1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Deniz ana'nın yırtıcıları..

'Cahit ACUN' forumunda Cahit Acun tarafından 11 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2
    Kadıköy çarşısından yemlik İstavrit'lerimi her zaman sabah suyu yemeden alırım.Buradaki su'dan kastım,balıkçıların balıkları daha canlı göstermeleri için balıkların üzerine attıkları su'dur.

Balık bu tatlı suyu yediğinde canlı görünür ama gevşer ve yemlik olmaktan çıkar.Çarşıda taze İstavrit almak için oldukça uzun zaman geçirdim.Taze yem bulmakta oldukça zorluk çektim.Tezgahlara baktığımda bayat İstavrit'lerin içinde taze İstavritleri gördüm.Anlayacağınız bayatları bu şekilde yutturuyorlar.Sadece bir yerde canlı İstavrit bulup,biraz fazla ücret ödeyerek alıp,eve geri döndüm.Eve geldiğimde yemlik İstavrit'lerimi yaprak yaprak kesip hazırladım.Bunu özellikle yapıyorum.Çünkü av yoğunlaştığında kesilmiş hazır yem kullanmak çok büyük bir kolaylık sağlıyor,zaman kazandırıyor.

Saat 16:30 gibi avlak bölgeme doğru yola koyuldum.Yolda hayaller kurmaya başladım bile.Daha ava yeni başlayan amatör kardeşlerim gibi heyecanlanıyorum hala.Hatta arabamda kendi kendime konuşuyorum."Allah'ım oltama Sarıkanat'lar vursun,avın tadına doymayayım,avım yoğunlaşsın,sabaha kadar sürsün"...diyorum Trafik sıkışıklığında yanımdaki arabalardan bana gülümseyenler bile vardı hani.İçlerinden "herif kafayı yemiş" diyenlerin sesini duyar gibi oldum.Avlak yerime geldiğimde kalabalık bir hayli fazla idi.Fakat bir saat önce gelenlerden hiç ses yoktu."Cahit ağabey bugün nanay" diyenlerde yavaş yavaş toparlanıp,gitmeye hazırlanıyorlardı.Sarıkanat'ların olmaması ihtimali bana göre ise çok zayıftı.Çünkü bir-ikigün öncesine kadar oldukça iyi avlanmıştım.Bu kadar kısa bir süre içinde balığın avlaktan çıkması düşünülemezdi.Avlak yerinde üç kişi kalmıştık.Dip oltası çalışmayınca,üçümüzde zokalı-hırsızlı takıma döndük.Düşüncelerimde haklı çıkmıştım.Sarıkanat'lar kendini göstermeye başladı.Kamış kullanmadım bu avda.Sadece el oltası ile,zokalı-hırsızlı takımı çalıştırıp,büyük keyif yaptım.Balığın vuruşunu elde hissetmenin zevki,tadı bir başka oluyor.Gecenin sessizliğinde avlanmakta ayrı bir zevkti benim için. İlerleyen saatlede av inanılmaz şekilde yoğunlaştı.Oltamız suya deyer deymez balık biniyor ve inanılmaz zevk veriyordu.Fleto şekilde kesilmiş İstavrit'leride ikiye bölmeye başladık.Çünkü yem yetiştiremez duruma geldik.Kimse kimseyle konuşamıyordu,çünkü buna vakti yoktu.Hepimizin beyni bir tek noktaya odaklanmıştı.Oltaya..Bu arada oltamıza gelen küçük Çinekop'ları deniz ana'ya iade etmeyi de unutmadık!

Allah'ım nasibimizi fazlasıyla vermişti bize.Üç arkadaş toparlanıp,deniz anamıza hep birlikte allahaısmarladık deyip,evimizin yolunu tuttuk.Bu güzel avımız hepinize nasip olsun.Sağlıcakla kalın.Sevgimle kalın.Saygılarımla......

Kullanılan takım....
    Misina...Okuma seabass 0.23.5 mm
    Beden misinası...Okuma Shotai 18.5 mm fluorocarbon
    Zokalar..Fındık ve sülük zokalar
    İğneler...Mustad 1/0 damaklı iğne
    Fırdöndüler..Okuma

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Deniz ana'nın yırtıcıları..

Her paylaşımında, en ince püf noktaları anlatmanız ve bu sevdaya yeni başlayanlara bilgilerinizi çıkarsızca paylaşmanız takdire şayan Cahit abim.Sayende bir çok bilgiyi öğreniyoruz, güzel gönlüne yüreğine sağlık.

Ava söyleyecek çok fazla şey bulamıyorum, ustaya üstada yakışan avlar, sadece bizim için hayalden öteye geçemiyor.

Böylesi güzel paylaşım için yürekten teşekkür ederim, afiyet bal şeker olsun yarasın abim.:)

3. murat48

murat48 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    2

Ellerinize sağlık Cahit bey.
    Avınızı yaşayarak okudum.Manzara harika da nedense son karede bir kez yutkundum. Afiyetler olsun.

4. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Abim benim, bereketli olsun..AlkışAfiyet bal şeker olsun...;)

5. ersun35

ersun35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ellerinize sağlık . Paylaşım için teşekkürler.

6. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Dostum,kardeşim,teşekkürler ediyorum.Sizlerin yanında olmamızın bir sebebi de, amatör kardeşlerimizi bildiğimiz konularda aydınlatabilmektir.Onların öğreneceği herşey, benim mükafatımdır.Onların avlayacağı her balık, benim mutluluğumdur.Onları seviyorum.Çünkü onlar benim evlatlarım.Var olduğum sürecede onlarla birlikte herşeyi paylaşarak öğreneceğiz.Sağlıcakla kal İsmail'im.Yanaklarından öpüyorum.Yönetimde göstermiş olduğun başarılarının devamını diliyorum.

7. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Bir daha ki avımda sizin için bir duble sözüm olsun.Kadehim dostluğumuza...Herşey gönlünüzce olsun.Sağlıcakla kalın..

8. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Dostum,kardeşim,sitemizin efendisi, teşekkürler ediyorum.Yüce Allah'ımın bana verdiği Lüfer'lerin bin fazlasını sana ÇİPURA olarak versin inşallah.Sağlıcakla kal.Yanaklarından öpüyorum.

9. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler ediyorum kardeşim.Sana daha irileri nasip olsun.Esenlikler diliyorum.

10. kargaci

kargaci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8

maşallah abim bir tekde benim için çek

11. orhanbaba

orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Canım kardeşim, artık her gün bizlere fenalıklar getiriyorsun, bu hadar da yapılmaz ki... afiyet bal şeker olsun ilk yudumda beni hatırla hiç olmazsa.aggglama
    Tebrikler, tebrikler...AlkışAlkışAlkış
    Sevgiler, selamlar hoşça kal.:):):)

12. berat

berat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

güzel bir av olmuş eline sağlık afiyet olsun inşallah yeni avlara

13. sakkucuk

sakkucuk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sayın Cahit Üstadım,
    Forumdaki av raporlarını ve fotoğraflarını zevkle okuyan bir ultra-amatör olarak gördüm ki bu işi "benim hobim" diye kabullenebilmek hiç de kolay değilmiş. Ve yine gördüm ki insanlar üstad titrini kolay kolay alamıyorlarmış.
    Ben elime oltamı alınca balıkçı olurum sanmıştım ilk başlarda. Ama gördüm ki kazın ayağı hiç de öyle değilmiş. Sırf keyif için okuduğum av hikayelerinde bile yeni şeyler öğrenebiliyor insan. Üzerine tatlı su yiyen balığın yumuşadığını, yem için uygun olmadığını kendi kendime belki de ömür boyu öğrenemeyecektim.
    Ellerinize sağlık. Lütfen Allah ömür ve imkan verdikçe siz ve diğer üstadlarımız avlara devam edip hikayelerinizi paylaşınız. Paylaşınız ki ben ve benim gibi tembeller araştırma yaparak işin doğrusunu öğrenemeyeceğimizden hiç olmaz ise her hikayeden 1-2 tüyo alabilelim.
    Saygı ile...

14. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Cahit abim tebrikler yakışanı yapmış, Paşa'ları buyur etmişsin :)

Daim olsun , bereketli olsun , afiyet olsun abim :)

Rastgele...

15. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Üstadım,size yakışan av güncesi yaşamışsınız,afiyet şeker olsun.Bilgilendirici raporunuz ise harika,Sizi yürekten kutlarım...AlkışAlkışAlkışAlkış
    Gönlünüzdeki avları yapmanız dileğimle,paylaşım için teşekkür ederim...
    İzmir'den,kucak dolusu selamlar....

16. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler ediyorum sevgili Özgür.Anlaştık,bir kadehim senin için.Esen kal..

17. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Sen hep yanımdasın değerli ağabeyim.Sen soframda olmasanda varsın.Seni çok özlüyoruz.Bu avımda ilk kadehimi senin için attım.Seni seviyorum büyük usta...

18. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler ediyorum değerli kardeşim.Sevgilerimi gönderiyorum.Sağ ol..

19. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili Seçkin,güzel sözlerin için çok teşekkürler.Ben ve arkadaşlarım sizler için buradayız.Siteyi dolaş ve bol bol oku.Bilemediğin ya da anlayamadıklarını rahatlıkla bana ya da diğer arkadaşlarıma sor..Ağabeyiniz olarak her zaman yardıma hazırım.Sağlıcakla kal..

20. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Teşekkürler ediyorum değerli kardeşim.Yeni teknenle avların nasıl gidiyor? Hayatından memnun musun? Güzel avlar yapabiliyor musun? Ya da vaktin oluyor mu? Sağlıcakla kal..

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş