1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Deniz Balıkları İnek Balığı

'DENİZ BALIKLARI' forumunda deniz34 tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. deniz34

  deniz34 Üye Balıkçı

  Katılım:
  8 Mart 2016
  Mesaj:
  512
  Alınan Beğeniler:
  140
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  MARMARA VE KARADENİZ
  İnek Balığı

  inek_balığı.jpg


  Altıgen Biçiminde Kemiksel Levhalar Halini Almıştır. Bunlar Birbirleriyle Perçinleşerek, Yüzgeçlerin, Gözlerin, Çenelerin Ve Kuyruğun Çıktığı Yerler Dışında, Balığın Bütün Vücudunu Kaplayan Sert Ve Hareketsiz Bir Kutu Meydana Getirirler, inek Balığının, Gözlerinin Tam Önünde ileriye Yönelmiş Bir Çift Ufak Ve Sivri Boynuzu Vardır. Vücudunun Arkasında Da Arkaya Yönelmiş Üç Diken Çifti Dikkati Çeker.

  İnek Balığı, Kaplumbağa Gibi, Hareketsiz Bir Kabuğun içinde Mahfazalanmış Bulunduğundan Gene Kaplumbağa Gibi Pek Çabuk Hareket Edemez. Ön Planda Sırt Ve Anus Yüzgeçlerinin, ikinci Planda Da Göğüs Yüzgeçlerinin Ve Kuyruk Yüzgecinin Yardımıyle Suyun içinde «Kürek Çekmesi» Lazımdır. Solucanlarla Ve Sivri Ve Sağlam Dişleriyle Kırdığı Mercan Kayalarının içindeki Başka Küçük Yaratıklarla Beslendiğinden, Avlarının Arkasından Hızlı Yüzmesine Esasen Hacet Yoktur.

  İnek Balıkları, Vücutlarının Oynaklık Özelliğini Kaybetmiş Olsalar Bile, Renk Değiştirmek Özelliğini Muhafaza Ederler. Bazen Lekesiz Beyaz Renktedirler, Başka Seferler, Açık Mavi işaretlerden Örülü Bir Ağla Süslü Esmer Veya Kahverengidirler. Kabukları Solungaçların Etrafında Su Muhafaza Ettiği için, Suyun Dışında Iki Saatten Uzun Süreler Yaşayabilirler.
  İnek Balığı 0.75 Milimetre Çapında Yüzer Yumurtalar Yumurtlar. İki Gün Sonra Bunlardan Çıkan Larvalar, Bir Haftaya Kalmadan Erginlere Öz Zırhı Geliştirmeye Başlarlar. Ergin İnek Balıklan Yaklaşık Olarak 30 Santim Uzunluğunda Olurlar. Atlantik Okyanusunun Tropikal Enlemlerinin Her iki Yanında Da Bulunurlar. Görünüşleri iştah Açıcı Değilse De, Etleri Lezzetlidir Ve Balığın Kendi Kabuğunun içinde Pişirilir.

  kaynak
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Kasım 2016
  İsmail ESENCAN bunu beğendi.
Yükleniyor...
Benzer Konular
 1. ismail34
  Yanıt:
  10
  Gösterim:
  5,742
 2. deniz34
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,220
 3. deniz34
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,081
 4. Şükrü
  Yanıt:
  3
  Gösterim:
  1,534
 5. deniz34
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  2,220

Bu Sayfayı Paylaş