1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Elektriksel Enerjinin Balıklar Üzerindeki Etkisi

'Nasuhi ALBULAK' forumunda Nasuhi ALBULAK tarafından 6 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. Nasuhi ALBULAK

  Nasuhi ALBULAK ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  12 Ocak 2014
  Mesaj:
  41
  Alınan Beğeniler:
  12
  Ödül Puanları:
  5,002
  Şehir:
  İstanbul
  Sudaki canlı türleri pozitif enerji akımına karşı duyarlı ve kuvvetli hissetme yeteneğine sahiptirler. Bu duyarlılığı çok uzun mesafelerden dahi gösterirler.

  Son yıllarda yapılan araştırma ve deneyler pozitiv volt (akım) gerilimi dengelenen balıkçılık donanımlarından ve teknelerinden daha verimli av sonuçları almışlardır. Bu galvanik (canlandırma) hareket sudaki canlı türleri tarafından kuvvetle hissedildiği ve duyarlık gösterdikleri gözlemlenmiştir.

  Bir tekne gövdesinin su içinde bulunan fiziksel yapısındaki metaller ile su içindeki minerallerin birlikte bir reaksiyona girip küçük elektriksel akımlar ürettir. Tekne donanımı içinde bulunan elektronik ve elektrikli cihazlarda buna dâhil olurlar. Özellikle fiber teknelerin gövdeleri bu iletiyi daha fazla kuvvetlendirir.

  Doğru donatılmış bir balıkçı teknesinin gövdesi çok hafif oranda pozitif elektrik akımı üretir. Bu düşük yoğunluklu pozitif enerjiği balıkların dikkatini çeker. Doğru donanıma sahip olmayan bir tekne gövdesinin yaydığı negativ bir enerji ise balıklar için itici olur. Bilimsel balık avcılığının öğelerinden biri olan bu bilgiyede sahip olan balıkçılar daha iyi avlanma avantajını ayrıca yakalayarak daha verimli avlar yaparlar. Tekne motorları yapılarındaki Tutyadan (Çinko) dolayı pozitif enerji üretirler, bu teknelerdeki diğer metalleri etkileyerek düşük yoğunluklu negatif enerji üretmelerine sebep olur. Doğrudan bağlantı yapılmamış metaller (su içi metal donanımı = downriggerlar) su içinde pozitif enerji verirler.

  Yaklaşık yüzyıl önce balıkların davranış özellikleri üstüne çalışan Rus bilim adamları su içindeki pozitiv ve negativ zayıf enerjilere karşı balıkların tepki verdiklerini tespit etmişler. Balık türlerinden özellikle köpekbalıkları üstünde yapılan deneylerde bu türlerin pozitiv enerji alanında enerji kaynağına saldırgan, negatif enerji alanında ise enerji kaynağından uzaklaştıkları gözlemlenmiştir. Çalışmalar ilerledikçe her balık türünün farklı enerji dercelerinde etki ve tepki altında kaldığı öğrenilmiş ve balık türlerine göre bu derecelerin şeması çıkarılmış.


  Rastgele,
  Nasuhi ALBULAK
  19/Kasım/2003
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Kasım 2016
 2. İsmail ESENCAN

  İsmail ESENCAN Admin Admin

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesaj:
  11,447
  Alınan Beğeniler:
  10,056
  Ödül Puanları:
  5,113
  Şehir:
  İzmir
  Web Sitesi:
  Cevap: Elektriksel Enerjinin Balıklar Üzerindeki Etkisi

  Değerli paylaşımın için yürekten teşekkür ederim abim, emeğine sağlık.:)
   
 3. MUSTAFASÜRÜCÜ

  MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

  Katılım:
  2 Eylül 2013
  Mesaj:
  870
  Alınan Beğeniler:
  27
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İSTANBUL
  Cevap: Elektriksel Enerjinin Balıklar Üzerindeki Etkisi

  Nasuhi hocam ellerinize emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler:)
   

Bu Sayfayı Paylaş