1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Misinalar At-çek için misina önerileri

'MİSİNALAR' forumunda egeli tarafından 17 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. egeli

egeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar arkadaşlar eminimki aranızda at-çek avı konusunda birçok çeşitli misina kullananınız olmuştur ben kendim at-çek için berkley whiplash 0-24 mm ip misina kullanıyorum sizlerde at-çek avlarında kullandığınız ip misina,floro carbon,monoflament misinalar hakkındaki görüşlerinizi konu başlığı altında paylaşırsanız çok memnun olurum.

misinalar konusunda tercih çok olduğu için at-çek avına yeni başlıycak dostlarımız olucaktır referans olması açısından faydalı olucağını düşünüyorum şimdiden teşekkürler...

2. ismail34

ismail34 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: At-çek için misina önerileri

Sn.Hakan kardeşim,bir iki haftadır lüfer bastı buraları.Sürekli kaşık veya rapala ile çalışıyoruz.Avlağın yarısı ip misina kalan yarısıda normal misina çalışıyor.Rapala hafif olduğundan makinadan atış esnasında akışı sağlayamıyor.Bu yüzden bende Berkley Wiplash 0.18 ip misina kullanıyorum.Kaşıkta ise Pelikanın makara 0.25 misinasını kullanıyorum.Gemilerden gelen yağlı sintine akıntıları yüzünden 2 veya 4 haftada bir misinayı değiştiriyoruz.Yalnız sakın unutulmasın ki kaşık misinasının,kaşıkla makara arasına şoklama bölümü yapınız.Şoklamayı da genellikle 0.22 veya 0.30 arası ip misina koyunuz.İp misinadan yapılan şoklama bölümü atışlarda oluşan ani yüklenmelerdeki kopma riskini en aza indirir.

3. egeli

egeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sevgili ismail abi bende berkley whiplash tan çok memnunum bugüne kadar at-çek konusunda pek başarılı olamasam da :) ip misina bu iş için gayet başarılı fakat at-çek te mera coğrafi yapı hava şartlarının çok önemli olduğunu biliyorum sanırım ben yalnış yerlerde ve yalnış zamanda at-çek yapıyorum meralar hakkındaki yorumları da ayrı bir konu başlığı altında işleyelim eğer forumda mevcut ise oradan da devam edebiliriz konumuza dönelim fazla teferruatlandırmadan saygılar :)

4. ismail34

ismail34 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Sn.Hakan kardeşim,merama ava gelirken iki kamış ve makinayla gelirim.Birinde ip misina ve rapala vardır.Diğer makinada ve kamıştada kaşık bulunur.Rüzgarın sakin olduğunda kısa mesafelere rapala atışı yaparım.Rüzgar kuvvetli esmeye başlarsa veya uzun mesafe atışı gerekiyorsa kaşığı kullanırım.Kaşıkla uzun mesafelere nokta atışı yapabilirsin.Hatta kaşığın ağırlığını arttırarak bayağı uzaklara bile nokta atışı yapılabilir.Kura kura aklını karıştırma canım kardeşim.Atışı etkileyen şey öncelikle sadece rüzgardır.Sonra da misinanın kamış ve makinadan akıcılığıdır.Kalın misina akmaz,ince misina akar ama dayanıksız olur.Konu bu kadar basit canım kardeşim.Büyütmeye gerek yok cancağızım.

5. egeli

egeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

mantıklı abi sana aynen katılıyorum bende bundan sonraki at-çek avlarım için iki takım ayarlıycam at-çek işi gerçekten çok zevkli eğer birde balık varsa merada dahada zevkli hale geliyor şimdi senin kullandığın misinalar ve kullanım teknii konusunda mutabıkız abi diğer dostlardan da elbette misina ve kullandıkları takımları ve teknikleri konusunda tavsiyeleri olucaktır yeni at-çek'i ilk defa deniycek arkadaşlarımıza faydalı olucaktır inşallah saygılar ismail abi

6. egeli

egeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

mantıklı abi sana aynen katılıyorum bende bundan sonraki at-çek avlarım için iki takım ayarlıycam at-çek işi gerçekten çok zevkli eğer birde balık varsa merada dahada zevkli hale geliyor şimdi senin kullandığın misinalar ve kullanım tekniği konusunda mutabıkız abi diğer dostlardan da elbette misina kullandıkları takımları ve teknikleri konusunda tavsiyeleri olucaktır yeni at-çek'i ilk defa deniycek arkadaşlarımıza faydalı olucaktır inşallah saygılar ismail abi

Yükleniyor...