1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Her Telden Gözlerinizi Yaşartacak Bir Kurtuluş Hikayesi: Köpek Davi ve Kahramanı Wilson

'HER TELDEN' forumunda seyyahi tarafından 26 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. seyyahi

seyyahi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.
    Beni gerçekten çok duygulandırdı.:confused:

Davi'nin Hikayesi

1. Davi bulunduğunda işte bu haldeydi. Sefil, yaralı, zayıf ve aç.

2. Yürüyemiyordu ama bacaklarındaki son güç ile kalkıp Wilson'a hoşgeldin selamı verdi.

17 Ocak, 23:07Yarası çok fena durumdaydı, belki onu bulan siz olsaydınız mümkün değil yaşamaz derdiniz.

Fotoğraf için tıklayın: Dikkat Biraz Korkunç
    3. Wilson'la tanışın. O hayatını Rio De Jenerio'da zor durumda kalan hayvanları kurtarmaya adamış bir gönüllü.

4. Çok umudu yoktu ama Davi'yi de kucakladığı gibi veterinere götürdü.

5. Yaralarını temizledi...

6. Ve bandajlarla sardı. Ayağa kalkamayan Davi artık yumuşak bir yatakta yatıyordu.

7. Şu minnet dolu gözlere bakın..

8. Davi o kadar kan kaybetmişti ki ona serum ve kan da verdiler.

9. Bunlar da Davi'nin melekleri, hepsi zavallı köpeği yaşatmak için uğraşıyor.

Ama uğraşlar yeterli değil, Davi'nin ameliyat da olması gerekiyor.

10. İlk büyük başarı, Davi'nin yaraları küçülüyor!

11. Baksanıza gerçekten inanılmaz!

12. Çok çok az kaldı,

13. Kilo da almış :)

14. Kafasındaki şapkadan da kurtuldu, keyfi yerinde gibi...

15. Ormanda bulunan köpekle bu fotoğraftakinin aynı olduğuna inanabiliyor musunuz?

16. Gerçek bir mutlu son :)

17. Wilson sen bir harikasın!

18. Ve tabii tüm ekip, Dünyanın sizin gibi insanlara ihtiyacı var.

19. İnsanlığa İnanç = Tazelendi!

Kendine iyi bak Davi!

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Ocak 2014
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Gözlerinizi Yaşartacak Bir Kurtuluş Hikayesi: Köpek Davi ve Kahramanı Wilson

Davi'nin hikayesini yaklaşık olarak 15 gün kadar önce sosyal paylaşım sitesinde görmüş ve hayran olmuştum bu cesur yürekli insana.! Bu devirde böylesi güzel insanların olması gerçekten çok ama çok sevindirici. Atalarımızdan bizlere yadigar kalan en güzel sözlerden biri de, hayvan sevmeyen insan sevemez.! Paylaşım için teşekkürler kardeşim.:)

3. seyyahi

seyyahi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Gözlerinizi Yaşartacak Bir Kurtuluş Hikayesi: Köpek Davi ve Kahramanı Wilson

Aslında benimde buna benzer bir anım var, sizlerle paylaşayım.
    Bundan yaklaşık 2 yıl önce eşim bizim burada büyük bir alışveriş merkezinde kursa gidiyordu.
    Birgün eve geldiğinde bana orada bulunan bir yavru kedinin perişan halinden bahsetti.
    Bayağı etkilenmiş hayvancağızın halinden.
    Hayvanın aç kaldığı, ama kendisinin elinden bir şey gelmediği ve civardaki insanların kedi yanlarına yiyecek istemek için yanaştığında bazen tekmeleyerek kovdukları vs.
    Ertesi gün eşimle beraber alışveriş merkezine gittim.
    Hayvanı bir duvarın dibinde açlıktan ve susuzluktan bitkin bir vaziyette buldum.
    Kedinin hemen yanıbaşında alışveriş merkezinin güvenlikçilerinden biri duruyordu ama olayla çok ilgili değildi.
    Güvenlikçiye kedinin halini görmüyormusun diye sorduğumda abi başka işim mi yok, ben kendime bakamıyorum bir de bunlarlamı uğraşacam deyince bir şey demedim.
    Hemen yakındaki marketin birine gidip bir küçük kutu sütle bir plastik tabak alıp geldim.
    Hayvana biraz süt verdim, kendine geldi.
    Eşim kediyi bizim yaşadığımız siteye götürmemi istedi, sen nasılsa sitedeki kedilere yiyecek veriyorsun, bu da aralarına karışır, en azından hayvanın karnı doyar.
    bizim sitede bayağı bol kedi var ve sitede hayvan sever komşularımız azda olsa var.
    Gittim mağazaların birinden bir ayakkabı kutusu buldum, kediyi içine koyup minibüse bindim.
    Kedicik biraz korkmuş olacak yol boyunca miyavlayıp durdu. Minibüsteki yolcular ters ters bakıyor ama yapacak bir şey yok.
    Neyse yolculuk sonunda siteye geldik.
    Hayvanı bahçeye saldım biraz su içirdim derken, soytarı başladı oyun yapmaya :D
    Kedicik 2 ay kadar bahçede barındı, bu arada sitedeki çocukların maskotu olmuştu.
    Çocuklar alıp eve götürüyorlar, karnını doyuruyorlar falan :) hatta kendi aralarında ufak tartışmaları bile oluyordu kedi yüzünden, kedi hep sizde kalıyor birazda bizde kalsın gibisinden :D
    Sonunda kedicik ortadan kayboldu.
    Çocuklardan biri sahiplendi hayvanı.

4. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili Mehmet, ne güzel bir cana can vermişsin. Bunların mükafaatını illaki göreceksin hem bu dünya'da, hemde Ahret' te.:)

5. seyyahi

seyyahi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Abi teşekkür ederim. Ben işin mükafat kısmını çok düşünmüyorum ama bu şekilde gördüğüm bütün canlılara içim yanıyor ve elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.
    Tabi amellerimiz iyisiyle kötüsüyle illaki karşımıza çıkacaktır. :)

6. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Geçen senenin başında sitemizin değerli bir üyesi ve çok sevdiğim bir kardeşim oğlu sevinsin diye arkadaşından bir köpek aldı, köpek 1 hafta onda kaldı ve perişan hale gelmeye başladı. Lojmanda oturmama rağmen ve kesinlikle yasak olmasına rağmen köpeğin çaresizliğine dayanamadım ve aldım ve bende evimde ona bakıyorum hemde gözüm gibi. Badem ile tanıştırayım sizi, kankam olur.;)

7. Ayşe SÜRÜCÜ

Ayşe SÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

çok tatlıymış badem, bizimde İngiliz cuckerimiz vardı işyerinin önünde gezdirirken yola fırladı araba çarptı ve çok hızlı kaçtı eşim bütün gün neredeyse sokak sokak aradı her yere kayıp ilanı astık resmiyle beraber ama maalesef bulamadık:crybaby:

8. seyyahi

seyyahi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Gerçekten çok tatlıymış.
    Sende büyük bir sevap işlemişsin abi. :)

9. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sizin adınıza çok üzüldüm kardeşim. Bizim badem'de bir gün balkondan atlayarak kaçtı ve tüm İzmir'i ayağa kaldırdım.! 1 Gün sonra boynundaki çip yardımı ile adresini tespit ettim, bizim gibi hayvansever bir insan almış evinde ve aramaya başlamış sahibini, o bizi bulamadan ben onu buldum ve inan dünyalar bizim oldu. Aileden biri gibi, yokluğu anında hissediliyor.:)

10. Ayşe SÜRÜCÜ

Ayşe SÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

çok doğru İsmail abi çok üzüldük çok ağladım Allahtan araba zarar vermemiş ben bakamadım fren sesini duyunca çığlık atıp kulaklarımı kapadım öldü galiba dedim sonra baktım Mustafa peşinden koşuyor tarif edenler oldu şu tarafa kaçtı falan diye ama bulamadık kayıp ilanından çok umutluydum ama kızımız çok cana yakındı bulanda vermedi. inşallah hayvansever biri sahiplenmiştir tek dileğim bu.

11. seyyahi

seyyahi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Ayşe hanım çok üzücü bir olay yaşamışsınız ama Allahtan sonu kötü olmamış.:)
    Umarım köpeğiniz şimdi sıcak ve rahat bir yuvadadır.

12. dolphin

dolphin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Mehmet Hem köpek hemde kedi konusu çok güzeldi.Senin yufka yürekli olduğunu bilirim, ''iyilik yap denize at derler ya'' Haluk(Yaradan) elbet görecektir

13. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Bahse konu paylaşımı bende Facebook ta görmüş ve çok etkilenmiştim.

14. Kadir TOZAR

Kadir TOZAR Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Bu tür konular ve yaşanmış hikayeler beni her zaman derinden etkilemiştir. Diyecek çok fazla bir şey bulamıyorum.

Dili, dini, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun, yardımsever, paylaşmayı bilen, vefakar, adam gibi adam, insan gibi insan olan herkesin önünde saygı ile eğiliyorum.

15. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Alkış Alkış Alkış Alkış Alkış

16. seyyahi

seyyahi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Levent abi sağolasın. :)
    Aynen dediğin gibi biz iyiliği içimizdeki vicdan ve sevgiden dolayı yaparız.
    Gerisi yaradanın lütfudur.

17. dolphin

dolphin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

18. dolphin

dolphin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

19. dolphin

dolphin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Bu Sayfayı Paylaş