1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Surfcasting Kaçan Balık Büyük olur

'SURF CASTING' forumunda keskineryk tarafından 26 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. keskineryk

keskineryk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cumartesi gecesi yazlıkta sahil den biraz av yapalım diye düşünerek Antalya dan misafir olarak gelen damadım ile beraber sahile indik. Ben surf takımımı hazırladım dama da da başka bir takım ayarlayıp ava başladık. saat 22:00 civarı idi.

İlk başlarda bir kaç zayıf vuruş oldu netice yok ufak balıklar oynuyor belli ki yemlerle. İlerleyen saatlerde bir göz kamışta bir göz damat da şaşı olmuş vaziyet de sohbet ediyoruz havadan sudan. Bir anda vuruş muruş yok diye konuşurken kamışta gergin olan misinanın neredeyse tamamen boşalmış olduğunu fark ettim. Aklıma hemen Rıdvan YıLdırım​ mın son yayınladığı video da izlediklerim geldi. Balık olabilirdi. Hemen yavaş yavaş boşluğu almaya başladım. Evet balık vardı ve sağlam bir şekilde vuruyor du. Hızlı bir şekilde kamışa yüklenip tasmaladım. Daha doğrusu tasmaladığımı sandım :( . Sağlam kafa darbelerini hissediyordum kamış neredeyse iki ye katlanmış , sahilde balık yakalayan herkez avı bırakmış gözleri üzerimde. Boşluk vermeden kalama sesi eşleğinde 25 - 30 m kadar sardıktan sonra bir anda misina boşaldı. Kopardı diye düşündüm. Balık kaçmıştı :( .Takımı sahile aldığımda iğnenin sağlam bir şekilde olduğunu gördüm.

Şimdi Balık nasıl kurtuldu sorusu var kafamda .

İğne küçük mü gelmişti ,büyük mü ya
    Neden Tasmayı atamamıştım

İğne Mustad 505 4 numara
    Fırdöndülü kurşuna (125 gr)
    1 m FC 0,24 beden tek iğne.

2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Kaçan Balık Büyük olur

Hayırlısı olsun abisi, bu güne kadar kaçırdığımız balıkların haddi hesabı yok, yakaladıklarımıza sayalım gitsin.:) İnşallah bir daha böyle bir sorun yaşamazsın, rasgelsin...

3. keskineryk

keskineryk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kaçan Balık Büyük olur

Teşekkür ederim. Zaten amaç balık yemek değil balık yakalamak. O kafa vuruşlarını hissetmek bile çok güzeldi .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş