1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Demek Ki Yeni Yılı Kutlamaya Doyamadık

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 3 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlar, senenin son mesai günü olan 31.Aralık Cuma günü iş yerinde gayet yoğun bir şekilde çalışıyorum...Bir ara cep telefonum çalmaya başladı..

Baktım Sevgili dostum Erdal bey...Ben daha 'Alo'' demeden yapıştırdı soruyu...

-Hafta sonu ne yapıyoruz diye...?

Bilmem dedim doğal olarak..Çabuk karar ver ..Ertaç abi cevap bekliyor...Bizi Çeşmeye bekliyor dedi...

Hoppala..Birden bire gelen bu öneri karşısında ne yapacağımı şaşırdım...Hemen iş yerinden 25 yıllık arkadaşım bizim ekibin diğer üyesi olan ''Çupradedesi'' lakaplı Mehmet kardeşimi aradım telefon ile..Durum böyle böyle diye...;)

Hastaya hiç ilaç sorulurmu istiyormusun diye...İstemez mi..:pZira ben Erdal bey ile bir kaç defa değişik tarihlerde oltalama fırsatı bulmuştuk bulmasına da Sevgili Mehmet kardeşim iş yoğunluğundan bizler gibi arada kaçamak yapma fırsatı bir türlü bulamamıştı...

Sizin anlıyacağınız Sevgili Mehmet kardeşimde hamlık had safhada idi...aggglama

Neyse bu defa daha önce bir defa yaptığımız gibi yılbaşı akşamından değil de hemen ertesi günü balığa kaçmaya karar verdik.

Nitekim de , ayın ilk günü ailece evlerde yapılan kahvaltının arkasından öğleden sonra makul bir saatte buluşmaya karar verdik.

Yılbaşı akşamının tatlı yorgunluğu atıp da buluşmamız sanırım öğleden sonra saat 14,30-15,00 civarını buldu.Hemen yoldan yem işini hallettikten sonra otobana girerek düştük yollara..:cool:

Bu av için sadece sülünez aldık..Takımlar ise yine her zamanki gibi mustad 496/3 serisi kısa pala çapraz iğne oldu...Takımda bildiğimiz klasik 3 köstekli takım..

Bağlı olduğumuz limandan ayrıldıktan sonra avlağa hava kararmadan vardık..Avlağa varır varmaz ben hemen teknenin kafasına geçecerek yaklaşık 20 dakika kadar jig denemesi yaptım.
    Tabi netice alamadım..Baktım zaten ay da yok..Ortam zifiri karanlık, geçtim bende arka havuzluğa...

Başladık olta atmaya...Sağolsun deniz ana bizleri yine balıksız bırakmadı...Tek tük olsa dahi vuruşlar vardı...

Yaklaşık 1-1,5 saat kadar olta attık...Bende bu arada bir kaç çekim yaptım...Ve daha sonra aman deyim sarj bitmesin de sabah aydınlıkta daha güzel çekim yaparım diye düşüntüm..:p

Eeee, millet acıktı tabi..Herkez daha öğleye doğru yapılan yapılan sabah kahvaltıları ile duruyor...;)

Başladık 2-3 lokma yemek için hazırlık yapmaya...Aman deyim o da ne...Yemek işini merak etmeyin diyen Sevgili dostuım Erdal bey işi öyle ciddiye almış ki...

Bizim ayak üstü yemek molası döndü tam bir ziyafet sofrasına...Oltayı gören kim...Saat yaklaşık 20.00 civarı başlıyan atıştırma telaşı maşallah saat:23.00 lere kadar sürdü...

Gecenin o zifiri karanlığında, denizin tam ortasında fazla soğuk olmayan bir ortamda aman deyim ne şarkılar..Türküler...Ve muhabbetler...:p

Velhasıl...Tekne cemaati bayağı bir güzelleşti..Baktık olacak gibi değil..En güzeli karaya geri dönelim...Yazlıkta kalırız..Sabah ta saat 06,30 gibi tekrar yola çıkarız diye fikir alışverişi yaptıktan sonra karaya döndük...;)

Yazlıkta yatmadan önce hani faydası olur mu baabından birer neskafe filan içtiysek te..Baktık faydası yok...En iyisi azıcık dahi olsa yatmak en akıllıcası diye düşünüp herkez birer 2 şer battaniye alarak istirahate çekildi..:)

Hani amaç uyumak değil ha...Amaç azıcık bedeni dinledirmekti...Zira yemler olduğu gibi duruyordu..Ayrıca sabah suyunu da kaçırmamak lazımdı tabi..

Sözün özü bizler ''o azıcık istirahate çekilmişken'' zaman öyle bir geçmiş ki..:pHiç birimiz ne çalan saatleri nede alarmları duymamışız..Bir de uyandıkki saat 10.00 geliyor..

Yok..Yapacak bir şey yok artık...Bizlerde hiç telaşeye vermeden bir güzel akşamdan alan börek-çöreklerimizi fırında ısıtıp mis şehrin gürültüsünden ve kirliliğinden uzak bir ortamda kahvaltılarımız yaparak dönüş yolculuğuna geçtik.

Velhasıl, dostlar arasında ağzı tadında, muhabbet dolu bir av anısı daha yaşamış olduk...Her daim dostlarınız ile birlikte gönlünüzdeki avları yapmanız dileği ile rastgele...:)

Bunlar 1-1,5 saatlik oltalama ile bizlere denk gelen balıklardan bir kesit...

1201 eklentisini görüntüle

[DM]xmls3d_ishak-ballica-balyk-avy-0036_sport[/DM]​

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Kasım 2016
  2. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: Demek ki yeni yılı kutlamaya doyamadık...)

Abicim döktürmüşsünüz yine.Ellerinize,emeğinize sağlık.Paylaşım için teşekkürler.

3. Cevap: Demek ki yeni yılı kutlamaya doyamadık...)

İshak hocam ,

bereketli bir av olmuş,ekibi kutlarım....

4. aysel

aysel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Çok çok güzel,başka diyecek birşey bulamadım..:)Alkış

Pırıl pırıl balıklar...Afiyet olsun,yeni avlara rastgele.. :)

5. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey,raporunuz harika,avınız'da harika,yine mahşallahınız var.Bol sohbetli gece olmuş tüm ekibi kutlarım.Avlarınız daim olsun...

6. denız1967

denız1967 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Üstadım sizi ve ekibi kutlarım,balıklar kadar raporunuzda bir harika,balık bahane ortam şahane bir gece geçirmişiniz en kötü gününüz böyle olsun,afiyet olsun.saygılar üstadım:)Alkış

7. İhsan KARAMAN

İhsan KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2

İshak bey sizi ve harika çekimlerinizi yakınen izliyorum yine güzel bir ava ve aynı güzellikta bir rapora imzanızı atmışsınız kutlarım:)

8. hakan_1978

hakan_1978 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi güzel bir av olmuş, afiyet şeker olsun. Paylaşım için teşekkürler.

9. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

Harika bir av olmuş hocam tebrikler.Fangri'ye bayıldım.AlkışAlkışAlkış

10. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İshak ağabeycim,herzaman olduğu gibi yine çok güzel bir av olmuş,sizi ve ekibi tebrik eder güzel avlarınızın daim olmasını dilerim,Rastgele...AlkışAlkışAlkış

11. Emin AVCI

Emin AVCI Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

ishak abicim bereketli bir av günü daha geride kalmış.tüm ekibi kutlarım.afiyet bal şeker olsun.
    saygılar sevgiler.

12. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

Cevap: Demek Ki Yeni Yılı Kutlamaya Doyamadık...)

Elinize emeğinizer sağlık İshak abicim, balığınız bol olsun.

13. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Üstadım ortam şahane muhabbet şahane şahsen ben de olsam kesin çalan alarmları duymazdım.Paylaşım için teşekkürler.

14. goldenman

goldenman Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Yılın ilk balık avında muhabbette balıklarda sofrada süper.Allah içinize sindirsin.Paylaşım için teşekkürler...

15. Sargoz35

Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili İshak hocam,paylaşım ve güzel kareler için teşekkürler.2011 de inşallah gönlünüze göre avlar yaparsınız.Avlarınızda şans yanınızda olması dileklerimle,Selamlar.

16. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

İshak kardeş her şeyiyle on numara bir av olmuş ortam şahane valla hepinizi kutluyorum avlarınız ve muhabbetiniz daim olsun.AlkışAlkış

17. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

İshak abicim bu sevda sende bitmez bitmesin de :) Senenin ilk gününü çok güzel değerlendirmişsiniz :)

Çok sevdiğin Al Yanaklı/ Kalın Dudaklı aşkın bu seferlik seni yanlız bıraksa da çok güzel balıklar almışsnınız seni ve ekibi tebrik ederim :)

Rastgele...

18. hüseyinsavacı

hüseyinsavacı Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İshak kardeşim ,ellerine ve içten harika paylaşımına sağlık.2011 yılındada böylesine güzel dostluklarının devamını ve avlarının bereketli olmasını dilerim :)

19. nejat

nejat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Paylaşım için teşekkürler İshak Abi.İyi bir av yapmış,iyi bir ortam yakalamışsınız.muhabbetiniz daim,balığınız bol olsun

20. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi yine çok güzel av olmuş elinize sağlık.

Bu Sayfayı Paylaş