1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Duyuru

'Cahit ACUN' forumunda Cahit Acun tarafından 9 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2
    Sevgili arkadaşlarım,

"Kıyıdan at-çek yöntemi ile balık avı" ve daha bir çok raporum ve Burak Karadeniz kardeşimin,"uzun olta ile Lüfer avı" başlıklı raporu,başkaları tarafından kopyalanarak,sanki kendi raporları imiş gibi sitelerde yayınlanmaktadır.Bu durumlarla karşılaştığınızda lütfen bu sahtekarları,site yöneticilerine şikayet ediniz ve sitelerden uzaklaştırılmasını sağlayınız.Hepinize şimdiden teşekkürler ediyorum.Sağlıcakla kalın...

2. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Duyuru

Bu tip insanlara söylicek hiç bir şey bulamıyorum.

Uyarın için teşekkürler abi.

3. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Bu emek hırsızlarına karşı her zaman birlikteyiz değerli üstadım.Degil böyle bir şeye kalkışmak bunu buradan okumak bile üzüntü verici esefle kınıyorum üstadım.

4. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Cahit hocam, şikayetinizde ve yakınmanızda sonuna kadar haklısınız...İlle velakin yapacak bir şey yok diye de düşünüyorum...:rolleyes:

Zira bu internet ortamı adeta bir nev i dev pazar yeri gibi bir şey...Buraya sunulan bir anektod,bir yazı, veya bir resim sunulduğu andan itibaren adeta artık size ait olmaktan çıkıp ; tüm internet kullanıcılarının malı gibi bir şey oluyor...:confused:

Benim kanaatim sistemin böyle işlediği yönünde...aggglama

Halbuki internet ortamında bulunan bilgilerden esinlenmek...Onalradn bilgiler derlemek başka....Birisine ait bir paylaşımı ''Milimi milimine'' alıntı yapıp da, ona sahiplenmek bambaşka bir şey...:mad:

Nitekim, sizin içine düştüğünüz durumdan bende eskiden bayağı rahatsız olmuştum...:(Hatta elimden geldiğince de, ''arkadaşım o paylaşımının aslı budur ''diye de kibarca serzenişte bulunduğumu da hatırlıyorum...

Hatta tesadüf eseri karşıma çıkna ,katılımın oldukça düşük olduğu bilmem ne.com diye paylaşım ortamına hiç üşenmeyip üye oldum ve yine bana yakışır kibar bir tavır ile ''Arkadaşım o metinin yazarı benim ve sanki siz derlemiş gibi milimi milimine kopyalayıp yapıştırarak paylaşıma sunduğunuz yazıyı en azından filanca adlı portaldan veya filanca adlı kişiden alıntıdır diye yazabilirdiydiniz demiştim...;)

Aldığım cevap, beyefendi biz her bilginin kime ait olduğunu nereden bilebiliriz ki şeklinde olmuştu...:eek:Halbuki savunma amaçlı dediğinin külliyen yalan olduğunu zaten o zat ı muhterem kişi kendisi bilmiyormu ki ?:p

Bir kaç örnek....: İş yerime bir arkadaşımız gelmişti...Muhabbet gır gır filan derken , hocam sen bu video işini nasıl yapıyorsun diye bir konu geçti...Bende elimden geldiğince hemencecik bir kısa çalışma yaptım ve onun sanırım dailymotion.com a da göndermeyi uygulamalı olarak gösterdim...Ve sanırım 2,-3 dakika geçmeden de o deneme amaçlı çalışmayı silmiştim...;)

Daha sonra tesadüf eseri internette gezerken ahanda o videoyu gördüm..Tabiki orjinalini ben sildiğim içim açılmıyor.No fount vs gibi bir şey yazıyıor...Muberek kişi yada kişiler...ne zaman gördünüzde alıntı yaptınız 2-3 dakika içinde pes vallahi...:eek:

Ayrıca en çok beni üzen şöyle bir konu var...Ben balık avlarımda yaşadığım anları daha sonra siz dostlar ile paylaşmak ve orada yaşadığımız güzellikleri sizlere görsel olarak ta aktarabilmek için yaptığım acizane video paylaşılarının benim yüklediğim youtube veya dailymotion gibi sitelerden indirilip da , daha sonra kendi logoları ile internet ortamına sürmeleridir...Bu da bir nev i resmen hırsızlıktır...Emek hırsızlığının en büyüğü....Çünkü burada benim tercihim ve rızam söz konusu değildir..

Üstadım konuyu çok uzattım biliyorum..Ama af ola...:p Biraz önce de bahsettiğim gibi sanırım işin doğası böyle işliyor gibi bir şey....Bilmem belki ben yanılıyorumdur...:)

NOT : Aslına bakarsanız Cahit hocamın bu yazısından sonra azıcık hafızamda kalan ve benim rızam olmadan alınan bir kaç örnek buldum...;)Ama polemiğe girmemek için burada paylaşmayı uygun görmüyorum...Sadece hayırlısı olsun bakalım deyip geçip gülüyorum...:p

5. Ceyhun Gökmen

Ceyhun Gökmen Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Cahit abi uyarı için teşekkürler.Bu tür olayların her zaman takipçisi olacağımızdan emin olabilirsin...

6. Erkan MERT

Erkan MERT Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Cahit ustam
    Bizim sitede olursa veya rastlarsan bize haber verdiğin takdirde gereken yapılacaktır.
    Bundan emin ol üstadım.

7. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Bu emek hırsızlarına karşı her zaman birlikteyiz değerli üstadım.Degil böyle bir şeye kalkışmak bunu buradan okumak bile üzüntü verici esefle kınıyorum üstadım.

SONUNA KADAR YANINDAYIM ÜSTADIM..SAYGILAR

8. Cevap: Duyuru

Cahit abi,

çok kötü bir olay ,şiddetle kınıyorum.

9. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Böyle emek hırsızlığı yapanları kınıyorum.

10. Tamer Şencan

Tamer Şencan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Herzaman yanındayız cahit abi bu yapılanları esefle kınıyoruz..

11. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili arkadaşlarım,

Daha önce üyesi olduğum Herkesbalığa.com sitesinde, üye olmadan önce Tamer Şencan kardeşim tarafından bana ait olan "Lüfer avı için mantarlı dip oltasının hazırlanması" adlı raporum yayınlanmış ve raporun bitiminde ise,Tamer Şencan kardeşim "Cahit ağabeyime teşekkürler ediyoruz" diye bir not bırakmıştı.Bu asil davranışı için kardeşimi kutluyorum ve alnından öpüyorum.Teşekkürler ediyorum sevgili Tamer....İnşallah bu emek hırsızları seni tanıma imkanı bulurlar ve örnek alırlar..

12. Tamer Şencan

Tamer Şencan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

cahit abi iltifatın için teşekkür ederim ..

13. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Duyuru dikkate alınacaktır kardeşim.

14. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Sitemizdeki kardeşlerimin bu kadar duyarlı olması beni çok çok mutlu etmiştir.Hepinize en içten sevgilerimi gönderiyorum.Hepinize teşekkürler ediyorum.

Bu Sayfayı Paylaş