1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Bir gözüm gördü...Diğeri görmedi...

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 20 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlar geçen hafta sonu başlayıp bütün hafta sonu süren mevsim fırtınasının bu hafta sonu azıcık hafiflemesini fırsat bilip, bu hafta sonu için her zamanki ekip arkadaşlarım ile beraber bir plan yaptık.:cool:

Amaç fazla sıcağa kalmadan bir sabah suyu almak ve hiç değil ise azıcık bu hamlıktan kurtulmak idi…:p

Neyse sabahın alaca karanlığında yine düştük yollara…Amaç mevsim itibari ile çupra’nın yengeç’e pek bakmayacağını bildiğimiz için şöyle kıpır kıpır mamun bularak birkaç parça eli yüzü balık almak idi..:rolleyes:

Ne yazık ki arzu edilen şekilde mamun bulamadık..Bulduğumuz mamunlar bir gün önceden gelen ölü mamnunlar ile paçal edilmiş ve hemde tam iğnelik diye tabir edilen tarzda değildi…Tabi yapacak bir şey yok..:(

3 kişi olduğumuz halde sadece bir patlak mamun ve adam başıda 60’ ar adet yengeç alarak avlağa vardık…;)

Daha önceki gece avlarımdan da hatırladığım mandagözler hava iyice aydınlanmasına ve saat :07.30 gibi olmasına rağmen hala kesilmemiş olduğundan yarı aygın yarı baygın mamunlar sabah suyunda ne yazık ki onlara nasip oldu…:eek:Onun arkasından da bu defa o nur yüzlü al yanaklı/kalın dudaklı paşalar yerine bu defa da küçük paşalar arz ı endam etmeye başladılar…:confused:

O küçüçük boylarına bakmadan koskoca mustad 496/01 iğneyi ağzılarına almaları hayret edilecek bir şey…:confused:

Neyse gerek Mehmet bey’i gerek ise bana denk gelen birkaç küçük lidaki hiç ziyan vermeden aynen büyüyüp de yine bizlere denk gelmesi dileği ile aynen suya iade edildi..;)

Bu arada sabah 07.30 gibi başlayan av esnasında saatler ilerlemesine rağmen hala şöyle yürek hoplatan bir şey denk gelmedi derken ilk paşa hazretleri bana denk geldi…:DTemiz abartısız yarım kilo üstü…Ve ilerleyen zamanda bir tane daha aldım…:cool:

2670 eklentisini görüntüle

Bu arada sevgili arkadaşım/dostum Mehmet bey’de bir tane tam al/yanaklı paşa denk getirdi…İlle velakin bu hafta onun için tam bir kasvetlik durum vardı…:confused:Hiç birimiz takım koparmaz iken sağolsun Mehmet’im en az 8-9 takım kopartı…Bir adet kamış kırdı..:eek:Ve bir adet orta şeker olan makineden külliyen kurtuldu..

Erdal bey ise bu defa ki avda gezi belgesel tarzında bir av yapmaktan kurtulmadı…:pZaten sağolsun sabah suyu istediği şekilde olmayınca taaa sabahın saat:09,00 unda hadi gidelim bu hafta balık yemez diye mızılandı durdu...hehe

Sözün özü, 07.30 gibi başlayan bu haftaki maceramızı 4 saat sonra saat:11.30 gibi bitirerek dönüş yolu geçtik…Velhasıl bir gözüm gördü, diğeri görmedi tarzında kısa bir av anısı oldu.:p

Çok daha bereketlisinin siz dostlara denk gelmesi dileği ile rastgele
    Not: Değerli arkadaşlar, hepimizin bildiği üzere sarı sıcak bir yaz mevsimin başlaması ile birlikte her yer takır takır kurumaya başladı...Allah korusun böyle bir ortamda gerek bir sigara izmaritinden gerekse geceyi aydınlatsın baabından yakılacak olan bir ateşden uçacak bir kıvılcım emin olun rüzgar sayesinde bir anda ortalığı alevlerle kaplar...
    Lütfen bu aylarda mümkün ise av esnasında ateş yakmayalım ve bu hususda çok ama çok dikkatli olalım...

Allah göstermesin böyle bir olaya neden olan bir insanı zaten vicdan azabı yer bitirir..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. Murat VAROL

Murat VAROL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Paylaşım için teşekkür eder, emeğine sağlık abi... Ekipte bulunan herkesi kutlarım...

Değerli İshak Abicim;

Öncelikle yangınlara karşı duyarlılığınız için teşekkür ederim... Üzerinde hassasiyet derecesini en üst sevyede göstermemiz gereken bir konu... Giden Yeşil alanlarımızın tekrar yerine gelmesi nekad uzun seneler gerektirdiğini hepimiz biliyoruz... Onun için hem kendimiz hemde çevremizdeki bulunan insanları ikaz etmek sureti ile kararlı davranışımızı göstermeliyiz... Saygılarımla...

3. İshak Hocam,

kısa ama her şeye rağmen güzel av olmuş tebrikler.

Avınızı ve en önemlisi yukarıda vermiş olduğunuz mesajı yürekten alkışlıyorumAlkış.

Bu mesajınızla çevreye ne kadar duyarlı bir İnsan olduğunuzu bir kez daha kanıtlamışsınızAlkışAlkış

4. doğan.35

doğan.35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ishak abicim yine yapmışsın bir güzellik hadi bakalım daim olsun..... belki istediğiniz verimi alamamışsınız ama olsun maksat muhabbet olmuş..... eee bu kadar kısacık zamanda bu paşaları almışsınız ya ne güzel.... saatlerce bekleyipte bunu alamayanda var ...ben misal yani :D:D bu arada duyarlı davranışın ve uyarıların için teşekkürler ishak abicim hakikaten öyle yangın çıkması küçük sebeplere bakıyor.... sağlıkla selametle daha güzel avlar sana nasip olsun abi allaha emanet saygılarımla

5. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Değerli arkadaşlar, hepimizin bildiği gibi ormalık alanlar bir ülkenin akciğerleri...

Her yaz mevsimi geldiğinde yine insanlarımızın ihmalkarlıkları /dikkatsizlikleri nedeni ile milyarlarca kurda/*kuşa-börtü böceğe ev-yuva olan ormanlar cayır cayır yanmaya başladı...

Sabah suyu balık yapmayınca şöyle azıcık bir oturup iki lokma yiyelim dedik ve tam karşılarda yükselen dumanları fark ettik....

Bilinmez ama, yine bir tiryakinin arabısının camından otobana atılan bir izmaritten kaynaklanmış bir yangın gibi geldi bize...Gerçi biz çok uzakta olduğumuz için tam bilemeyiz...Tahminimize göre çeşme/Alaçatı otobanı tarafları gibi geldi bize...

6. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Doğan kardeşim çok daha bereketlisi sizlere denk gelsin...Aslına bakar isen, balık vardı...Ve sanırım mamun zamanı daha tam olarak bitmemiş....Yani balık henüz yengeç e sarmıyor daha...Bizim şanssızlığımız kıpır kıpır mamun bulamamaktı...

Tabiki buna da şükür....:)

7. özgürçocuk

özgürçocuk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler abilerim sitres atmak güzel gelmiştir umarım

8. zafer nuruduk

zafer nuruduk Gold Üye Gold Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    ishak hocam seni ve ekibini kutlarım gün kısada olsa paşalrı almışsınız emegine saglık afiyet olsun .;)Alkış

9. Erkan MERT

Erkan MERT Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İshak kardeşim
    Kısa zevkli ama öz bir av olmuş.Kutluyorum.

10. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Sevgili İshak Abim, üstadım.Emeğine yüreğine sağlık, senin bu güzel paylaşımlarına gerçekten hasta oluyorum.Süpersin, her ne kadar balık azda olsa, senin hazırlamış olduğun videolar ayrı bir zevk katıyor paylaşımına.
    Teşekkürler Üstadım, nice Trofe Paşalarla buluşman dileğiyle sağlıcakla kalasın.:)

11. Yusuf SAVAŞ

Yusuf SAVAŞ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ödül Puanları:
    2
    isak hocam zeytinlerde iyi enerji toplamışsın eline sağlık afiyet bal şeker olsun.

12. dizel45

dizel45 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli üstadım,
    Güzel dostluklarının ve harika paylaşımlarının devamını diler,çok teşekkür ediyorum.
    Yangın konusundaki duyarlılığın için de ayrıca tebrik ediyorum.
    RAST GELSİN üSTADIM.:)

13. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Özgür'üm ne demek....İlaç gibi geldi...İlaç...:p

14. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili Erkan hocam ve Zafer kardeşim, güzel sözleriniz ve temennileriniz için teşekkürler...

Zaten önemli olan da hava almak ve stres atmak dediğiniz gibi...

15. onur

onur Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili ustad ustad ustad ustad işte budur sizi tek geçerim
    saygı ve selamlar başka söze gerek yok teşekkürler

16. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

İshak abicim değerli paylaşımınız için teşekkürler,
    elinize emeğinize sağlık balık az olsa da güzel balıklar almışsınız, bir diğer avınız daha iyi olur inşallah,
    duyarlılığınız için de ayrıca teşekkürler, herkesin dikkat etmesi ve dikkat ettirmesi gereken bir konu

17. Onur ADIGÜZEL

Onur ADIGÜZEL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Üstadım yazdığınız raporu büyük bir keyif ile okudum:) kısa ancak eğlenceli ve heyecanlı bir av olmuş:) özellikle de kopan takımlar, kırılan kamış ve kurtulunan makine:):)
    Ayrıcı yukarıda yapmış olduğunuz uyarı için çok teşekkür ederimAlkışAlkış
    Daha da güzel nice avlar sizlerin olsun:)

18. Cem VAROL

Cem VAROL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ishak abi harika bi anlatım la avını bızlerle paylastıgın ıcın tesekkur ederım

msj ıcınde tek dıye bılecegım AlkışAlkışAlkış

19. Ahmet ÜNSAL

Ahmet ÜNSAL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ödül Puanları:
    18
    Üstadım güzel paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık.AlkışAlkış

20. Necati AKKOÇ

Necati AKKOÇ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    elinize emeğinize sağlık balık az olsa da güzel balıklar almışsınız, bir diğer avınız daha iyi olur inşallah

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş