1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Gopez ve İstavrit Deryasına Düştük

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 13 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlar senelik iznimin bir bölümünü kullandığım için bu hafta külliyen evde idim. Dervişin fikri ne ise zikri de o olur misali, acaba bu izinde iken bir balık avı yapabilir miyim diye düşünmedim desem yalan olur...​

Derken ışık sevgili Çağatay kaptan ımdan geldi...12.08.2010 Perşembe günü saat yine 17.00 civarı gibi buluşarak tekne ile bir gece avı yapmak için harekete geçtik.Av ekibimiz ben, geçen hafta yine Çağatay kaptanım ile av yapan meslektaşı Bumin bey'den oluştu..

Tekneye doğru gider iken, yolda yem- yiyecek/ içecek telaşı derken çapayı alıp hareket etmemiz sanırım saat:19,30 gibiyi buldu...

Sağ salip avlağa vardıktan sonra tabiki büyük bir heves ile oltalar su ile buluşturuldu...Bu av esnasında arka arkaya aldığı kallavi istavritler ile günün yıldızı Çağatay Kaptan'ım oldu...

Hele hele ilk anlarda aldığı istavrit azmanı oldukça iri idi...Hem de tavalara sığamıyacak cinsten bir şey...

Bu av esnasında Sevgili Bumin kardeşim, tercihini teknenin arka kısmında püfür püfür eserken uyumayı tercih etti...Hemen hemen tüm gece boyunca hep o pozisyonda kaldı...

Ben ise tam bir Gopez uzmanı kesildim...Allahım olamaz böyle bir şey....Sürekli Gopez çektim...Allahtan bir ara orta şeker kıvamda mırmır denk geldi de azıcık bahtsızlığımı kırmış oldum...

Haaa, birde gece sanırım 02,30 gibi olsa gerek taa yakınımızdan gelen tosss tosss sesleri ile irkildik...Ve tabiki o sesler giderek bize yaklaştı ve baktık ki Yunuslar...O gecenin zifiri karanlığında göz ile seçilebilecek kadar tekneye yanaştılar...Ve bu sesler taaa 04,30 a kadar etraftan kesilmedi...Eh dolayısı ile de balık olayı tamamen kesti...

Sabahın olması ile birlikte başladık tekrar oltalamaya...Sabahın en büyük süprizi bana denk gelen Antenli mercan olsa gerek..Ve sanırım 08,00 gibi de oltaları toplayarak başladık dönüş hazırlığı yapmaya...

Çapayı alıp da hareket etmemiz 08,30 u bulmuştur...İyiki de erkenden kalkmışız...Zira o saatte bile muazzam bir sıcak başlamıştı...

Sözün özü, yine dostlar arasında sohbet ve muhabbet ile geçen gayet güzel bir av anısı daha yaşamış olduk...Çok daha güzelinin sizler ve dostlarınıza denk gelmesi dileği ile rastgele...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. Gürkan Yücel

Gürkan Yücel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Gopez ve İstavrit Deryasına Düştük..

İshak abi ekib olarak sizleri kutlarım...Alkış Alkış
    Güzel avlar yapmışsınız,elinize emeğinize sağlık...

3. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

AlkışAlkışİshak abi tüm ekibi kutlarım ,elinize sağlık.AlkışAlkış

4. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Gürkan ve Mustafa kardeşim, tez zamanda daha bereketilsinin sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele arkadaşlar...:)

5. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İshak abicim , bu balıksız geçen dönemde harika bir rapor ile tekrar karşımıza çıktınAlkış

Seni ve tüm ekibi kutlarım inan gözümüzün pası gitti :) O antenliyi çektiğin andaki yüzündeki ifade herşeyi çok güzel anlatıyor;) Biz amatör balıkçılar için mutluluğun en güzeli de bu olsa gerek.:)

Tüm avların birbirinden güzel geçiyor. Bu organizasyonda emeği geçen herkese kocaman tebrikler.

Eylül - Ekim Aylarında havaların biraz daha serinlemesiyle çok daha güzel avlar yapılacaktır.

Avlarınız bereketli dostluğunuz daim olsun İshak abi. :) Rastgele...

6. clio35

clio35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

abicim tebrikler istavritlerde baya iyiymiş emeklerinize değmiş paylaşımın için teşekkürler

7. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Ferit, aman deyim dilimi ısırıyorum..Bu sene urla civarı sanki çoştu gibi...:p

Gerçi bundan 10-15 sene öncesi mercanlar yok ama...:(Yinede son 3-4 seneye öncesine kadar ki, o kuruluğu bitti sanki...:)

Neydi o Allah aşkına izmarit ve gopeze mum olduğum günler...:rolleyes:İnşallah havalar serinleyince Çağatay kaptanım ile planlarımız var...;)Hem de Al Yanaklı/kalın dudaklı dilberler hakkında..:p.İş tabikide yine nasip....:)

8. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Hakan'ım ben bu avda resmen Gopez operatörü olarak görev yaptım..hehe
    Sağolsun, Çağatay kaptan'ım İstavritleri külliyen bana verdi...;)Marmaranın/boğazların istavriti kadar veya sarı istavrit kadar lezzetli olamasa bile yine de Tap taze olduğundan Alanın alası...:p

9. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

İshak Abi sizi ve tüm ekibi kutlarım anlaşılan bizim Marmara'nın İstavritleri Ege semalarına açılmış yolda giderlerken de iyice beslenmişler ve büyümüşler biz Marmara'da İstavrite dahi hasret kaldık bu aralar sizlere afiyet şeker olsun.Paylaşım için çok teşekkürler.Alkış

10. hakansupcin

hakansupcin Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ihsak abi güzel av olmuş hepinizi kutlarım afiyet olsun

11. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

İshak bereketli olsun yeni Ay,ın 3.günü yapmış olduğun av ğüzel geçmiş Balıklar yiyici olur bu haftada Balığa gidecek Arkadaşlar çok daha ğüzel avlar yaparlar bu döngü dolun Ay,ın bir hafta sonrasına kadar devam eder.:)
    Ava gidecek Arkadaşlara Avlarında bol nasipler dilerim.:)
    Paylaşım için teşekkürler.:)

12. paşalı

paşalı Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

İshak kardeşim kutlarım seni ve Çağatayı balıklar süper afiyet olsun.

13. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

AlkışAlkışAlkış
    Tüm ekibi tebrik ederim Ishak abi,çok keyifli bir av olmuş,antenli harika görünüyor.;)Alkış

14. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili İshak hocam, yine güzel bir av ve dostluk örneği.Her avınızın gönlünüzce geçmesini dilerim, paylaşım için teşekkürler.

Afiyet bal şeker olsun, Allah içinize sindirsin.:)

15. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Hasan kardeşim,inşallah tez zamanda sizlerinde özlediğinizin İstavritlere bir an önce kavuşmanız dileği ile rastgele..:)
    Sevgili Hakan kardeşim, yorumun için teşekkürler....Ayrıca,Kıyıda sana denk gelen o kallavi çupraların tez zamanda bana da denk gelmesi dileği ile rastgele...:)

16. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Üstadım, verdiğin bilgiler için teşekkürler.. Ayrıca kıyı hususunda benim avlak için ilk yağmurları bekle demiştin ya...;)İşte bende senin sözünü dinleyip yağmurları bekliyorum...Yani dedikleriniz hep kulağıma küpe olarak yapıştırıyorum...:p

17. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Değerli Turgay abiciğim, güzel sözleriniz için teşekkürler...:)

Sevgili Aşkın,Karareis de sizlere denk gelen pembe/beyaz cemaati buralarda yok denecek kadar az... Nasipde ancak bunlar denk geldi...Buna da şükür diyoruz artık...

18. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Adminim, yorumun ve güzel sözlerin için teşekkürler...Sıcaklara dayanamadığım için bugünlerde o çok sevdiğim kıyı avı yerine ancak bunlar ile idare ediyorum ekip olarak...

Ama herkez kıyı avı diye sayıklayıp duruyor artık...:p

19. Tamer Şencan

Tamer Şencan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

ihsak abi tüm ekibi tebrik edrim güzel bi av güncesi olmuş izmire geldigimde eşşek istavriti yakalama şansına sahip oldum 75 metreden 1mercan 3 tane aistavrit aynı takımda yakaldım sarsar sarılmıyo en sonunda buraga oltayı verdim elle asıldım istavritler nerdeyse palumuttan büyüktüler benim için degişik bir deneyim olmuştu .

Paylaşımından dolayı teşekkürler

20. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Kardeşim istavritler seninde dediğin gibi eşşek gibi olmuş...:p Ama Japon Ryobi 6000 makina hiç cazırdamadan mükemmel alıyor onları...;)

Son iki avdır üstüne ip misina sarılı benim Ryobi makinayı Çağatay Kaptan ım kendi kamışında kullanıyor...Ve tatlı bir de kalama verdiği için sıkıntı çekmiyor..

Yükleniyor...