1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Acemiye bir yardim!!!

'TANIŞALIM KAYNAŞALIM' forumunda mbayer tarafından 2 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. mbayer

mbayer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleykum,
    Kiymetli arkadaslarim Suleyman Onur arkadasimin topiclerine baka baka nevrim dondu.Nasip olursa Haziranda 2~3 gunlugune o resimde gordugum baliklarin pesinden gitmeyi kafama koydum.Bir iki defa sandalla izmarit,istavrit avina ciktim baskaca denizin D sini bimiyorum.Kamis ve makaram var tabi.Ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?Yol yakinken birak bu isimi dersiniz?yoksa deniz balikciliginin en zorundanmi baslamaga calisiyorsun dersiniz?Ne derseniz deyin ama yol gosterin.Selamlar.

2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Sevgili Mistan Abicim, senin gibi Ustamız bu işinde altından kalkar.;)
    Şimdiden bol şanslar diliyorum.:)

3. mbayer

mbayer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleykum,
    Eyvallah Ismail kardesim moralimi yukselttin.Ama herhalde sadece moralle olmuyor herhalde?Bakalim ustalar ne diyecek.Selamlar.

4. Mistan abi,

bizler sana yol göstermeye kalkarsak hani bir Ata sözümüz var '' Tereciye Tere satmak '' diye aynı öyle olur abi;)

5. mbayer

mbayer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleykum,
    AH Feridun kardesim elimi ayagimi kuruttunuz.Sizin bu yorumunuza karsi kimler yardim onerirki?Ama ben ciddiyim.Selamlar.

6. Onur ADIGÜZEL

Onur ADIGÜZEL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Mistan abicim ben hiç denizde avlanmadım.ancak arkadaşlar muhakkak yardımcı olacaklardır abicim ;) tatlı sudan ilk deniz seferimi kısmet olursa haftaya organizasyonda yapacam ben de ;) saygılar ustam..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 2 Nisan 2009
  7. mbayer

mbayer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleykum,
    Onur kardesim desene sitedeki arkadaslarin acemilerden cekecegi var.:D Benim yardim istememin sebebi buralarda bulabilirsen oneriler dogrultusunda malzeme hazirlayayim diye.Selamlar.

8. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Sevgili Mistan abicim, İshak BALLICA abimizin değerli bilgilerini alıntı yaptım.Umarım sana yardımcı olacaktır.:)

9. mbayer

mbayer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleykum,
    Sagolasin Ismail kardesim,demekki buralardan catal,kasik gibi seyler getirmeye gerek yok.Selamlar.

10. oltadasazan

oltadasazan Gold Üye Gold Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:
    Mistan bey,sen eskilerdensin takım çantalarını karıştırsan (Rapala,fly)deniz avında kullanacağın dünyanın malzemesi çıkar boş zamanında hem bakımlarını yapar hemde fotoğraflarsan biz de yararlanırız.Aynı zamanda oradaki yenilikler hakkında bilgileniriz.Selamlar.

11. mbayer

mbayer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleykum,
    Osman ustam yorumun icin tesekkurler.Kamis ve makinalarin haricindekilerinin denize uyacagini pek zannetmiyorum.Bosuna bir iki gun posteki sayabiliriz.Selamlar.

12. Kamil ESEN

Kamil ESEN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Mıstan babacım.Selamun aleyküm.Sen buralara gel,elinde oltada getirme.Kendin gel yeter.Ben sana eğer vaktim olursa evvel Allahın izniyle ne deniz balığı tutmak istersen ustalarını tek tek gezdirir,istediğin balığıda nasıl tutulacağını onların avlarında yaşayarak anlattırırım,nasip olursada tutturum.Tabi arkadaşlarında buna hiçbir mani olacak durumları olmassa inşallah.Başımın üstünde yerin var.Sağlıcakla kal hacı babam.

13. onur

onur Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar senin gibi ustaya amaç ders vermek değil yamlış anlam abicim ilk önce levreğin bulunduğu alanları bilmek nezaman hangi havada nasıl olta kullanmak gerek hangiyem ilk once iyi gözlem ve tecrübe edinmek gerekir ben 3günde levrek avlamasını öğrenemedim daha bende yeniyim bu işte ama size tavsiyem ilk önce bulunduğunuz yerde levrek olup olmadığı ve birde o bolgede levreğin yemlenme alışkanlığı hangi yonde olabilir onun gözlemi veya bilgi edinimi sonra havasına gore olta takımı ve hangi saatte yemlenir eger atçek yapılacaksa 3,5 ve üzeri havada yem kullanılacak ise yerinizi alıp oltanızı beklemeniz
    yem olarak ben sardalya hamsi kalamar kullanıyom teke ve ıspari ilede avı yaptım sonuçta aldım haziran ayında olurmu bilmem ama olursa bu saymış olduğum bilgileri ben size anlatabildimmi yoksa siz deneme yaparda tecrübe mi edinirsinz orası size kalmış bi gün tanışır ve sohbet edersek daha detaylı da tartışabiliriz selamlar

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Nisan 2009
  14. Kamil ESEN

Kamil ESEN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Süleyman kardeşim Mıstan Üstadım sazan avcısıdır.Sırf levrek avını öğrenmeye gelecek.gelirse sana muhakkak uğrarız.Senin gibi usta kılavuzumuz oldumu Allah muhakkak rızkımızı verir.:)Sağlıcakla kal..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Nisan 2009
  15. mehteran

mehteran Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Amcam napıyorsun sen yaaaaa, adam güzelim sazanları bırakırda denize gidermi hiç. Ömrümde ilk defa bu yıl İstanbulda boğaza olta attım tekneden. İnan hiç zevk almadım, sazanın yeri başka amcam, uğraşma böyle şeylerle sen işini bilirsin. Sazanlar seni bekliyor memlekette.:p:p Sazanları küstürürsün vallahi. Ellerinden öpüyorum.

16. mustafadinç

mustafadinç Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ya Hacı Baba başkasından duysam inanmazdım hayretler içerisindeyim yani....
    Senin gibi dev bir insan gidecek parmak kadar istavritlerin peşinden koşacak.
    Eyvahlar olsun tatlı suda dev gibi sazanlar,yayınlar dururken olacak işmi bu şimdi.

17. mbayer

mbayer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleykum,
    Suleyman kardesim sagolasin.Tirilye taraflarinda biraz at-cek yapanlari gordum ve bende biraz denemistik.Yemler ve gozlemler hakkinda degerli bilgiler verdin.Insaallah tatbik edecegim.Bir tek kancalar,numaralari,ve baglantilari kaliyor(tek kancami,ciftmi?kursun neresinde ve agirliklari gibi)daha zaman var onlarida yavas yavas ogreniriz.Selamlar.

18. mbayer

mbayer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ve aleykum selam,
    Insaallah Kamil kardesim soyle bir turalariz.Sen bakma Mustafa Dinc ve Mehteran kardesime,sazan sezonu kisa cabuk kapaniyor hadi dedikmi onlar beni yalniz birakmazlar.Selamlar.

19. mbayer

mbayer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleykum,
    Gurkan kardesim sazan sezonu 3 ay,hadi olsun 4 ay.Adamlar 12 ay denizde balik avliyor Mustafa dinc askerlik gibi 80,79 diye gun sayiyor.Allah`tan bu revami?Tabiatin butun nimetlerinden, yerinde ve zamaninda faydalanacaksin.Nasil olsa benden kara avi geciyor,onun yerine deniz aviyle doldururuz insaallah.Selamlar.

20. mbayer

mbayer Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleykum,
    Mustafa kardesim senin bir ayagin zaten denizde.Boyle 80,79 diye diye ummaya garacagina,arada sirada kacariz denize delmi?Zaten arabayi degistirip bir panelvan dusunuyorum,ceviz kabugunuda arkaya takdikmi nerde aksam orada sabah.Selamlar.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş