1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Jigde TROFE ORFOZ.

'M. Rauf USLUER' forumunda rauf tarafından 22 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. rauf

rauf ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:
    AVIN VİDEOSU

AV GÜNÜNÜN HİKAYESİ

Bayramın ücüncü günüydü Bayram farizesini yerine getirmiş gelenler gidenler bayramlaşmalar geride kalmıştı.o gün birde tüm aile piknik yapalım dedik 3 nr torunun ateşi cıkınca vaz gecilmişti (şimdi iyi) .Hava güzeldi güneşli ve hafif cırpıntılı bir deniz vardı.Oğlum dedim kendi kendime kalk miskinliği bırak DENİZ seni bekliyor.Sallana sallana Takımları kaptım teknenin yanına vardım hazırlıklardan sonra saat 7.30 da motoru ateşledim.

Nereye gitsem acabaa? sanki cok bi kerteriz biliyomuşum gibii! Yaa işte bu sefer şu yana cıkayım belki değişik bir mera bulurum bulamassamda HAVA alır gelirim.Yarım yol gidiyorum etrafta kimse yok :) ohh deniz bana ait sonarda derinlik 40-50 metrelerde görünüyor balık malık sinyali yok zaten aradığım yer böyle değil cabuk derinleşen ucan yerler oraların yamacları.Derken birden sonarda yer tabanı güzel bir eğimle derinleşmeğe başladı 90 metrelerde tekneyi bu eğime paralel dümen tutup biraz öyle gittim hızım relanti kuvvetinde sonraları yamacın hafif 60 metrelerine doğru yükselip yeniden derine zig zak yaparak giderken aniden balık alarımı vermeye başladı sonar hemen tornistan yapıp tekneyi hareketsiz duruma getirdim ve jig sahtesini saldım diplediği zaman hop,hop,hop malum kamış hareketlerini yapıyorum az doğu akıntısı var CBS ye balık sinyali aldığım yere kerterizi aldığım icin yer kaybolunca yeniden aynı noktaya cıkıyorum jig sahtesi yarım su yaptığı zaman yeniden dip yaptırıyorum zira orta suda balık yok balık dibin az üstünde 8-10 metrelerde.Bu şekilde avım sürereken bizim koldada az biraz :( sızlama tam başladığı anda KÜTT balık zokaladı ohh be valla uğraşmaya değdi :) heyecenla ve sabırla zevkine vararak balığı yukarı aldım.

Bakmayın videoda 4-5 kilo diye söylediğime :D 2 kiloluk bir TAŞ HANİSİ yani şeytan.

Dururmuyum hala dönüyorum merada az aşağı az yukarı devamlı jig durumları hay Allah aşağıda balık var ama almıyor neden acaba jig sahtesinimi değiştirsem büyükmü geliyor?diye hem düşünüyorum hem jigliyorum :) hava ısındı ilk balıktan sonra baya zaman gecti dilim damağım kurudu pasa su icip duruyorum :p saat 11 e geliyor artık döneyim nasılsa nevaleyi kaptım diye düşünüydumkii :blink: Bizim kamış U şeklini aldı hemen başladım sarmaya ilk etapta ne kadar kaldırsam balığı o kar bunu biliyorum balık kuvvetli kolamadan alıyor ipi kolomo yu biraz daha sıkıyorum bir yandanda kendime kızıyorum mücadele kemerini üşenip takmadığım icin :blush: Al sana kamış göbekte bir delik acmassa iyidir diye düşünüyorum.Ama hic boşluk vermeden kamışı yukarı cekip devamında hemen indirirken makinenin kolunu 2-3 defa cevirerek sarıyorum balıkta kafa atmalar azalması balığın kesildiğine delalet ha gayret diyorum.sanırım 6-7 dakikalık heyecenlı mücadeleden sonra teknenin iki metre önünde FAŞŞ diye elamet bir nesne renginden belli İRİ KIYIM BİR ORFOZmisinayı cekip tekneye yaklaştırıyorum gazlamasına elimi gecirip tekneye alıyorum.

Jig sahtesinin iki iğneside ağzında iyi sokalanmış :D ben nefes nefese balık şişmiş bir iki kuyruk atıyor benim ayaklar yukarıda ne olur ne olmaz kılcıklarından veya jig iğnelerinden nasibimizi almıyalım :) hemen motoru calıştırıp dönüş yoluna başlıyorum yolda birazda video kayt edip limana bağlama yerime ulastım buradada bir kac resim cekeyim dedim bir baktım telefonun baterisi yetersiz iyiki iki kelam videomuz var diyerek seviniyorum :) Ama Hatıra resmi olmadan olurmu? olmaz ne yapmalı bu gün bayramın 3 günü Remzi dükkanı acmıştır ona gideyim yoksa!! ee o zaman bahcede bizim hanıma poz vericeğiz anlaşılan diye düşünmüştüm neyseki Remzi acıkmış bana Boynuzun kulağı bu kadar gecmesine inanamıyorum :D diye sitem etmesine karşın fotoları orada cekildik.ORFOZ 8.250 KG geldi Bu benim bu seneki yani 2010 senesi icinde yakaladığım en iri balığım gecen seneki rekoru kırmasa bile bu familyanın en irilerinden.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Kasım 2016
  2. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:
    Cevap: Jigde TROFE ORFOZ.

Tebrikler Rauf abi,harika bir trofe.AlkışAlkışAlkış

3. Ze_mahşer

Ze_mahşer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Mükemmel bir av olmuş tebrikler,

4. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Paylaşım için teşekkürler Rauf Abim, Jigging tekniğini uygulayarak senden çok trofe raporları gelecek gibi görünüyor.;)

Her daim gönlündeki trofe avları yapman dileğiyle rastgelsin abim.:)

5. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Rauf Üstadım artık Jigging diyince aklıma ilk gelen siz oluyorsunuz.Muhteşem bir rapor ve bu rapora renk katan muhteşem bir Orfoz daha ne olsun.Bu mükemmellikleri bizler ile paylaştığınız için çok çok teşekkürler.

6. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Üstadım tebrik ediyorum çok güzel bir av olmuş harika balıklar daim olsun.

7. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Rauf abi eline sağlık.

8. aldem

aldem Tba Okuru

Rauf abi tebrikler,orfozun maşallahı var.

9. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

Tebrikler Rauf abi, harika bir av olmuş, emeğinize sağlık.

10. Necati AKKOÇ

Necati AKKOÇ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler Rauf abi,harika bir trofe.

11. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Paylaşımınız için teşekkürler,Rauf abi .gerçekten çok güzel bir orfoz..daim vede berekeli olması dileğiyle,Rastgele...AlkışAlkışAlkış

12. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

TrofelereAlkışAlkışAlkış.Ellerine sağlık.Alanya'da seriye devam...

13. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Rauf Üstadım sen bu Jig olayını kaptın iyice :) Maaşallahın var her Jig denemende boş gelmiyorsun :) Bereketli olsun:)

Rastgele...

Sevgili torununa geçmiş olsun :)

14. rauf

rauf ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:

Kıymetli arkadaşlarım konuya gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim sağ olun sizlerede rastgelsin.

15. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Vay....Rauf üstadım, canım ağabey'im bu ne güzellik...Kıskandım seni...Ne yalan söyliyeyim kıskandım...:p

Şaka bir yana, her daim gönlündeki avların denk gelmesi dileği ile rastgele üstadım...:)

16. Gürkan Yücel

Gürkan Yücel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Rauf abi tebrik ederim çok güzel bir av olmuş, bereketli avlarınızın devamını dilerim rasgele...

17. rauf

rauf ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:

Sevgili İshak dostum sağ olasın hedefler bitmez ama evvelden beri böyle iri bir orfozu hep istemişimdir kısmet bu güne imiş:)gözlerinde öperim selamlar.
    Teşekkür ederim Gürkan rastgelsin.

18. aysel

aysel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Rauf abi,tebrikler..Gerçekten trofeniz muhteşem..:)
    Raporunuzu keyifle okudum.emeğinize yüreğinize sağlık..

Selamlar,saygılar..

19. rauf

rauf ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:

Aysel hanım teşekkür ederim iyi günler diliyorum.

20. hotfix

hotfix Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Avlarınız hep böyle güzel olsun..Alkış

Bu Sayfayı Paylaş