1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Atçek ile yazlık levrek sezonunu açtım 2

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda Serkan Öztürk tarafından 10 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. Serkan Öztürk

Serkan Öztürk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

İznim dolayısı ile yazlığıma gelmiş ve 2-3 günden yazlık ileilgili tamirat bakım işlerinden sonra bana da balık avlama fırsatı gelmiş oldu.2 gün önce ilk sabah suyu denememi yapmış bir adet 1 kiloluk levreğimi su üstüile kandırabilmiş fakat kofanaların sahilde av yapmasına karşın onları birtürlü kandıramamıştım.

Avlağa ilk vardığımda öncelikle aklımda kofanalar vardı.Sahilin derin kısmına gittiğimde büyük bir üzüntü ile teknelerin tüm sahile ağdöktüğünü gördüm. Kofanalar yanaşamayacaktı. (Daha sonraki günlerde de aynışekilde sürekli ağ atılmaya devam edildi :(

Ay yok, hava sıfır ve deniz dümdüzdü. Ortam çok sessizolduğu için benimde sessiz olmam gerekiyordu. Hava karanlık olduğu için sedef,fakat su dalgasız ve çok berrak olduğu içinde 10,5 cm raglou silikon seçtim. Suyarım ila bir metre arasında olduğu içinde 5 gr lık jighead kullandım.
    Daha ikinci atışımda bingo çok sert vuruş aldım. Fakat tasmalamamarağmen balık çok sert bir şekilde silkinde ve 2 kafa vuruşu ile jigheaddankurtuldu kaçtı. Tasmalamamın sert olmadığını düşünerek ve kendime kızarakatışlarıma devam ettim. 15 dk atışlara devam avlakta hiçbir vuruş almayıncabiraz merayı dinlendirmem gerektiğini düşünerek kıyıdan uzaklaştım ve beklemeyebaşladım 15-20 dk. Beklemeden sonra ilk atışımda çok sert bir vuruş aldım.Balık anında su üstü yaptı ve çok iriydi. Sağımda ve solumda tonozlar olduğuiçin kalamayı yeterli kadar açamıyordum.

Balık suyun üzerinde inanılmaz birmücadele veriyor ve sadece kafa darbelerini absorbe edecek kadar kalama ilelevreği kıyılatmaya çalışıyordum.
    Artık balık sadece 2 mt önümde muhteşem cüssesiyleteslimiyete yakın ve yorulmuş bir şekilde yaklaştı. Kepçe sağ tarafımda idi.Kamışı sol elime aldım sağımdaki kepçeyi alıp sol tarafıma geçirip sol kolumadayadım (Tabi bu arada balığa boşluk vermemeye çalışıyorum) kamışı tam sağelime alıp keğçeyi levreğin altına doğru sürmeye niyetlendim ki balık suyunüstünde çok sert bir kafa darbesi ile birlikte silkinerek jigheadı açtı vederin sulara doğru kayboldu, Hem balığı kaçırmış olduğu üzüntüsü hemde yaptığım mücadeleninkeyfini yaşarken baktım yanıma Tamer Salman abim gelmiş. O da sabah suyunageliyormuş Levreğin sudaki son anlardaki şapırtılarını duyunca hızla yetişmeyeçalışmış ama geç kalmış LKısmet beş dakika önce gelse onun yardımıyla balık kepçedeydi. Yaşayacakgünleri yavrulayacak zamanları varmış.

Tamer abiyle hem sohbet edip hem de avlağın sakinleşmesinibekledik. Gün ağarmaya başlamış bizde su üstü sahtelerimiz ile avlanmayabaşlamıştık.
    Bana önce seaspin 9 cm su üstüne bir salvo oldu ama balıkıskaladı, on dakika kadar sonra bir saldırı daha oldu hatta sahte suyun içinegirdi çıktı iğneler oturmamıştı. Çok kısa bir an olduğu içinde tasalama zamanı yoktu.
    Gün iyice ağarmış ve efsane sahtemiz Shimano fortuna 03t yitakıp WTD yapmaya başladım. Güneş yükselmiş ve av ihtimali iyice azalmıştıfakat kaçırdığım iki iri levreğin hırsıyla devam ediyordum. Tam Tamer abiyleişte bu kaçan balık aksiyonu, bu yaralı balık aksiyonu diye birbirimizeaksiyonları gösterirken kıyıya 4 mt kala suda vücudunun yarısını keserek sahteyideağzına alarak müthiş bir görsel şölenle tekrar suya buluşan güzel levrek ile busefer çok sert bir tasma ve yanımda Tamer abinin yardımcı olacağı güveni ileLevrek ile oynaya oynaya kıyıya aldım 2 kere su üstü yaptı ve 3 kere kepçedenkaçarak güzel aksiyonlarda yaşattı bize. Tamer abiye tekrar teşekkür ederimburadan.

Tahmini tartımızın her ölçtüğümüzde farklı değerler vermesinedeniyle taratamadığım tahmini 2 kg lık levreğimi alınca kaçan levreklerin keyifsizliğideböylece son bulmuş oldu.

Hepinize böyle aksiyonlu ve keyifli avlar dilerim.

3.jpg 4.jpg 5.jpg

Serkan Öztürk
    Kullandığımız takımlar :
    Kamış :Major Craft x-ride 10-30 gr
    Makine :Shimano Exsence CI4 + 3000
    İp : Powerpro sarı 0,10

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Kasım 2016
  2. Kader ESENCAN

Kader ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    2,067
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Cevap: Atçek ile yazlık levrek sezonunu açtım 2

Serkan bey Bu güzel paylaşım için teşekkürler ellerinize sağlık afiyet olsun.AlkışAlkış

3. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkr edererim Kader hanım inşallah en yakın zamanda tuttuğumuz levrekleri ailece beraber yemek nasip olur :)

4. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Kardeşim, ikinci konuyu da hemen patlatmışsın maşallah. Hızına biraz zor yetişeceğiz gibi, şimdiden 3. konuyu, 4-5-6-7 yi bekler oldum bilesin.:bleh1: Afiyet bal şeker olsun kardeşim, ALLAH içine sindirsin.:)

5. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Allah izin verirse bugünlerde biraz zorluyacağım abi nasip olurda raporlarız inşallah. Sende hazırlan hafta içi programlar başlıyor :D

6. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Ben hazırım abim seni bekliyorum. Yazlıktan geldiğin anda hafta içi her gün bana uyar, hafta sonlarını da tekne avlarına ayırayım, günüm hiç boş geçmesin.:lol:

7. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Sözü aldım bu bana yeter :cool:

8. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Söz tabi abim, akşamları can sıkıntısından patlıyorum, pc başında ter atmaktan başka işim yok. Hiç olmasza deniz kenarında olta atar balık yakalarız.:)

9. i.samay

i.samay Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    2

Serkan, çok çok güzel bir anlatım. Heyecanla 3. avınızı bekliyorum. Alkış

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Serkan, harika bir paylaşım olmuşAlkış.Satırlar arasında gezerken emin ol sanki orada oturmuş ve seni seyreder gibi oldum.Yaşamış olduğum bu güzel anları bizlere de ortak ettiğin sağol, varol kardeşim.:eek:

11. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim. Valla bende bekliyorum heyecanla 3. avımı kikikiki

12. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Abi düşüncelerin için teşekkür ederim. Senin gibi hem yazı hemde avcılık üstadından böyle şeyler duymak beni çok onore ediyor. Ayrıca çok özlettin kendini en kısa zamanda görüşmek isterim :)

13. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Maşallah kardeşim mükemmel anlatım ve o muhteşem levrek ne denilebilir ellerinize emeklerinize sağlık.
    Ağustos ayında geldiğinde bu sefer misafirimsin haberin olsun kardeşim:)

14. Ayşe SÜRÜCÜ

Ayşe SÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Serkan bey tebrik ederim maşallah iki rapor birden ve süper levrekler emeklerinize sağlık afiyet olsun Alkış

15. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Bu konuda 10 numarasın kardeşim, misafir ağırlamak gezdirmekte üstüne yok. Serkan kardeşim bu yüzden çok şanslı, inşallah birlikte at-çek avı da yapar ve güzel trofeler yakalarsınız birlikte.:)

16. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim Mustafa kardeşim. Valla elimden geldiğince yazaya çalıştım.

İnşallah Mustafa kardeşim valla geçen sefer de o kadar istedim bir türlü nasip olmadı :( Bu sefer de gezici olucam. Şehir içinde yapılırsa programlar kesinlikle problem olmayacaktır diye düşünüyorum :)

17. MUSTAFASÜRÜCÜ

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

İnşallah İsmail abi geçen sefer Serkan kardeşim çok yoğundu görüşemedik ,ama bu sefer kısmetse süper trofe raporları gelebilir:)

18. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim. Ayşe hanım kısmet olursa raporda oluyor :) üst üstte iki ayrı avımda su üstü sahtelerime saldırım ıskalayanları bir görmeniz lazımdı. Olmayınca olmuyor bazen Bizim levrekler şaşı diyorum ben :)

19. MUSTAFASÜRÜCÜ

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

bu sefer tüm meralarda kısmetimizi ararız İnşallah:)

20. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

İnşallahhh

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş