1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Tatlısu Balıkları Genel Maksatlı Sazan Balığı Yemi

'TATLISU BALIKLARI' forumunda kaptan03 tarafından 11 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. kaptan03

kaptan03 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tatlı su balıkcılığında balıklar genelde yem seçerler bir çoğu bölgede kurt sülük mısır yapay yem haşhaş küsbesi ayçiçeği küsbesi mısır küsbesi kullanılır neticede alınır fakat bazı avcılar sirküleri göz ardı ettiğinden alınan neticelerin ne olduğu önemli değildir sonuçta bu yemler küçük balıklar için bulunmaz fırsattır eğer sirkülerin üzerinde av yapma istiyorsak yem misina iğne derinlik ve olta atacağımız yerin derinliği çok önemlidir tabi kullanılacak mantar (şamandıra) bu işin püf noktasıdır.

eğer güzel bir av yapmak istiyorsak önce av yapacağımız bölgenin etüdünü iyi yapmalıyız derinlik vs gibi kıriterleri tesbit ettikten sonra olta atacağımız bölgeye ekmeği hamur haline getirp üzerine tarçın serpip bir beze saradıktan sonra misina ile bağlayıp olta atacağımız yere atalım (misina ile bağlama sebebi atılan bezi geri çıkarmaktır doğayı koruyalımki avımız bol olsun) beze sarma nedenimiz balığın yemi yememesi için ve biraz makarnayla yemleyelimki balık kokuya geldiğinde biraz yem bulsunki dağılmasın bir saat kadar bekledikten sonra (oltamıza genelde çift iğne kullanalım takım olarakta gezerli kurşun ve gezerli çubuk şamandıra kullanalım balık kurşunu hissetmesin)iğnelere 15 -20 adet boncuk makarna takalım iğnenin biri yere değecek diğeri değmeycek şekilde derinlik ayarını yapalım ve artık nasibimizi bekleyelim.

Sirküler dışı balıklar bu tarçın kokusunu sevmediklerinden dağılacaktır zaten sürü halinde büyük balık geldiği zaman dağılmasalarda dağılacaklardır bu sistemi kayseri ısparta afyon uşak ankara eskişehir burdur civarlarında kullandım ve gerçekten çok iyi neticeler aldım ağlar boş çıkarken okadar balıkçı boş dönerken ben elimde 6-7 adet trofemle show yapıyordum
    umarım işinize yarar.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Haziran 2010
  2. ismail34

ismail34 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: Genel maksatli sazan baliĞi yemİ

Sağolasın Sn.Yasin kardeşim.Eline ve emeğine sağlık.Tatlı suya giden arkadaşlara çok faydalı olacaktır.Eminim.

3. kaptan03

kaptan03 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

eyvallah abİm umarim bİr faydamiz dokunur İnsanlara

4. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler Yasin Bu sene ilk defa Sazan avına çıkıcak olan benim için çok faydalı bir bilgi neymiş Sazan avına giderken mutlaka yanımızda Tarçın götürüyoruz ;)

5. kaptan03

kaptan03 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

evet abi olmazsa olmazımdır hatta bir ara herkezin arabası parfüm kokardı benimki tarçın :)

6. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Bu güzel paylaşım için teşekkürler Yasin. Emek harcayıp kaleme aldığın bilgiler Sazan avcıları için faydalı olacaktır. Rastgele...

7. aysin

aysin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

kiki

8. samet_01

samet_01 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

teşekkür ederim kardeş mutlaka denerim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Haziran 2010
  9. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

hehehehehehe bu gidişle bizimkide öyle olucak gibi görünüyor.hehehehe

10. 06eyyup38

06eyyup38 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

sirkü dışı balıklar bu tarçın kokusunu sevmediklerinden dağılacaktır zaten sürü halinde büyük balık geldiği zaman dağılmasalarda dağılacaklardır bu sistemi kayseri ısparta afyon uşak ankara eskişehir burdur civarlarında kullandım ve gerçekten çok iyi neticeler aldım ağlar boş çıkarken okadar balıkçı boş dönerken ben elimde 6-7 adet trofemle show yapıyordum
    umarım işinize yarar .

üstadım paylaşımın için teşekkür ederim.
    sazan avına büyük heves edenlerdenim.hergün yeni birşey öğreniyorum.anlayamadığım bişey var yardımcı olursan sevinirim.tarçını balıkları dağıtmak için kullanıyorsun anladığım kadarıyla,balıklar dağılınca dahamı iyi avlanırız.hamurlu taçını beze sarıp atarken yemleme amaçlımı atıyoruz.

11. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Yasin bilgilerini bizimle paylaştığın için teşekkürler.

12. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Genel Maksatlı Sazan Balığı Yemi

Tatlı su av deneyimim çok fazla değil fakat birgün gidecek olursam bu güzel paylaşımşlarınız aklıma gelecek ve deneyeceğim inşallah.Paylaşımın için teşekkür ederim Yasin kardeşim.
    Saygılar

13. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Kardeşim, paylaşım için teşekkürler.

Büyük balığın nasıl yakalacağını en güzel şekilde anlatmışsın, aynen uyguladığımız gibi.;)

Celal abinin bu yazıyı okumasını isterdim, Tarçınları saklamak için elinden geleni yapardı.hehe

14. kaptan03

kaptan03 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ewet abi montunun cebi çorabının içi hep tarçın olurdu sağ cep tarçınlı makarna sol cep tarçınsız helim abide hayıflanırdı kiki

15. kaptan03

kaptan03 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sewgili kardeşim eyüp sirkü dışı balığın dağılması boş yere küçük balık tutmanı engeller zaten daha tam anlayamadım acaba tarçındanmı dağılıyor yoksa büyük balıktanmı kaçıyor tarçınlı hamuru tabiki beze sarıp atmamızın nedeni suyu yemlemek bazı arkadaşlar suyu yemlerken balığın doyacağını hesaba katmaz balık doymasın diye beze sarıyoruz saygılar (aklıma gelmişken kayseride nerede avlanıyorsun yahyalı tarafına gitmeni tavsiye ederim giderken haber ver adres tarifi yapayımki nokta atışı yap)

16. 06eyyup38

06eyyup38 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

:) teşekkür ederim,
    kayseri'liyim ama ankara'da oturuyorum.kayseri'de sarız suyu var büyük bi ırmak.ve tamamı kaynak suyu içinde sarıbalık(ankara'da çay balığı diyorlar.)ve alabalık var.memlekete gittikçe tadınada bakarım.ankara'ya misafir edebilirim seni.nokta atışı için:) ama bildiğim kadarıyla. :)
    acemiyimde daha.

17. kaptan03

kaptan03 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

kardeşim benim birçok şehirde olta atmışlığım vardır ama ankara nasip olmamıştı umarım bir gün gelirim hem seninlede tanışmış olurum senin memleketin kayseride bile balık avı yaptım yahyalıda ankaradan gelen ve 4 gecedir konaklayan bir balık gurubu vardı ve balık tutamamışlardı 4 saat durdum birtane 3 kilo üzerinde birtane 2 kilo civarında balık aldım ha birde yiyeğenimin oltasına takıldı çocuğu suya çekti allahtan misina koptu :)

Bu Sayfayı Paylaş