1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Canlı yayın

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 26 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlar evvelki hafta sevgili dostum Çağatay bey ile İzmir/Urla adalar civarında olduğumuz ‘’Bu defa amaç deniz keyfi’’ başlıklı gezi-belgesel ve azıcıkta olta atmak amaçlı Avımızdan sonra geçtiğimiz hafta sonu için yine aynı mekanlara gidip bu defa da gece kalmalı ve ada kuytusunda kıyıya yakın bir yerde canlı yem ile süzdürme tarzında av yapmayı planlamıştık.

İlle velakin ben Cuma günü işten çıkıp ta eve vardığımda ependen beri görüşme imkanı bulamadığımız aile dostum emekli öğretmen Sevgili Ramazan hocam ve eşi ile karşılaştım.Bir iki hoş sohbetten sonra apar topar onlar ile birlikte kendimizi ailece Çeşmeye gider iken buldum.[​IMG]

Tabiî ki benim hafta sonu planlarım yatmıştı…[​IMG]Hemen Sevgili Dostum Çağatay Bey i arayarak son anda gelişen bu durumu anlatarak durumu bilgilendirdim..Ve başka bir hafta sonu yapmak dileği ile sözleştik.

Çeşme’ ye vardığımızda dervişin fikri ne ise zikri de odur anlayışı ile acaba buraya gelmiş iken acaba bir tekne avı yapabilir miyim diye de içimden geçmedi de değil hani..[​IMG]

Vallahi keşke Allah tan başka bir şey dileseymişim...Biz geç saatlere kadar yazlıkta bahçede muhabbeti yapar iken ahanda benim can dostum Sevgili Erdal bey ve eşide büyük bir sürpriz yaparak bulunduğumuz ortama dahil oldular…

Ve laf döndü dolaştı kaş ile göz arası yarın hava nasıl olacak muhabbetine geldi..Ve ben, tüm Temmuz ayı süren sert rüzgarların yarın akşam üstüne doğru kalacağını ve özellikle 25/26 Temmuz tarihlerinin oldukça güzel olacağını söyledim.

Sözün özü Hayatında ilk defa olta atan Sevgili Ramazan Hocamında katılımıyla Cumartesi gecesi başlayıp, Pazar günü sabah saatlerine kadar sürecek olan avımız esnasında yaşanan güzellikleri elimden geldiğince siz dostlarıma aktarmak için aşağıda yer alan video paylaşımını hazırladım.

Bu av esansı yem olarak sülünez kullanıldı.Takım olarak ta klasik 3 lü takım kullanıldı.Tüm gece kırma mercan çalıştı diyebilirim.Arada tek tük dahi olsa mercan ve karagöz de yüzünü gösterdi.

Özellikle sabah suyu çok güzeldi..İlle velakin havanın çok yanık olması ve sıcağın da sabah erkenden basması nedeniyle bu defa av maceramıza saat 08.00 gibi son vererek dönüşe geçtik.

Bu av esnasında tutluan balıklardan benim nasibime düşenler...:)

Benim için dostların arasında oldukça bereketli geçen bir av anısı oldu. Çok daha bereketlisinin dostlarınız ile birlikte sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele..

[DM]xmlg8f_ishak-ballica-balyk-avy-0031_sport[/DM]​

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Kasım 2011
  2. C.POLAT

C.POLAT Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Canlı yayın....

Tebrikler İshak abi çok güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz:)

3. serkansuha

serkansuha Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Çok güzel ve bereketli bir av yapmışsınız abi böyle anlarınızın çok olması dileğiyle rastgele

4. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

Bereketli olsun Ishak abim.

5. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

İshak Arkadaşların ile birlikte çok güzel bir tekne avı olmuş kutlarım.Alkış
    Tekne ve kıyı avlarının her zaman bereketli geçmesi dileği ile hoşça kal.:)

6. Gürkan Yücel

Gürkan Yücel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi tebrikler,güzel avlarınız daim olsun,Rastgele...

7. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi ,herzamanki güzel avlarınıza bir yenisini ilave etmişsiniz,ekibi ve sizi kutlar herdaim,avlarınızın bol ve bereketli geçmesini dilerim..AlkışAlkışAlkış

8. Yusuf SAVAŞ

Yusuf SAVAŞ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ödül Puanları:
    2

Canım abim beretli olmuş avınız allah içine sindirsin afiyet bal şeker olsun.

9. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

İshak kardeş çok güzel bir av gerçekleştirmişsiniz sizleri kutluyorum.
    Video oldukça güzeldi keyifle izledim emeğine sağlık.
    Güzel avlarınız daim olsun saygılar.

10. kozmik

kozmik Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi, en kötü avınız böyle olur inşallah. Afiyet olsun.:)

11. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Cem kardeşim, seninde dediğin gibi hakikatende güzel bir hafta sonu oldu...

Hem çoluk çocuk evde kalmadığı için içim rahattı..Hem de epeyden beri özlemiş olduğum gece avını yapmış oldum..:)

Eğer böyle alelacele evden çıkmamış olsaydım...Ve jig kamışını evden almış olsaydım, vertical Jijging denemek isterdim..:rolleyes:Zira yaklaşık 2 ay oldu kamışı ve ona uygun makinayı alalı..Ama henüz deneme fırsatım olmadı...:cool:

Gerçi becerebilecekmiyim bilemiyorumm..heheYada bu yörede o sistem iş
    yapar mı, onu da bilmiyorum..:rolleyes:
    Sevgili Serkan, daha bereketlisinin sana denk gelmesi dileği ile rastgele kardeşim..
    Sevgili Aşkın, senin o kallavi pembe/beyaz mercanların bize bu avda denk gelmedi..İnşalah şöyle Eylül den sonra daha bereketli avlar olacak diye düşünüyorum..

12. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Üstadım, epeyden beri özlediğim bir tekne avı oldu diyebilirim..:) Ayrıca, bu yörenin daha değişik bir kısmında yine geceden olmak üzere bir deneme daha yapmak istiyorum..Yalnız bu defa kıyıya daha yakın bir mesafede canlı mamun ile birlikte süzdürme şeklinde bir av yapmayı planlıyorum..Neticesi bakalım nasıl olacak..?:rolleyes:
    Sevgili Gürkan kardeşim, inşallah çok daha bereketlisinin size ve dostlarınıza denk gelmesi dileği ile rastgele..:)

Sevgili Osman kardeşim,sen de biliyorsun balık denk gelince iyi kötü bir şeyler alınıyor...Sanırım havalar serinleyince inşallah hepimiz azıcık daha kallavi bir şeyler denk getireceğiz..

13. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Arkadaşlar,inşallah tez zamanda daha güzelinin hepimize denk gelmesi dileği ile rastgele..:)

14. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Sedat abiciğim ben ve dostlarım bu av snasında hani öyle herkezin hayran kalacağı ahım şahım bir avlar denk gelmese bile, yinede büyük bir zevk aldığım tatlı bir av anısı daha yaşamış olduk..:)Ben de elimden geldiğince kısa kısa çekimler yaparak sizlerede aktarmaya çalıştım...:)

Ortaya seyretmeye değecek kalitede bir şey koyabildiysem ne mutlu bana.. :)
    Zira bu çalışma için bilgisayar başında yalan olmasın, 3 saat gibi bir zaman harcadım..;) İlk önce video kayıt cihazında yer alan görüntüleri bilgisayara aktarıyorum..

Sonda onları convert edip, MOV uzantısından AVİ uzantısına çeviriyorum tek tek...Bu da bayağı zaman alıyor..

Sonra iş geliyor bunları birleştirmeye...Bunu yaparken de yine bayağı emek vermek lazım..Kısa kısa çekilen o çekimler esnasında acaba hani elde olmadan ağızdan çıkan kötü söz ve ifadelermi var mı..?Bunları tek tekbulup temizlemek lazım..Zira bu videoyu çoluk-çocuk-bayan herkez seyredecektir haliyle..Daha sonra içinde argo/küfür geçen bir çalışma ortaya çıkar ise, sanırım oldukça hoş olmayan bir izlenim bıracaktır her seyredenin aklında..Üstelik (Ah keşke olmasa )adına emzik diyebileceğim bu sigara olayı da başa bela...Tam balık denk geliyor ve çekim yapıyorsun...Ama o esnada kişinin ağzında o emzikten var...:pEh gelişen konjoktürde artık bu tür görüntülere hoş bakılmıyor..;)İşte böyle ham görüntüler, ister istemez boşa gidiyor ve kullanılmıyor..;)

Sözün özü zaten bu tarzda/bu anlamda bir çalışmada yapan da yok bildiğim kadarı ile...:p

15. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Paylaşım için teşekkürler İshak abi, Allah içinize sindirsin afiyet bal şeker olsun.:)

16. BALIKÇI HOROZ

BALIKÇI HOROZ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler İshak abi,güzel bir av güzel bir gün olmuş,herşey çok güzel görünüyor muhabbetiniz ve avlarınız daim olsun.

17. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

İshak abicim öncelikle seni ve tüm ekibi tebrik etmek isterim :)

Uzun zamandır senin o güzel balık dolu raporlarını bekliyorduk, arkadaşların dostların arasında geçen çok güzel bir av partisine imza atmışsınız:). Avlarınız ortamlarınız hep böyle güzel ve bereketli geçsin İshak abi. Rastgele...

18. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi çok güzel av olmuş elinize sağlık.

19. Yusuf KİREZ

Yusuf KİREZ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler İshak abi.

20. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey,harika av,harika gün geçirmişsiniz tüm ekibi kutlarım.

Bu Sayfayı Paylaş