1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Av Teknikleri Barajda avlanma usulleri

'SAZAN AV TEKNİKLERİ' forumunda 26denkdere tarafından 6 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. 26denkdere

26denkdere Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba ben sezon başlarında sazana pek giden bir avcı değilim çünkü sazan suyun sıcaklığının ve yumurtalarını tam atmama sebebi hele bir de suyun çok fazla olması sebebi ile oltalara pek uğramaz ben genellikle ilk önce gideceğim avlağı seçer ve burada avlanalardan bilgi toplarım sonra yetinmem bir de sabah saatlerinde buralara keşfe giderim genç olmam sebebi ile maceraya atılmayı ve gezmeyi seviyorum genellikle öğle saatlerine kadar barajda gezerim sonra eve gelerek olumlu bir sonuç aldıysam hazırlıklara başlarım barajlarda burunları seçiyorum çünkü buralardan uzaklara atma şansı biraz daha yüksek eğer koy seçersem etrafına göre kesinlikle derin olmalıdır :) yanımda birden fazla yem götürürüm çünkü bir yerde balığın hangi yeme geleceğinde tereddüt ederim genellikle bolili ve mısır işime yarıyor canlı yem kulanacaksam gümüş kullanırım saçağım kesinlikle tek iğne ya da çift iğne olur (dipte) mantarlı takım artık kullanmıyorum :) oltalarımı attıktan sonra füze ile mısır vanilya tozu göce ekmek kırıntısı karışık yemi füze ile fırlatırım sonra hiç ses yapmadan beklerim bilmem yaptıklarım ne kadar doğru siz tecrübeli abilerimin yorumlarını bekliyorum iğneniz keskin gönlünüz hoş olsun:):):):)

2. mustafadinç

mustafadinç Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Barajda avlanma usulleri

Merhaba sevgili Mehmet (kaç yaşında olduğunuz prolinizde yazmadığı için böyle hitap ediyorum) yazdıklarını dikkatlice okudum aynı bölgenin avcısı olduğumuz için ilgimi çekti, ben de sezon açıldığı gibi su kenarına yanaşanlardan değilim ancak önceki yıllarda sezonun ikinci günü 5 KG lık iki sazan yakalamıştım yani bu hayvanın ne zaman ne yapacağı belli değil, baraj göllerinde avlanmayı tercih ediyorum koyun hemen başına kamış sehpamı kurarak anaya uzun atımlı oltalarımı atıyorum, koyun az içerisine kamp kuruyorum ve çadırım ile diğer malzemelerimi rüzgardan koruyorum ayrıca koy derin olmalı ki sopa oltalarım (göl kamışları) çalışsın :) onlar olmadan olmaz Eskişehirli balıkçı sopasız olmaz, ben bir tane gezer mantarlı ve gezer kurşunlu uzun olta atıp hem derinlik ayarı yapıyorum hem de onu öylece bırakarak çevresini yemliyorum bir nevi şamandıra vazifesi yapıyor, kuru mısırla avlanıyorum hem yemleme malzemem hemde avlanmak için oltaya taktığım kuru mısır, en azından iki oltamda devamlı kuru mısır var diğerlerini değiştirebilirim. Bu arada kamp malzemeleri ve kamp ortamınıda unutmamak gerekir zevk almadığımız zaman isterse 20 Kg lık balık yakalasanda o mekan sana işkence çektirir o yüzden oturduğumuz yattığımız yer düz olmalı temiz olmalı , gölge olmalı vs. Hoşçakal.

3. 26denkdere

26denkdere Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Barajda avlanma usulleri

abi 20 yaşındayım seni esabderden takip ediyordum seni osman amcayı ve ateş hocamı tanıyorum (senle yüz yüze gelmesekte ) avlarını bazen takip etme fırsatı buldum gerçekten babamın kafasındasın ebn eskişehirde şamandıracı kalmadı diye düşünürken sende babama ek olarak çıktın abi canı gönülden tebrik ediyor ve bol trofeli avlar diliyorum:)

Bu Sayfayı Paylaş