1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Balıkçılık Haber Foça Sürdürülebilir Balıkçılık Çalıştayı

'BALIKÇILIK HABERLERİ' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 22 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

 1. İsmail ESENCAN

  İsmail ESENCAN Admin Admin

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesaj:
  11,444
  Alınan Beğeniler:
  10,053
  Ödül Puanları:
  5,113
  Şehir:
  İzmir
  Web Sitesi:
  İzmir’in turistik ilçesi Foça, ekonomisinin üç ayağından biri olan balıkçılığı düzenlenen çalıştayla masaya yatıracak. Phokaia Lions Kulübü, Foça Belediyesi ve Foça Su Ürünleri Merkez Kooperatifi işbirliği ile gerçekleştirilecek “Foça Sürdürülebilir Balıkçılık Çalıştayı”na sektörün yetkin isimlerinin yanı sıra CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır’da katılacak.​

  Reha Midilli Kültür Merkezi’nde 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü yapılacak çalıştayda Phokaia Lions Kulübü’nün "Foça’da Su Ürünleri ve Balıkçılığın Kalkındırılması İçin Farkındalık Oluşturulması ve Gerekli Desteklerin Sağlanması" konulu projesi ele alınacak.

  Çalıştayın 09.00’da başlayacak sabah bölümünde Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyeleri, Foça Kaymakamlığı ve Foça Belediye Başkanlığı ile T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü yetkilileri, Ankara SÜRKOOP Başkanı Ramazan Özkaya, Foça Su ürünleri Merkez Kooperatifi Başkanı Ceyhan Çetin ve balıkçıların katılacağı bir toplantı yapılacak.

  Ülke ekonomisine katkı

  Prof.Dr. Adnan Tokaç,Prof.Dr. Zafer Tosunoğlu, Prof.Dr. Celalettin Aydın, Prof.Dr. Ali Kara, Prof.Dr. H. Tuncay Kınacıgil, Doç.Dr. Ali Ulaş, Doç.Dr. İlker Aydın ile Foça Özel Çevre Koruma Bölgesi sorumlularından Esra Kartal’ın bildiriler sunacağı toplantıda, Foça Kaymakamı Ali Çetin, CHP’li Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği MD 118 R Federasyonu Seçilmiş Genel Yönetmeni Hayri Tuna Yükselen’de birer konuşma yapacaklar. Program aynı gün öğleden sonra saat 14.00’de CHP Genel Sekreteri Kamil Oktay Sındır’ın da katılacağı herkese açık panelle devam edecek.

  Phokaia Lions Kulübü Su Ürünleri ve Balıkçılık Kooperatifleri Komite Başkanı Güngör Sarıkaya, çalıştayı Foça ve ülke ekonomisine katkı amacıyla düzenlediklerini belirterek, “Su ürünleri kaynaklarımızın hem ekonomik anlamda Foça ve ülkemiz ekonomisine, hem de Foça markası ve imajının oluşturulmasına katkı yapacağına inandığımız bu etkinliğe konuyla ilgili çevreleri ve ilgi duyan tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

  foca_balikcilik_çalıştayı.jpg

  İHA
   
 2. hus213

  hus213 Üye Balıkçı

  Katılım:
  6 Haziran 2012
  Mesaj:
  6,226
  Alınan Beğeniler:
  2,716
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İzmir
  Yıllar öncesinde yapılması gerekenler anca akıllarına gelmiş yine bir yerden başlanması güzel bir şey balıkçılığımıza katkı sağlar inşallah
   
  İsmail ESENCAN bunu beğendi.
 3. Ergun ŞİRİN

  Ergun ŞİRİN Uzatmalı çırak Balıkçı

  Katılım:
  31 Ocak 2016
  Mesaj:
  5,061
  Alınan Beğeniler:
  2,892
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  İZMİR
  Hayırlı uğurlu olsun,
  Devamı dileklerimle.
   
  İsmail ESENCAN bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş