1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Her Telden Balık neslinin devamı için yasaklara uyalım

'HER TELDEN' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 8 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Çelik, yeni av sezonunun hayırlı olmasını dileğinde bulunurken, balıkçıların kurallar ve özellikle boy yasaklarına uymasını istedi.

Su ürünleri avcılığında uygulanan ve 15 Nisan 2014 tarihinde başlayan genel av yasağı 1 Eylül itibari ile sona erdi.
    Ticari faaliyette bulunan balıkçılar 15 Nisan 2015'e kadar, Ticari Avcılığı Düzenleyen Tebliğe uymak şartıyla avcılığa başladı.
    Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Çelik, yeni av sezonunun hayırlı olmasını dileğinde bulunurken, balıkçıların kurallar ve özellikle boy yasaklarına uymasını istedi.Yavru balıklar ve avcılık limitlerin altındaki balıkların avlanmasının gelecek nesillerin mirasının yendiğini aktaran Çelik, yasaklara uymayanlar için her türlü yasal yaptırımların uygulanacağını kaydetti.
    İl Müdürü Ömer Çelik yaptığı açıklamada, "Balıkçılarımızın, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu ve 3/1 Numaralı Ticari Avcılığı Düzenleyen Tebliğe uymaları, su ürünleri stoklarımızı ve popülâsyonlarımızı koruyacağını bilmeleri ve sürdürülebilir balıkçılık hedefi açısından büyük önem taşımaktadır" dedi.

Türk Balık Avı Deniz Haber

2. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Balık neslinin devamı için yasaklara uyalım

Her sene aynı lafları dinlemekten bıktım.

Bugün Küçükyalı'da 2 balık satan tezgahı şikayet ettim.
    Yarın denetim yapacaklarını söylediler.
    Kısaca balık tezgahtan yok olunca denetim yapacaklar.:lol:

3. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sendekiler yine hızlı çalışıyorlarmış abim 1 günde çözüm yoluna gidecekler, ben geçen sene telefon açtım telefona çıkan hanım efendi şikayetiniz değerlendirmeye alındı, 15 gün içinde işleme konulacak ve size bilgi verilecek dedi. kikikiki

4. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48

Telefona çıkan bacım , Erzincan' lıdır.
    Biliyorsun canlılar ikiye ayrılır . Normal canlılar ve Erzin canlılar :lol:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş