1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Harici Konular Göletlere Balık Yavrusu Bırakıldı.

'HARİCİ KONULAR' forumunda Mustafa CUMBUL tarafından 5 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

1. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2
    Göletlere balık yavrusu bırakıldı.

2011 yılı balıklandırma programı çerçevesinde Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretim ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden tahsis edilen 71.000 adet sazan balığı yavrusu Bilecik Merkez ve İlçelerde bulunan göletlere bırakıldı.AlkışAlkışAlkış.
    2011 yılı balıklandırma programı çerçevesinde ,Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden tahsis edilen 71.000 adet sazan balığı yavrusu Bilecik Merkez ve İlçelerde bulunan göletlere bırakıldı.
    İl Müdür Vekili Mehmet Kocabaş, yaptığı açıklamada Bakanlıkları tarafından ücretsiz olarak tahsis edilen 71.000 yavru sazan balığı Bilecik'te bulunan 10 adet gölete bırakıldığını söyledi. Bilecik Merkez İlçede Çavuşköy ve Pelitözü, Osmaneli Çerkeşli, Söğüt Ertuğrulgazi ve Zemzemiye, Pazaryeri Bozcaarmut, K.Elmalı, B.Elmalı, Sarnıç ve Esemen göletlerine balıklandırma çalışması yapıldığı belirtildi.
    Yörede mevcut olan Göletlerde balık kapasitesini artırarak yöremizde sportif balık avcılığının geliştirilmesini amacı ile balıklandırma çalışması yapıldığını belirten Kocabaş, 'hey yıl yapılmakta olan bu çalışmalarla göletlerin balık popülâsyonlarının desteklenmesi, göl ekosisteminin canlı tutulması ve yöre halkının gölden istifade etmesi hedeflenmektedir.
    Ayrıca yapılan balıklandırma çalışmaları, yöre halkı tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.
    Yöredeki göletlerde daha önce de balıklandırma çalışması yapıldığından göletlerde ekosistem canlılığını sürdürmekte olup, bu çalışma ile balık stoklarının daha da artacağı düşünülmektedir.
    Göl ve göletlerimizdeki balık popülasyonu devamlılığının sağlanması açısından amatör balık avcılığı yapanların daha duyarlı davranması, balıkçılarımızın bilinçsiz avlanmamaları, avlananlara müsaade etmemeleri ve tür, zaman, boy ve ağırlık kısıtlamalarına uymaları gerekmektedir' dedi.

Bu tür çalışmalara destek verip ayrıcada uygulayan ,Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Merkezi Müdürlüğünü tebrik ediyorumAlkışAlkışAlkış.Umarım bırakılan bu sazanlar Bilecik ilinde dostlarımıza güzel trofelikler olarak oltalarına takılırlar.

2. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Göletlere Balık Yavrusu Bırakıldı.

Güzel haber Mustafa yöre halkı da dediğin gibi duyarlı olursa en azından göllerde balık avlama şansı olur zira denizlerimizde bitmek üzere:confused::)
    Paylaşım için teşekküler.:)

3. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Göletlere Balık Yavrusu Bırakıldı.

AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

Emeği geçenlere teşekkürler :)

Paylaşım için teşekkürler Mustafa :)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş