1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Benim Başım Kel mi?

'Talip GİRGİN' forumunda Talip Girgin tarafından 12 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    Balıkçılık: Sevgili arkadaşlar; Yeşil kâğıtlı vergiden muaf ölçülerde bir tekne almak istiyorum. Ayrıca devletten ÖTV siz mazot alıp kafama göre olta ile balık tutmak istiyorum. Devletle; yok vergi, yok bağkur, yok bilmem ne gibi işlerle kesinlikle uğraşmak istemiyorum. Haa unutmadan bir de dizel VOLKSWAGEN Transporter Cityvan almak istiyorum. Malum ÖTV siz mazotun bir kısmını bu araçta kullanırım!​
    Bu suç sayılır mı?
    Birde yakaladığım balıkları yetkililere yakalanmadan (!) nasıl karaya çıkarabilirim?
    Tabi bu da çok önemli, malum olta balıkçısının günlük beş kilo limiti var!
    Örneğin ben 25 kilo balık tutarsam tekrar 20 kilosunu denize mi dökeceğim, yok yani daha neler?
    Parça parça daha önce anlattılar, sağa sola not aldım ama ben yinede işimi sağlama alayım.
    Bunun yolu yordamı nedir? Bana tane tane anlatacak bir arkadaşımız var mı? Vergisiz. ÖTV li mazotun dışında devletten başka ne gibi imtiyazlar koparabilirim? Lütfen söyleyin şimdiden yolunu yapmaya çalışayım bu işin!
    Malum küçük Emrah modeli her zaman işe yarıyor.
    “Benim hiç teknem olmadı abiii, benim başım kel mi abiii? Bende ÖTV siz mazot istiyorum ama… Bende yardım, odun kömür para yani Allah; pardon devlet ne verecekse (!) bende istiyorum abi yaaa. Benim de canım var bende insanım abiii.”
    Sakın kimseye söylemeyin aramızda kalsın ha; Şimdi Metin Beyin haberi olur yarın başlık atar. “Talip Girgin Devleti kazıklamak için akıl istiyor” diyebilirler!
    Defne hanım ise hiç duymasın yarın o da takar koluna iki medya maymunu (!) gelir beni bulur sonra ayıkla pirincin taşını. Allah muhafaza DAMAĞIMIZIN tadını bozuverir.! (Ülen kardeşim hiçbir yerde rahat yok adama. Suyu bardakta gören adamlar palûkçu kesildiler başımıza daaa) Neyse dediğim gibi arkadaşlar.
    Su uyur düşman uyumaz.
    Aaa bir de kurban’da koç yerine palamut kessem, pardon dağıtsam sevap olur mu acep. Hazır palamutlar üç lirayken dolabı dolduruyorum da. Sevaptır yani fakir fukara sebeplensin dedimdi de o sebepten yani!
    Sahi ya şimdi ben bu fikirle Hacca gitsem benim haccım kabul olur mu? Kafama takıldı bak şimdi! Ama olsun bana hacı abi demeleri kulağa hoş gelir vesselam. Sahi ya ben hacca giderken yanımda palûk götürsem de o zalim şeytana, taş yerine palûkla vursam gözüne gözüne, daha fazla sevap alurmuyum daa?
    Daha önce beni kazıklayan galericiye de “HACI ABİ” diyorlardı da zevkten dört köşe oluyordu sahtekâr şerefsiz. Aaa pardon ya zevkten dört köşe oluyordu HACI abimiz!
    Neyse efendim yukarıda sorduklarımın cevabını bekliyorum. Cenabı Allah benim için ne düşünüyorsanız size on katını versin efendim kalın sağlıcakla…
    NOT: Cevap yazmayı unutmayın palûklar rüyanıza girer kemirir sizi daa…
    M.Talip Girgin

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    Cevap: Benim Başım Kel mi?

Sevgili arkadaşlar yorumlarınızı yazın tabi :) ama sosyal içerikli bir ironi ve mizah karışımı olan bu yazıyı ayrıca Facebookta da paylaşırsak birilerinin dikkatini çekmeyi başaracağız inşallah. Belki bu uğurda bizlerde yıpranacağız ama devletin ve milletin kazancı düşünüldüğünde bizim zararımız; bizim gurur kaynağımız olacaktır.
    Saygılar...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Eylül 2012
  3. LEVREK SEVER

LEVREK SEVER Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

değerli talip abicim, vergisiz mazot, vergisiz tekne değil biz vergisiz sigara bile alamayız. bizde tutmaz o dediklerin kaşıntı yapar. hurmalar tırmalar bizi be abi. onun için farklı olmak HACI ABİ veya hoca efendi olmak lazım be abi.
    ha bir de demişsin, hac kabul olurmu? diye.
    en makbulunden olur (hazmedersen) ama şeytana balık atma veya balıkla vurma o balık niymettir. kediye köpeğe yedir ama asla bir insanoğluna varme :). o zaman haccın iki kez misli kabul olur. hem hac hemde umreyi aradan çıkarmış olursun.

işte bunları yapabildiğin zaman devlet sana ÖTV siz vergisiz helainden yakıt verecektir.
    hatta gidiş hat öyledir ki sana yer yüzünde öbür tarafın tapusunun yanında yaşları 13 ile 16 arasında değişen hurileride peşin verecektir.

tek bir sorun varki buda Hacı abimiz için küçük bizler için büyük bir sorun, oda hazımdır hazmedebilirsen ne ala, mishal olarak haşim abinin sodaları bile bu durumu hazmettiremeye bilir :)

4. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Doğru diyorsun daha önce yazmıştım. Ben yolda para bulup cebime atsam beş metre gitmeden kafama saksı düşer :) Selamlar...

5. LEVREK SEVER

LEVREK SEVER Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

bu nedenle bizim gibiler dinimizi inancımızı içimizde yaşatır reklamını yapmadan insanlara sömürüsünü yapmadan bir çıkar sağlama amacında değil iç huzurumuz için yaparız.
    esasında para bulduğumuzda cebimize atsak kafamıza saksı düşmez işte o noktada iç huzursuzluğumuz bizi rahat bırakmaz. keşke saksı düşseydi diyebilme ihtimaline karşı o para bizlere batar.

ne yazıktırki Türkiye gibi petrolünde envaye çeşit madeninde doğa güzelliğinin de bulundurup 4 mevsimi de en güzel şekilde yaşayan hatta kendi kendine yetebilip dünyanın en büyük ülkesi olma şansına sahip bir memlekette dünyanın en pahalı yakıtını kullanıp, her türlü madeni dışarıdan getirtip 1 kuruşluk maliyeti vergiler nedenile 5 TL ye mal edebilen bir ülke olduk. tabii bundan rant sağlayan Hacı abilerimiz Hoca efendilerimiz varken senin benim hac ve umrelerimiz kabul olmaz..
    saygılarımla.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş