1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Tekne Avları 29 Eylül 2012 Mercan Boğazı: Dalgasız denizde herkes kaptan kesilir

'AV RAPORLARI' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 30 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Selam sevgili dostlarım.

29 Eylül 2012 günü için Aşkın YANAL ve Özgür kardeşlerim ile Karareis'ten açılarak, Mercan Boğazı ve Karaburun Yarımadasında av yapma kararı verdik, bu kararı verebilmek için en az 10 defa Aşkın ile telefon ile görüştük, zira hava raporları 22 Kilometre Hızda rüzgar veriyordu ve botla açılacağımız içinde büyük bir sıkıntı yaratabilirdi.Ancak Aşkın ısrarla, en kötü durumda kıyılarız abi sıkıntı yaşamayız diyerek beni ikna etti, bende ne olacaksa olsun "Dalgasız denizde herkes kaptan kesilir" dedim ve dalgalı denizde kaptanlık nasıl olurmuş gösterelim kardeşim dedim ve gece 03.00' da Techno Marin Botumuzu ve Hidea 15 4 Stroke Motorumuzu aracımıza yükledikten sonra yola koyulduk.

İlk noktamız yemci kardeşler yemci İrfan oldu, oradan yemlerimizi aldık, ardından kahvaltılık ve gün boyu yiyeceklerimizi de temin ettikten sonra Karareise yolculuk başladı, yolda bol bol muhabbet eski av anıları derken avlağımıza geldik.

Rüzgar Hava tahmin sitelerinin aksine, Sıfırdı.! Hani bir tabir vardır, karıncalar neredeyse kıyıdan su içecekler o kadar yanık deniz.Bu hem güzel hemde kötüydü, dalga olmayan denizde balığın vurmayacağını herkes bilir, en azından biraz dalga olması her zaman iyidir.

Hemen botu ve motorumuza araçtan indirip suyla buluşturduk ve eşyalarımızı da bota yükledikten sonra ilk avlak noktamıza doğru yolculuk başladı.İlk noktamızda tek vuruş dahi alamadık ve ikinci noktamız olan Mercan Boğazında 73 metrelerde olan ikinci avlağımıza geçtik, dalga olmadığından botu akıntıya bırakıp avlanmaya başladık, ilk mercan bana geldi ardından Aşkın çekti ve uyumakta olan Özgür kardeşimizi uyandırdık ve oda yakalamaya başladı.Açık denizde avlandığımızdan ara ara çok yüksek boyutta ölü dalgalar geliyordu ancak çok fazla etkilenmiyorduk ve ardı ardına da gelen mercanları livarımıza alıyorduk, ancak bulutların durumu ve gelen ölü dalgalar fırtınanın başlayacağının delili gibiydi ve düşündüğümüz gibi de yaklaşık 2 saat sonra beklenen fırtına geldi ve hava patladı, sıkıntı yok dedim ve çapamızı toplayarak dönüş yoluna sırtı çekerek başladık.

Dönüş yolunda dalga boyutu oldukça yüksekti, gelen dalgaları arkama aldım, 5 deniz mili hızla seyre geçtim ve Aşkın kardeşim ve ben en iyi rapalalarımızı palamut için denize bıraktık. Domuz veya bir çok dostumuzun Teke burnu dedikleri burunu dönene kadar sırtı çektik ve döndüğümüz anda, Karareis taraflarının rüzgarı almadığını ve kağıt gibi bir deniz olduğunu gördük. Hemen burada da yemli avlanma fikri oluştu bizde, ilk yer yavaşladığım anda benim rapalama bir palamut atladı, hemde oltayı toplarken tam bota 5 metre kala atladı, elimdeki oltayı Özgür kardeşime verdim ve çekmesini istedim, hem kaptanlık hemde balığı çekmek için 2 kol daha gerekiyor.:p O güzel palamutu elime aldıktan sonra, yemli avdan yine vazgeçtik biraz daha sırtı denemesi yaptık, nede olsa avlağa palamut girmişti, ancak nafile arkadaşları gelmedi.:cool:

Sonuç itibari ile çok yorucu olmasına rağmen güzel ve bereketli bir avı daha gerçekleştirmenin mutluluğu ile avımızı sonlandırdık.

Avımızdan geriye kalan tüm güzel kareleri sizlerle paylaşıyoruz ve diyorum ki, sizlerin avları daha bereketli geçsin, şansınız bol iğneleriniz keskin olsun...

Son düzenleme: 7 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: 29 Eylül 2012 Mercan Boğazı: Dalgasız denizde herkes kaptan kesilir.!!!

Kardeşim, bizim için av gerçekten güzel geçti amma, sensiz geçen avlar abin için zor geçiyor bilesin.;)

Bir an önce Mavi Sahalara dönmeni bekliyoruz, ALLAH ın izni ile artık toparlan da, birlikte yarım kalan avlarımıza devam edelim.:)

İyi ve güzel dileklerin için teşekkür ederim, sağolasın.:)

3. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Eyvallah kardeşim, sağolasın.:)

4. Sargoz35

Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    2

Büyük Kaptan tebrikler...Güzel bir av güncesi olmuş,her avınız böyle güzellikte olsun abicim...Afiyet olsun...

5. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Teşekkür ederim Mehmet kardeşim, sağolasın.Dilerim senin avların daha güzel ve daha bereketli geçsin.:)

6. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Maşşaallah inci gibi dizmişsiniz çok güzel bir av olmuş buralarda satılsa mercan alacagım tadı nasıl diye mezgit gibimi acaba afiyet olsun.

7. İhsan KARAMAN

İhsan KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2

Dellendirmeyin beni:mad:

8. Necati AKKOÇ

Necati AKKOÇ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    0

süper av olmuş tebrikler.AlkışAlkış

9. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili Mustafa, mercan balığının tadı keşke mezgit gibi güzel olsa.;) Biz bu balığın tadından öte yakalamasını çok seviyoruz, oltaya yakalandığı anda vermiş olduğu mücadeledir bizi mercan yakalamaya iten sebep.Sen abini dinle o güzel mezgitini yemeye devam et, mercanı hiç düşünme.:)

10. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sırf sen dellenesin ve birazda kendine zaman ayırasın diye yayınlıyorum abim bunları, bu gün Aşkın kardeşimde bir konu patlatacak, palamutlar boy boy, asıl sen o zaman delleneceksin.:p

11. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Eyvallah Neco, alkışlayan ellerin dert görmesin.:p

12. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Ablam, kalamar çok önemli değil, nasıl olsa 5 yıllık kalamar stoğunu sayenizde yaptı vücudum.:p Amma sen İstanbul' dasın diye de bunları yemiş değilim bilesin, anca beraber kanca beraber.;) İstanbul' a ve dostlara kucak dolusu selam ve sevgiler.:)

13. EGE35

EGE35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    18

tebrikler

14. goldenman

goldenman Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Başkanım şiir gibi dizilmiş mercanlar ve palamut gerçekten iç gıdıklayıcı.İki ayda 3 defa balığa çıktım mercanın m si yok.Ildır,Gerence,Karaburun tarafında bir tane bile yakalayamadım.Geçen aylarda mercan aldığımız hiç bir yerde yok.Bu sene de maşallah karagöz çok.Bu arada tebrik ederim güzel av için...

15. orhanbaba

orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İsmail kardeşim,
    Tek kelime ile muhteşem bir av olmuş , ellerinize sağlık afiyetler olsun.AlkışAlkışAlkış
    Selamlar, sevgiler hoşça kalın.:):):)

16. fenerli48

fenerli48 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

şahane bir av olmuş tebrik ederim İsmail abi, Allah nazarlardan korusun, bolluk bereket versin. Afiyet bal olsun.

17. savaşbarış

savaşbarış Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bereketli av olmuş tebrikler

18. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48

İsmail , sizi tebrik ederim.

En beğendim fotografda palamutla çekilen olmuş. Alkış
    Afiyet şeker olsun.

19. nadirsakoglu

nadirsakoglu Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8

tebrikler ismail çok güzel balıklar bunlar. daha iyilerini aldırsın inşallah. afiyet olsun.

20. sakkucuk

sakkucuk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Maaşallah, balık pazarındaki tezgahlar gibi olmuş yavruları sıralayınca. Ellerinize sağlık.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş