1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Jigging Avı-10.01.2011-Alanya

'JİGGİNG BALIK AVCILIĞI' forumunda ÇILGIN tarafından 12 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. ÇILGIN

ÇILGIN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Balık Dostları ve Deniz Tutkunları...

Bu ilk raporum,bir hatam olursa şimdiden affınıza sığınıyorum,Ben burada kendimin yapmış olduğu avı sizlerle paylaşmaya çalışacağım,partnerim Önder ise kendi duygu ve düşüncelerini anlatacaktır,

Sabah 5:30da Önder kardeşim evimin yan tarafında bulunan teknenin yanına gelip alo demesiyle maceramız start verdi,romörku arabanın arkasına bağlayıp,çıktık yollara,yolumuz uzun,80km yol gideceğiz,muhabbet ederek başladı yolculuğumuz.

Alanya girmeden önce küçük bir molakiki benzin takviyesi ve sıcak bir çay bizi kendimize getirdi,yolculuğumuz Alanya yeni yat limanı yanı halk plajından teknemizi indirmemizle sona eriyor,tüm malzemeyi yüklüyoruz tekneye,kepçe alıp-almama tartışması yapıyoruz,Önder;bu çok büyük,teknede çok yer kaplıyor diye almak istemiyor bende alalım lazım olabilir diyorum,içime doğdu sanki:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Çıkıyoruz limandan,açıyorum telefonun Gps'ni ve istikamet 1 nolu nokta(daha önce haritadan belirlediğimiz yerler)derinlik 50mt,başlıyoruz jigging yapmaya,20dak sonra topluyoruz takımları bu sefer 2 nolu nokta,70mt civarı,çalışmaya devam 20 dak geçiyor,vuruş yok,buraya kadar Duel pembe-beyaz 110gr jig kullanıyorum,4 nolu noktaya doğru çıkıyoruz yola,65mtler,burada Shimano Lucanuz 200gr Jigi takıyorum,başlıyoruz çalışmaya,10dak olmamıştıki umutsuzca hareketleri yaparken kütttttttt,sert bir vuruş ama tasmalayamıyorum,bir anda kendimize geliyoruz ve daha seri çalışıyoruz ama maalesef başka vuruş yok,5 nolu noktaya doğru yola çıkıyoruz,pozisyonumuzu alıp,çalışmaya başlıyoruz,artık kollar yorulmaya başlıyor,20 dak sonra bizim için en belalı noktaya gidiyoruz,çünkü çok sarp kayalık ve aşağıda paragat ve leş ağlar bulunmakta,bu nedenle 10 gün önceki yaptığımız avda 6-7 jig bırakmıştık aşağıya,biraz korkarak başlıyoruz jig hareketlerine,burada yine Duelin 110gr yeşil-sarı-turuncu renkli jigini kullanmaya başlıyorum,3 defa çektim bıraktım,tam kamışı kaldırmamla küüttttttttt balık iğnede,başlıyorum mücadeleye,balık yol istiyor hafif bir şekilde yol veriyorum ama bir yandanda korkuyorum,Orfoz veya lahos türü bir balıksa kayaya sokturmam gerekiyor balığı ama asılması balığın bu tür bir balık olmadığı izlenimi veriyor bana,Sinarit veya kuzu olduğunu düşünüyoruz,tam yoruldu diyoruz balık aşağıdan yükleniyor,2 dak böyle oyalandıktan sonra çekme sırası bana gelmişti,başladım balığı yukarı kaldırmaya4-5 dakika sonra balığı aşağıdan görüyoruz,güzel bir Sino ve tekneye buyur ediyoruz,tatlı bir yorgunluk basıyor bana,ama fazla vaktimiz yok çalışmaya devam ediyoruz,3 dakika geçmemiştiki aynı şeylerin tekrarını tekrar yaşıyorum:eek::eek::eek:aman Allahım süper bişey bu ve 2. Sino teknede artık kollarım bitmiş durumda,

Önder diyorum benden bu kadar,sen ne istersen takıl kafana göre diyorum,söyle nereye istersen ***üreyim seni diyorum pişmiş kelle gibi sırıtarak:cool::cool::cool:

Dolaşmaya devam ediyoruz Önder çalışmaya devam ediyor sıkı bir şekilde ama vuruş yok,dönüp dolaşıp yine 3 nolu noktaya geri dönüyoruz;),Önder daha bi azimle çalışmaya devam ediyor 10 dakika geçti veya geçmedi KÜÜÜÜTTTTTTTT,Önderin kamış iki büklüm,Önder anlamaya çalışıyor,evet evet kafa atışlarını hissediyor,başlıyor çekmeye ama çekmeye ne hacet,aşağıdaki azman fena basıyor,Önderin alnından resmen bocuk boncuk terler boşalıyor:D:D:D,yaklaşık 15 dakikalık bi mücadeleden sonra balığı aşağıda görüyoruz,inanılmaz boyutta bir ORFFOOOZZZZ geliyor,hemen kepçeyi hazırlıyorum,direk balığı kepçeliyorumve balık teknede,Önder kepçeden Balığı çıkarmak için misinaden tutup kaldırdığında jig balığın ağzında,misinede Önderin elinde kalıyor,bu Şans mıdır yoksa kısmet midir,artık siz karar verin buna...Birbirimizi tebrik edip oturup yorgunluk sigarası içiyoruz ve sonrasında dönüşe geçiyoruz...

Saygılarımla

[DM]xgjebn[/DM]

[DM]xgjere[/DM]

[​IMG] [​IMG]

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Ocak 2013
  2. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Jigging Avı-10.01.2011-Alanya

Önder kardeşim tebrikler AlkışAlkışAlkışAlkış

Seni ve ekibini kutlarım resmen Sinarit'ler le dans etmişsiniz :)

Jig avının güzelliğini yaşattınız bizlere teşekkürler :)

Rastgele....

3. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Arkadaşlar güzel paylaşımınız için teşekkür ederim.Videonuz düzeltme yapıldıktan sonra yüklenecektir.

4. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili Önder, paylaşım için teşekkür ederim kardeşim, gerçekten harika bir Jigging Avı yapmışsın.Emeğine sağlık diyorum ve daha bereketli avlar yapmanı diliyorum.:)

Ayrıca yüklemiş olduğun videonu tekrar yükledim, biraz sansür uyguladım.;)

5. hakan_1978

hakan_1978 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tebrik ederim çok güzel bir av olmuş. Bu güzel avın daim olmasını dilerim.

6. ahmet1833

ahmet1833 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Mustafa kardeşim bu video kaldı,madem öyle bu videoyuda ekleyebilirsin:D:D:D

[DM]xgjere[/DM]

7. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Önder kardeşim,ilk paylaşımınız harika olmuş,sinolar çok güzel görünüyor seni ve arkadaşını kutluyorum.Avlarınız her daim olsun paylaşım için teşekkür ederim...

8. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Bereketli olsun...:)

9. ahmet1833

ahmet1833 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Söylemiştim Dayı,seni meşhur edeceğimikikikikikiki

10. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Dayıı zaten meşhurdu abicim.seninki de iş mi şimdihehehehehehe

11. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Önder Maşşallah diyelim devamı gelsin afiyet olsun.Alkış

12. aldem

aldem Tba Okuru

Çok güzel av olmuş her zaman paylaşımlarınızı bekleriz teşekürler.

13. ekokan

ekokan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    2

Tebrikler, güzel av olmuş, emeğinize sağlık.

14. denız1967

denız1967 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler önder seni ve ekibi kutlarım,gerçekten güzel bir av ve sunum olmuş,emeğinize ellerinize sağlık, böyle avlarda yanınıza kepçe almadan gitmeyin derim,son pişmanlık fayda etmezaggglama,demedi demeyin.

video yu seyrederken balık gidicek diye içim cız etti.:)rastgele afiyet olsun.

15. ÇILGIN

ÇILGIN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tesekkur Ederım ferıt bey o gün gercekten bır guzel av oldu. insallah daha ıyılerı sızlerle olur. ıyı avlar

16. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

Eemeğinize sağlık, süper bir av olmuş, balıklar harika.

17. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Önder harika bir av olmuş kardeşim.Seni ve arkadaşını tebrik eder,güzel avlarının daim olmasını dilerim,Rastgele...AlkışAlkışAlkış

18. ÇILGIN

ÇILGIN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ismail bey cok tesekkur ederım.. umarım en guzel avlar sızlerın olur. sansur konusunda haklısınız arkadasımız ılk sınosu oldugunu ıcın kendını kaybettı heyecandan:D:D o konuda kusura bakmayın. ıyı calışmalar dılıyorum.

19. ÇILGIN

ÇILGIN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tesekur ederım hakan enguzel trofeler sızlerle olsun.

20. ÇILGIN

ÇILGIN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ayşe hanım cok tesekkur edıyorum. en guzel trofeler sızlerle olsun. ıyı calışmalar dılıyorum.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş