi hadi bakalım canlar sirler daha güzellerini yaşayın sevgiyle kalın..

2. hus213

hus213 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2,716
    Ödül Puanları:
    63
    Cevap: Kuşadası Günlüğüm

Görüntüdeki kişiler Kuşadasında görev yapotığım zamanda mesai arkaşlarım ben1976 da Kuşadasında göreve başlayıp 1981 yılnda Nazilliye 1982 yılı sonlarına doğruda İzmire döndüm. Aradan geçen bunca yıla rağmen Kuşadasındaki arkadaşlarımla irtibatı ne ben kestim ne onlar kestiler. Bence dostluk bu diyorum. gerisi teferruattır...Alkış

3. Ergun ŞİRİN

Ergun ŞİRİN Uzatmalı çırak Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2,892
    Ödül Puanları:
    18

ALLAH içine sindirsin,
    Tekrarı nasip olsun.

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. hus213

hus213 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2,716
    Ödül Puanları:
    63

Amin! Durmadan senmi gezeceksin Türkiye kazan sen kepçe oldun gezmedik girmedik köy diyeceğim o bile büyük kalacak senin gezdiğin dağları bile ayak izlerinle doldu:bleh1::bleh2::yahoo:Alkış

5. Ergun ŞİRİN

Ergun ŞİRİN Uzatmalı çırak Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2,892
    Ödül Puanları:
    18

Heh
    Heh
    Heh
    He.[emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji6] [emoji4] [emoji7]

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi