1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Harici Konular 17 Ağustos'a dair

'HARİCİ KONULAR' forumunda minx tarafından 17 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. minx

minx Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ve bunun gibi felaketlerin birdaha yaşanmamazı şüphesiz hepimizin dileği.Ben biraz farklı açıdan değerlendirmek istiyorum.Ama çok sevdiğim bir söz ile başlamak istiyorum(Tedbir kuldan takdirAllah'tan) ama herşeyi Allah'a havale etmek işin biraz kolay yanı gibi geliyor bana.Binlerce vatandaşımızı yitirdiğimiz bu büyük felaketin tek sorumlusu Veli Göçer'miş gibi medya basma kalıp gibi günlerce haberleri gözümüze soktu.Tabiki o kişi hatalaydı.Samimi bir şekilde soruyorum!
    o günden bu güne ne değişti?hala Veli Göçer mantığıyla çalışan müteahhitler yokmu?yazılı ve görsel basın hemen hemen hergünMarmara'da deprem olacak!!,orası yıkılacak! burası yıkılacak! haberleri vermiyormu? Hepimiz şüphesiz böyle bir depremin yaşanmaması için Allah'a dua ediyoruz.Evet sadece dua ediyoruz.Türkiye'de gündem o kadar çok çabuk değişiyor yada değiştiriliyor ki;neye kızacağımıza neye tepki göstereceğimize yetişemiyoruz.
    Örnek verebilirim
    Bir bakmışız
    Göçük altında kalan maden işçileri
    Ard arda şehit haberleri
    Siyasi skandallar
    Mavi marmara olayı vs vs
    O felaketten bu güne değişen tek şey bana göre Hükümet
    O felaketten önce Hükümet yada Hükümet ler vardı
    O felaketten sonra Hükümet yine var
    Depremler Dünya var olduğundan beri var zaten.
    Portakalı bir Dünya olarak düşünelim.elimize bir iğne alalım bunu bir bina gibi düşünelim.
    İğneyi çok az batırırsak iğne düşer
    iğneyi saplarsak orada sabit kalır
    Japonya yedi sekiz şiddetine dayanıklı binalar inşaaa edebiliyor.
    Bizim ülkemiz artık deprem kuşağında bunu Dünya biliyor.
    Binlerce yıl evveli bir yaşam sürseydik dua etmekten başka çaremiz kalmayabilirdi
    Günümüz teknolojisinde yararlanabilecek herşey var.
    Dernekler var, sivil toplum kuruluşları var her türlü haberleşme sistemi var.
    Olmayan tek şey ÖNLEM
    İstanbul'un kültür başkenti olması beni zerre kadar ilgilendirmiyor.
    Bir gün yıkılacaksa......

Bu Sayfayı Paylaş