1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Kısacık Bir Sabah Suyu Daha

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 18 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. ishak BALLICA

  ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  15 Ekim 2008
  Mesaj:
  3,466
  Alınan Beğeniler:
  102
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  İzmir
  Sevgili arkadaşlar, geçtiğimiz hafta başında av parterimlerimden olan Sevgili dostum Erdal bey ile bir kaç defa telefon görüşmesi yaptık.Yaptığımız bu görüşmeler neticesi 17.03.2012 /Cumartesi günü için bir sabah suyu yapmayı planladık.

  Derken haftanın son mesai günü gelmiş ve olayı netleştirmek için ha bre telefonlaşıyorduk.Zira geçtğimiz Cuma günü havanın birden soğuması ve rüzgarında hızını arttırması bizlerin ümitlerini bayağı bir düşürmüştü.Hava durumu için Muhtelif arkadaşlarımın da fikirlerine başvurup; kendi gözlemlerimi de üstüme kattıktan sonra Cumartesi günü yapacağımız Tekne avı için havaının uygun olacağına karar verdik.Ve Cuma gecesi saat 22.00 gibi buluşarak düştük yemcilerin bulundu mevkiye doğru başladık yol almaya.

  Yem olarak Tekne avlarında her daim tercih ettiğimiz Sülünezi kullanacaktık.Takım olarak da en altta kurşunun yer aldığı klasik 3'lü takım.İğne tipi ve boyu ise, sasema marka ve mustad marka 3 no iğne.

  Yemcilere vardığımızda taze ve iri yem bulamamız bizleri üzdü.Baktığımız yerlerde yemler dünden ya da öbür günden kalma ve bir serçe parmağı büyüklüğünde küçük yemlerdi.

  Yemcilerin dediğine göre havanın çok soğuk olmasından dolayı suya girip yem çıkaracak insan ve sudan da iri yem bulmak bugünlerde bayağı zormuş.

  Eh dedik bizde.Demek nasip de bu varmış, haydi hayırlısı deyip oradan yol alarak İzmir/Çeşme otobanına kaynak olduk.Otobanda yol alırken tek dileğimiz hava tahmin sitelerinin verilerinin doğru olması idi. Çünkü, aylardan beri tüm yurdu etkileyen kara kışın yarından itibaren yurdu artık hiç değilse ,bir süre için terk edeceği ve havanın yer yer birden 8-10 derece birden yükseleceği belirtiliyordu.

  Daha önceki yıllarda hep yaptığımız gibi bu avımızda , hem en varır varmaz tekne ile balığa çıkma yolunu tercih etmedik.Geceyi Sevgili dostum Erdal Bey in evinde geçirdik.Niyetimiz ve planımız sabah 04,30 gibi hemen yakında olan balıkçı barınağındaki Ertaç Hocamın teknesinde buluşup, oradan sabah suyu için çıkacaktık.


  Gece yapılan kısa istirahattan sonra, sabah olmuş ve hemen kalkarak hazırlanmaya başlamıştık ki, Sevgili Ertaç hocam'dan Erdal bey e gelen telefon ile iki elimiz ayağımıza dolaştı.Ertaç hocam tekne başına gelmiş bile.Allah ım 3 çeyrek asırı devrimeye ramak kalmış bu büyük insandaki enerji ve performansa bir kez daha hayran kaldım.

  Apar topar tekne başına vardiğimizda Ertaç hocam ın acelesini hemen anladık.Sular aşırı çekik olduğundan tekne kafadan resmen karaya oturmuştu.Ne yapalım ? Öyle mi yapalım derken, çok şükür başladık tekneyi yüzdürmeye.Bziler eşyalarımız ile birlikte sıranın daha başında olan bir tekneden ancak, teknemize binebildik.Motoru çalıştırmadan, uzunca bir sırık yardımı ile bayağı emek vererek, çok şükür tekneyi, o çok sığ yerden iyice kurtardık.Ve daha sonra ver elini avlağa doğru yolculuk.


  İçinden çıktığımız koy haliyle korunaklı olduğu için havanın haşmetini ve soğukluğunu pek hissetmemiştik.Ama ilerledikçe havanın ne kadar soğuk ve sert olduğu gördük.Bu arada Erdal bey, bana haklı olarak sordu.Hani hava kalacaktı diye.Hava tahmin sitelerine göre hava 06,00 gibi kalacaktı.Ama şu anda hava Mart ortası gibi değil, sanki Şubat ortası gibiydi


  45 dakikalık bir yolculuktan sonra avlaktan birine vardık.Ortalık henüz daha karanlık, ama teknemizi aydınlatan led ışıklar bize yetiyor ve artıyor da.Oltalar hemen yemlenerek su ile buluşturuldu.İlk misafir bana denk geldi.Gece avlarının olmaz ise olmazı Kırma mercan.Ve arkadan Erdal bey de orta karar bir karagöz alarak onun da kovamıza attı.

  Bu arada zaman ilerliyor ve 05,20 gibi de hava aydınlanmaya başlamıştı.Gelen balıkların boyları çok küçüktü.Oltaya gelen balıkların hemen hemen büyük bir yüzdesini aynen zarar vermeden suya iade etme yolunu seçtik.

  Daha sonra hava aydınlanmaya başlayınca, yer değiştirmeye karar verdik.Ve o civarda olan başka bir avlak/farklı bir derinliği denedik.Burada da bir kaç balık aldık.Bu arada bizim av yaptığımız yörenin oldukça uzağında olan, Sevgili İsmail kardeşim ile telefon görüşmesi yaptık.Onunla yaptığımız görüşme de o ana kadar, onlarda da pek arzu edilen ebatta balık olmadığını ve vuruşların zayıf olduğunu öğrendik.

  Bu arada sabahtan beri bizlere Şubat ayının soğuklarını yaşatan, o rüzgar hızını azaltmaya başladı.Ve daha sonra sıfıra yakın havaya dönmeye başladı.Yani av yaptığımız o 4-5 saatlik zaman dilimi içinde hem şubat soğuğunu hem de Nisan ayı bahar havasını da yaşadık.

  Ava saat 10.00 gibi son vermeden en son başka bir mekan da denedik ve daha sonra da dönüş yoluna geçtik.

  Bu avımız esnasında elimden geldiğince yaşanan ortamı ve o anları sizlere de aktarabilmek amacıyla birde video paylaşımı yapmaya çalıştım.Çok daha bereketlisinin en yakın zamanda dostlarınız ile birlikte sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele...  Not: Dönüşte bayağı bir eğlene eğlene eve doğru yol aldık.Her ne kadar kış gitmeyecek diye diretse de , gerçekten bahar mevsimi ayağını sallamaya başmış yav.

  1171 eklentisini görüntüle 1172 eklentisini görüntüle 1173 eklentisini görüntüle 1174 eklentisini görüntüle 1175 eklentisini görüntüle 1176 eklentisini görüntüle 1177 eklentisini görüntüle 1178 eklentisini görüntüle 1179 eklentisini görüntüle


  [DM]xpitn1_17-03-2012-ceyme-tekne-avi_sport[/DM]​
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Kasım 2016
 2. AYTAÇ AKINCI

  AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

  Katılım:
  29 Şubat 2012
  Mesaj:
  802
  Alınan Beğeniler:
  121
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  MARMARA - EGE
  Cevap: Kısacık bir sabah suyu daha...

  İshak bey ,

  Ekibi ve sizi kutlarım. Keyifli bir haftasonu geçirdiğiniz fotograflardan belli oluyor.

  Karagöz ve mercanlar tam tavalık , baharın gelmesiyle daha güzel balık avları geçirmenizi arzu ederim . Deniz suyu soğuk olduğundan balık sanırım derinlerde ...

  Saygılar
   
 3. Celalettin KARAMAN

  Celalettin KARAMAN Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesaj:
  883
  Alınan Beğeniler:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İzmir
  Cevap: Kısacık bir sabah suyu daha...

  Tebrikler İshak abi, keyifle okudum.

  Güncenin resimlerin arasına serpiştirilmesi konuyu daha akıcı ve anlamlı kılmış.
  emeğinize yüreğinize sağlık.

  Sağlık ve sıhhatle
   
 4. pembolotti

  pembolotti Üye Balıkçı

  Katılım:
  18 Mayıs 2011
  Mesaj:
  82
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Cevap: Kısacık bir sabah suyu daha...

  harika bi anlatım, teşekkürler...
   
 5. izmirli hüsnü

  izmirli hüsnü Üye Balıkçı

  Katılım:
  27 Ekim 2011
  Mesaj:
  303
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Cevap: Kısacık bir sabah suyu daha...

  harikasınız usta devam rastgelsin :)
   
 6. Ayşe HARUPÇU

  Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

  Katılım:
  21 Ekim 2009
  Mesaj:
  3,229
  Alınan Beğeniler:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir geneli
  Cevap: Kısacık bir sabah suyu daha...

  Sevgili Üstadım,İshak kardeşim.Raporun o kadar güzel ki,ne kadar balık tuttuğuna dikkat etmiyorum bile...,
  İnsan kendini oradaymış gibi hissettiriyorsun.Tavalık balığı almışsınız afiyet olsun.Seni ve arkadaşlarını kutlarım..AlkışAlkış
  Gönlündeki avları yapman dileğimle,paylaşım için teşekkür ederim...
   
 7. İsmail ESENCAN

  İsmail ESENCAN Admin Admin

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesaj:
  11,449
  Alınan Beğeniler:
  10,056
  Ödül Puanları:
  5,113
  Şehir:
  İzmir
  Web Sitesi:
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  Sevgili abim, dün telefonda da görüştüğümüz gibi av bereketli değil, görüyorum ki aynı sıkıntıyı sizlerde yaşamışsınız.

  Olsun be abim, dostlarla yaşanan güzel anlar, yapılan muhabbetler bile her şeye değer, en azından iyot kokusu ile ciğerlerimizi doldurup bir sonra ki avın hayalini kurmak bile çok güzel.;)

  Paylaşım için teşekkür eder, bundan sonra ki avlarınızın daha da bereketli geçmesini dilerim, rastgelsin.:)
   
 8. rauf

  rauf ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  28 Ağustos 2009
  Mesaj:
  442
  Alınan Beğeniler:
  13
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  Alanya
  Web Sitesi:
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  İshak kardeşim Sanırım bu hafta en iyi avı siz yapmışsınız teknenin oturma konuları buradada aynı yalnız benim teknenin olduğu yerdeki su 3 metre olduğu icin bende yandaki teknelerden tekneme ulaşıyorum deniz düşük oldumu av doğru dürüst olmuyor yinede tebrikler sanırım bi 15 gün daha güzel avlar icin beklememiz gerekecek selamlar rastgelsin.
   
 9. ishak BALLICA

  ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  15 Ekim 2008
  Mesaj:
  3,466
  Alınan Beğeniler:
  102
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  İzmir
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  Sevgili Abim, yorumun için teşekkürler...Aslında balık yok değildi...Ama boyları çok küçüktü.

  Bu konu ile alakalı olarak herkezin dikkatini çekmek için en yakın zamanda bir paylaşım yapacağım...
   
 10. ishak BALLICA

  ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  15 Ekim 2008
  Mesaj:
  3,466
  Alınan Beğeniler:
  102
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  İzmir
  Sevgili dostlar, yorumlarınız için teşekkürler...En yakın zamanda daha güzelinin denk gelmesi dileği ile rastgele..:)


  Sevgili ayşe ablacığım, yorumun ve güzel sözlerin için teşekkürler...:)
  Vedat hocam, daha güzelinin szilere ve dostlarınıza denk gelmesi dileği ile rastgele..:)
  Sevgili adminin, sanırım havadan dolayı olsa gerek balık keyfisiz idi.İstenilen ebatta balık denk gelmedi.

  Bir ara akışda, güzel vuruşlar almaya başlamıştık ki, Sevgili Ertaç hocam ın işinin olması dolayısı ile erkenden döndük.

  Sevgili Rauf hocam, bu taraflarda yeni trend şu. Deniz kıyısında ne kadar iskele vs var ise belediye hep yıkıyor.Bu tür teknelerin büyük bir yüzdesi de hep alargada duruyor.Bzim teknenin olduğı yerde kısacık bir uzantı var.O kadarcık yere 5-6 tekne sığmaya çalışıyor.
  Tekne bağlıyacak ye sayısı az.Ve aidatları da dudak uçuklatan cinsden.Durum böyle olunca da dandik/dübelek yerlere insanlar tekneleri sıkıştırmaya çalışıyor.Bence balıkçı barınağı tarzında çok miktarda yerlere ihtiyaç var.Tabi ki aidatları abartılı olmadan.

  Mufi'ciğim yorumun için teşekkürler abim..
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Mart 2012
 11. Sargoz35

  Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2008
  Mesaj:
  826
  Alınan Beğeniler:
  8
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  DENİZİN KÖPÜRDÜĞÜ YER
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  İshak Hocam paylaşım için teşekkürler...
  Senin raporlarında yakalanan en büyük TROFE her daim Dostların...
  Balık illa ki tutulur...Ama kaç kişi istediği arkadaşlığı bulabiliyor ve yakalayabiliyor...
  Bahar geldi,inşallah bundan sonra ki güzel avlara vesile olur...Kıyılar av versin,çoktandır ertelediğimiz avımızı gerçekleştireceğiz beraber...Sevgiyle ve muhabbetle kalın...Selamlar...
   
 12. LEVREK SEVER

  LEVREK SEVER Üye Balıkçı

  Katılım:
  17 Kasım 2011
  Mesaj:
  536
  Alınan Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ege Bölge
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  gene İshak abim
  gene aynı anlatım
  gene aynı tarz
  gene aynı tad..
  insan okumaya doyamıyor be abim. ellerine yüreğine emeğine sağlık
   
 13. psikolojikreis

  psikolojikreis Üye Balıkçı

  Katılım:
  25 Ocak 2011
  Mesaj:
  92
  Alınan Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  İzmir
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  tebrikler ishak abim
   
 14. S EDAT

  S EDAT Üye Balıkçı

  Katılım:
  9 Eylül 2011
  Mesaj:
  160
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ege
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  Tebrikler İshak abi, keyifle okudum, kendimi oracıkta hıssetım bu duygu bambaşka sağlık olsun balık az olmuş, ama ordakı dostluk en güzel anıdır bana göre .Daha iyi avlar diler Rasgele derim .
   
 15. ishak BALLICA

  ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  15 Ekim 2008
  Mesaj:
  3,466
  Alınan Beğeniler:
  102
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  İzmir

  Osman'ım, bu hafta nasip de bunlar varmış kardeşim.Keşke sizin geçen seferdeki o kallavilerden bu hafta da olsa idi ve bizlerde de denk gelseydi süper olurdu.:)

  Mehmet'im, yorumun ve güzel sözlerin için teşekkürler...Sonbarda geçit resitalinde o tarafları mutlaka denemek istiyorum.Klavuzum ve feyz kaynağım sensin biliyorsun..:p

  Sevgili dostlar, yorumlarınız ve güzel sözleriniz için tek tek teşekkür ederim.Benim yapmak istedeğim dostlarım ile birlikte yaşanan o anları bir nebze dahi olsa sizlere yansıtabilmektir.

  Eğer bunu başarabilmiş ise ne mutlu bana..:)
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Mart 2012
 16. CEMAKO

  CEMAKO Üye Balıkçı

  Katılım:
  5 Şubat 2011
  Mesaj:
  85
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  seferihisar
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  İshak abi baharın güzel kokularının içerisinde bu balık paylaşımı güzel bir motivasyon kaynağı oldu inşallah daha irileri de rast gelsin
  TeşekkürlerAlkış
   
 17. Turan AKBAŞ

  Turan AKBAŞ Üye Balıkçı

  Katılım:
  8 Eylül 2009
  Mesaj:
  369
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir ve çvr
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  Elinize saglık yinede yemeklik çıkmış afiyet olsun....
   
 18. filinta35

  filinta35 Tba Okuru

  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  Üstadım eline emeğine sağlıkAlkış

  Bereketli avlarda görüşmek dleğimle RASGELE..:)
   
 19. Ferit ERTÖZ

  Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  7 Nisan 2010
  Mesaj:
  800
  Alınan Beğeniler:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  FOÇA-MORDOĞAN
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  İshak abim seni ve tüm ekibi tebrik ederim en sonunda avlağınıza ulaşabildiniz :)

  Ard arda gelen güzellikler bizlerinde gözünün pasını sildi :)

  Raporunu zevkle okudum şiir gibi roman gibi :)

  Rastgele abim :)
   
 20. Mustafa CUMBUL

  Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  16 Ekim 2010
  Mesaj:
  800
  Alınan Beğeniler:
  19
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  Deniz
  Cevap: Kısacık Bir Sabah Suyu Daha...

  Sevgili İshak Abi sizleri kutlarımAlkışAlkışAlkış.
  Ekip olarak güzel bir sabah suyu yapmışsınız.
  İshak Abi bu güzel raporunuz için ayrıca teşekkür ederim.
  Keyifle okudum,ilgi ile fotoğrafları takip ettim.Büyük bir feyz alarak da videoyu izledim.
  Ellerine sağlık AbiAlkışAlkışAlkış.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş