1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Bizim cetvelimiz belli, aç bakayım elini!

'Talip GİRGİN' forumunda Talip Girgin tarafından 5 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    İsminin açıklanmamasını isteyen üst düzey bir bürokrat “Balıkçılarımızın mağduriyeti en kısa zamanda karşılanacak” dedi! Daha fazlasını söylemek istemedi ama ısrar etmem üzerine bana biraz bilgi verdi! Zaten devlet bir süredir bu iş üzerinde çalışıyormuş...!​

Başbakan ve bakanlıklar bu işe el atmış! Sanırım hazırlıklar tamamlanınca, maliye bakanlığında görev yapan yoklama müfettişlerin büyük bir çoğunluğunu yılbaşına kadar bu işe görevlendirmiş! Gırgır ve trollere maliyenin bir adamı “gözlemci” olarak atanacak ve her gün yapılan Mola- ların video kayıtlarını çekip, ağlar tekneye alınır alınmaz, tutulan balık miktarı rapor halinde maliye bakanlığının veri depolama merkezine ileteceklermiş.

Gözlemci; yasal boyutlarından küçük olan çinakopları denize döktürecek ve bunu da rapor edecekmiş. Balıkçının mağduriyeti ise sezon sonunda maddi olarak, devlet tarafından hibe şeklinde karşılanacakmış!

Ancak, bu yardımı almak için teknenin son beş yılda yakaladığı çinakopun tamamı; balıkhane kayıtlardan bulunup bu miktarın yıllık ortalaması çıkarılacak ve yapılacak yardım bu yıllık ortalamanın üzerinden yapılacakmış!

Diğer kriterler ise tekne sahibi bu beş yıllık zaman dilimi içinde yanında çalıştırdığı tayfaların sigorta primlerini eksiksiz yatırmış olmalı ve her yıl sezonda maliyeye verdiği gelir beyannamesinde hak ettiği çinakop desteğinden az olmamak şartıyla devlete vergi ödediğini belgelerle ispat etmek zorundaymış...

Tüm kooperatiflerin kayıtları incelenecek gerekirse hepsi bir kooperatif altında toplanacakmış!

Çok önemli bir konu da;
    Sezon başından beri, kabzımallar başta olmak üzere tüm Kumkapı limanındaki faaliyetler video kayıtları altına alınmış, birçok gayri resmi olay belgelenmiş! Balık halinde ve tayfaların arasında sezon başından beri çalışmakta olan sivil polis ve maliye bakanlığının yoklama müfettişlerinin raporları birçok kişinin de canını yakacakmış...!

Futboldaki şike örneğinde olduğu gibi tüm belgeler hazırlanmış bile!
    Eh desenize işin sonuna geldik! Ak mı kara mı şimdi belli olacak! Devlet; kendisine pis pis imalar ile “Bizimkinin santimi belli” diyenlere...
    Bizim Cetvelimiz Belli Aç Bakayım Elini!”Diyecek.

Kısacası Devlet kendisine yapılan resti görmeye hazır...

Küçük, lüfer yavrularını yok etmeye çalışan siz EYLEMCİLER yoklanmaya hazır mısınız?

Milliyet Blog

M.Talip Girgin

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bizim cetvelimiz belli, aç bakayım elini!

Sevgili talip abim ;

Çok güzel bir proje ve çalışma :) İnşallah bundan sonra herşey daha güzel olacak :)

Cetvellerimiz hazır abim :)

3. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Paylaşım için teşekkürler Abi:)

4. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Ferit kardeşim "dinsizin hakkından imansız gelir," bir işi çok kurcalarsan altından başka şeyler gelir! İyisi mi ölçüyü karıştırmayalım (!) pardon kaçırmayalım kiki

5. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Sağ ol Mustafa kardeşim... cümletten iyi bayramlar...:p

6. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Sevdiklerinizle nice güzel bayramlara Talip Abi:).
    Antalya'dan saygılar,selamlar.

7. Ferit ERTÖZ

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Mesaj alındı abim :D:D:D

8. aldem

aldem Tba Okuru

Balıkçıların mağduriyetini giderirler ben inanıyorum,bir ara bakkallar büyük süper marketlerin kendilerini mağdur ettiğini söylemişlerdi devlet hemen giderdi,büyük süper marketlere sokak aralarına kadar küçük bakkaldan biraz daha büyük market açma izni verdi,büyük marketlerin şehir dışına taşınması ile ilgili yasa rafa kalktı,yani bakkalların mağduriyetini tam giderdiler,balıkçılar yerinde ben olsam hiç sesimi çıkarmazdım hele benimkinin kaç santim olduğu belli seninki kaç santim diye bir rest hiççekmezdim devlete, devletinkini metreyle dahi ölçemezsiniz sizde ordasınız bende burdayım,hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe

9. aldem

aldem Tba Okuru

Lüferikaça satıyorsun 35 lira tane sezonda kaç tane yakalanıp satılıyor diyelimki 70 bin adet,ne eder 2 tirilyon 450 milyar devlet balık işini kayıt altına bir aldımı 20 cm bırakın 40 cm dahi yakalayıp satan olmaz balıkçı kardeşlerim akıllı olun 12 ay avı serbest bırakırlar ama sen denize açılamazsın demedi demeyin.

10. Ferit ERTÖZ

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

11. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Alemsin vallahi Alirıza dostum birinci yorumuna çok güldüm!
    Dikkat et o kadar bağırıp çağırıyorlar hiçbir tanesi biz devlete şu kadar vergi veriyor bu kadar sigortalı adam çalıştırıyoruz diyemiyorlar... Diyemezler çünkü devlet bunları sırtında taşımaktan bıktı! karada yaşayan herkes her alışverişin de küçük veya büyük, ya fiş ya fatura alır.

Bunlar bir kasa veya bin kasa balık alsınlar deniz bunlara fatura kesmez ben boşuna poseidon'a fatura koçanı vermedim! Devletin yakasına para para diye yapışan insanların tuttuğu yüz binlerce balıkları, balık halinde mezata sokması ve maliyeye bildirmesi vicdanlarına kalmış! Milyon dolarlık teknesi olanlar devlete kaç lira vergi vermişler bir açıklasalar.

Yıllardır tanıdığım tayfalar var hiçbirinde sigorta yok.
    Şu ana kadar yapılan tüm Panel, Açık oturum, Bilgi şöleni, Sempozyum, Münazaraları mercek altına aldım. Bilgi topluyorum. O toplantılarda konuşan muhteremler ne yapmış bakalım...

Kitap yazacaksak içinde biraz ciddi şeyler olsun değil mi :)
    İyi bayramlar...

12. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Talp bey,bilgilendirme için teşekkür ederim...

13. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Teşekkür ederim AYŞE HANIM bu bilgiyi sadece bende bulabilirsiniz taptaze... başka kimsenin henüz haberi yok! Kollarım ahtapot gibi :) muhbirim üst düzey bir bürokrat! Kendilerine yağmur gibi ihbar geliyormuş, gerekirse başka bir yazıyla e-mail adresi de verebilirim! Her kim bu konuyla alakalı bir bilgi vermek istiyorsa bu adrese mail atabilir. Kesinlikle bilgiyi gönderen kaynağa dokunmuyorlar sadece söz konusu bilginin doğruluk derecesini araştırıyorlar... Sizin anlayacağınız, yandı gülüm keten helva :) İyi bayramlar...:p

14. diver26

diver26 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler paylaşım için Talip Bey, iyi bayramlar...

15. Mufi

Mufi Tba Okuru

Eğerki bu devlet, yetimin öksüzün garibanın hakkını parasını bu adamlara bedelsiz verir ise.bu topluma ihanet etmiş olur..

Yapılmaması gerek bir şeyi ...yapamadıkları için bir zümreye para verilmez..

Denizde lüfer vardıda devletmi tuturmadı..

Afet olur , sel olur deprem olur hadi devlet yardım etmeye mecbur ..

ancak devlet çinekop tutmadı diye para verirse .. bu halka ihanettir

16. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Talip abi eline sağlık.

17. aldem

aldem Tba Okuru

Restleşmenin sonunu göreceğiz hepbirlikte,sahiden restleşme varsa.hehehehehehehehehehehehehehehehehehe

18. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Bu yazıdan beklediğim itirafı (!) aldığım için mutlu ve huzurluyum... İyilerin dostu, kötülerin takipçisi olmaya devam edeceğim. Tabi içişleri bakanlığından yılın adamı ödülünü bekliyorum. Bundan sonra geyik yok iş var işşş. hehehehehehe

Not: Arkadaşlar bakmayın bu kadar gülüp sevinçten takla attığıma; burası benim kendi evim gibi olduğu için rahat takılıyorum. Yani kafama göre, ayağımı uzatıp TV seyreder gibi rahatım! Zira asık suratlı çekilmez adamın tekiyimdir ben (!) Milliyet blog'ta beni öcü gibi görürler ne yapayım zorla mı? İnsan sevdiği sevildiği yerde rahat eder...Zaten burada herkes rahat yahu...Alkış

19. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler Talip bey bizde sizi seviyoruz ve yazılarınızı özenle takip ediyoruz.:)
    Rahatınıza bakın ,yazılarınıza devam edin...AlkışAlkış

20. Ferit ERTÖZ

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Talip abim olay budur işte :)

İnsanın evi kadar başka sıcak bir ortam var mıdır ki :)Alkış

Bu Sayfayı Paylaş