1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar 2013-2014 Levrek sezonunun ilk balığı...

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 1 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlar sanırım en son Ramazan ayı içerisinde bir kaç defa balığa gitme imkanı bulmuştum.Daha sonra arkasından gelen bayram telaşı ve il dışı ziyaretler filan derken imkan bulup da bir türlü balığa gidememiştim.Sözün özü bu aralar yaptığım tek şey espirili bir dil ile ifade edersem sanal balıkçılıktan ibaretti.Yani eş ve dostumuzun dost meclisinde yaşamış olduğu av güncelerine bakıp avunmaya çalışıyordum.​

Nihayetinde dün bıçak kemiğe dayanmış olacak ki, akşam üstü bir anda karar vererek başladım hazırlanmaya.Eh tabiki de hanımın hayrola nereye gidiyoruz demesiyle karşılaştım.Yakın dostlarım bilir.Son zamanlarda av güncelerimi sürekli eşim ile birlikte yapmaktayız.Yürü dedim.Neresi olursa olsun,ister balık olsun;ister olmasın bir yerlere kaçalım.Zira ben gerçekten sıkıldım evde kös kös oturmaktan dedim.

2585 eklentisini görüntüle

2586 eklentisini görüntüle

Pek de plansız olarak çıkılan bu av güncemizde 10-15 dakika içinde hazırlandık ve düştük yola.Artık neyi aldık, neyi almadık pek de önemi yoktu zaten.Amaç soluğu deniz kenarında almak ve bir kaç saat dahi olsa elde olta ile deniz kenarında beklemenin huzurunu arıyorduk her ikimizde.

Yolda zorunlu olarak İzmir/Narlıdere' deki yemci Veysi kardeşime uğradık mamun almak için.Zira ara sıra ona uğradığımızda ilköğretim çağındaki çocuklarının dükkan içinde hep boyama yaptıklarını ve bu faaliyet ile oyalanırken de çok mutlu olduklarını gözlemlemiştim. Ve onlara bir daha ki gelişimde size boyama kitabı ve boyama kalemleri getireceğim diye de söz vermiştim.İlk önce emaneti verdim.Ve oğlanların yüzlerindeki o masumane çocuk sevincini görmek lazım.

Sözün özü, şehir trafiği vs.derken av yapılacak mekana ulaştık.Hemence takımlar hazırladı ve yemlenerek su ile buluşturuldu.Hava tam da istediğim ve görmeyi arzu ettiğim hava.Balık yapma olasılığı yüksek.Zaten yolda giderken hafızamı bir zorladım ve eski tarihlerde balık almışlığımı hatırladım.Ama yinede bu işler nasip işi biliyorsunuz.Adı üstünde rastgele.

2587 eklentisini görüntüle

Takım, klasik en altta kurşunun yer aldığı 3 lü bir takım.Takım bedeni ve köstekler çekeri yüksek Angel marka Fluorocarbon kaliteli 0,35 lik misinadan yapılmış bir halde.İğneleri ise Mustad marka 505 no kısa pala bronz iğneler.Yani açılma riski pek taşımayan kaliteli bir iğne.Üstelikte bütçemiz için çok uygun fiyatta olan iğne gurubundan.

Rüzgar 4 Kuvvette Kuzeyli yönlerden esmekte.Yer yer Kuzey batı ve yer yer Kuzey ve de Kuzey doğu yönünden.Az biraz karıştırıp,zaman zaman sağanak yapsa bile istikralı.Hızı düşmüyor yani.Ve deniz köpüre, köpüre bizilere doğru koşup gelmekte adeta.

İlk dakikalarda bizleri karşılayan harami takımı oldu.Yem dayandırmak imkansız gibi bir şey.Bunun yanında da deniz da aşırı yosunlu.Pek iştah açısı bir profil yok yani.Ama yinede elde olta ile bir su kenarında olmanın hazzını tarif etmek biraz zor olur bana göre.Bunun için mutlaka yaşanması gerekir diyorum.

2588 eklentisini görüntüle

2589 eklentisini görüntüle

Biçare ve ümitsiz oltalamın sürdüğü ve havanın da kararmasına yakın dakikalarda, en son atışımda sert bir vuruş aldım.Kurulmuş bir zemberek gibi bekler pozisyonda olduğum için doğal olarak hemen tasmayı vurdum.Baktım kamış bizlerin tabiri ile ''C'' gibi bir şey oldu.Takım adeta dibe takılmış gibi deniz içinde sabitlendi hissi verdi bir anda .Ve arkadan o yürekleri hoplatan kafa darbesi geldi.

Yok.Yerinden kalkacak gibi değil.Mubarek sanki taş bir kütle .Ve ben bu arada makineyi ara vermeden sarmaya çalışıyorum tabiki.Benim 5 yılı geride bırakan Japon 6000 lik Ryobı Ecusima cayır cayır ötüyor.Bir an için iyiki kalamayı açmışım diye düşündüm.

Benim telaş ile davrandığımı fark eden eşim, geliyor mu diye sordu.Verdiğim tek cevap Aldım ...Oldu.Sar Allah sar...O zaman zaman su üstüne hamle yapıyor ve debeleniyor, ben ise ara vermeden sarmaya devam ediyorum.Sanırım daha önceki acı tecrübelerimden olsa gerek, kalamayı fazla açmışım ki, balığı bir türlü karaya alamıyorum.

Ve sonunda 2,350 Gr lık pehlivan sonunda son dalganın içinden kumluk zemine ulaştı.Ve bir hamle ile onu su dışına almayı başarabildim.İğne sağ yanağına az girmiş.Kıyıya aldığım anda iğneden kurtuldu ve az daha geldiği serin sulara geri dönüyordu.Artık değil ayakkabım, çoraplara kadar ıslanarak çok şükür onu emniyetli bir mesafeye alabildim.

Eşim ve benim o anlardaki mutluluğumuzu tarif etmemize kelimeler kifayetsiz kalır.

Daha sonra ,takımlar tekrar,tekrar yemlenerek su ile buluşturulsa dahi sağlam bir vuruş bir daha denk gelmedi.Havanın kararması ve esen rüzgarın kıyafetlerimizin yetersiz gelmesinden dolayı bizleri üşütmesi nedeni ile çok da geç olamayan bir saatte ava son verip dönüş yoluna geçtik.

En kısa zamanda çok daha bereketlisinin dostlarınız ile birlikte sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele arkadaşlar.

2590 eklentisini görüntüle

Not: Bu boyda bir balık aslında Tuzda çok güzel olurdu.İlla velakin ona uygun bir fırına sahip olmadığım için, yine fırında pişirmek üzere 1,5 saat uğraşıp balığı ziyan etmeden parçalamayı tercih ettim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: 2013-2014 Levrek sezonunun ilk balığı...

Kardeşim,tebrik ediyorum.Hem avladığın Levrek için hem de anlatımın,görsel show'un için.Çok beğendim.Bu raporundan çok keyif aldım.Daim olur,inşallah.Yanaklarından öpüyorum.Sağlıcakla kal...

3. i.samay

i.samay Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    2

Eline sağlık İshak Abi,

Her amatör balıkçının rüyasını süsleyen bir balık. Bu sene raporlara bakılırsa çok güzel bir sezon olacak.

Afiyet bal şeker olsun.

4. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Üstadım, yorumun ve güzel sözlerin için çok teşekkür ediyorum.:eek: Sevgiyle ve sağlıcak ile kal hocam...:eek:

5. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili İbrahim, her şey nasip kardeşim.İnşallah sağlık ve sıhhat içinde dostlarımız ile nice bereketli avların denk gelmesi dileği ile cümlemizde rastgele kardeşim.:eek:

6. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Muhteşem ve görkemli bir sezon açılışı olmuş sevgili abim, senin tabirinle bayıldım.:)

Afiyet bal şeker olsun, paylaşım için yürekten teşekkür ederim. Dilerim sezon boyunca her avında hep 3 puan senin olur, beraberlik hatta yenilgi hiç yaşamazsın.kikikiki

7. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Üstadım,muhteşem Levreğine yakışan bir raporla,gözlerimizi bayram ettirdin,seni ve eşini kutlarım...AlkışAlkışAlkışAlkış
    Avlarınız her daim ve trofe olması dileğimle,paylaşım için teşekkür ederim...

8. Serkan Öztürk

Serkan Öztürk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Abim yaptın yine yapacağını maşallahın var. Avlaklarımızdan ilk levreği alarakta üstadlığını gösterdin :)

9. EGE35

EGE35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    18

ishak usta maşaallah emek karşılığı güzel bir balık bereketli olsun

10. dolphin

dolphin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Sezonu acmışsın,daim olsun.güzel paşa afiyet olsun

11. sedatuzture

sedatuzture Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey;Açılış için süper bir başlangıç,bu yıl senin tutulamıyacağını söyleyebilirim..

12. goldenman

goldenman Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey yeni sezonda çok balıklı kazasız hayırlı avlar dilerim yine muhteşem bir konu anlatımı ve görseller.İnanın yanınızdaymış gibi okudum ve hissettim.Teşekkürler...

13. ARSLAN3506

ARSLAN3506 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ishak bey tebrikler, levrek güzelmiş. Afiyet olsun.

14. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili İsmail kardeşim bu av güncesinde baş rol enim ol Aşkın ve Sana ait.:lol:Nedeni ise sizin şu son balık avı raporunuz.O güzel balık avı raporunu görünce kelimenin tam anlamıyla gaza geldim ve harakete geçtim.Benim alelacele hazırlandığım göre eşimde bana katılı ve soluğu bir deniz kenarında aldık.Sonuç ise bu oldu.:eek:
    Sevgili Ayşe ablam, yorumun ve güzel temennilerin için teşekkürler.
    Serkan ım yorumun ve güzel sözlerin için teşekkürler.Sen de biliyorsun ki, bu işler nasip.Bazen bize, bazen de bir başka dostumuza denk gelebiliyor.Önemli olan dost meclisinde elde olta ile deniz kenarında olabilmenin hazzını almak.
    Gerisi nasipte var ise zaten bir şekilde denk geliyor.:eek:

15. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili dostlar, yorumlarınız ve güzel sözlerinin için hepinize tekert teker teşekkürlerimi sunuyorum.Sağolun,varolun.

Daha güzelinin hepimize denk gelmesi dileği cümlemize rastgele...:eek:

16. Kader ESENCAN

Kader ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    2,067
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:

ishak bey tebrikler bu güzel paylaşımiçin,Levrek çok güzel görünüyor daha nice güzelavlar dilerim.AlkışAlkış

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş