1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Tekne Avları 03 Temmuz 2011 Sabah Bir Fangri bir kalamar

'AV RAPORLARI' forumunda cemliman tarafından 4 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. cemliman

cemliman Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:
    Pazar sabahı misafirlerim Levent ve Seray Şirvan çifti idi, Ankara'dan gelen misafirlerim, sözleştiğimiz saatten önce Han&Han'ın başında beni beklerlerken buldum, saat 05.30 gibi yola çıktık, çok umutlu olduğum mercan avlağına geldiğimde güneş doğmuş saat 06.15 olmuştu, yem olarak bir gün önceden almış olduğum sülünesler var idi, takımlar üçlü, dörtlü mercan takımı, oltayı denize salar salmaz Seray Hanım bir gopes çekti, arkasından Levent Bey mecanı alınca ben bir keyiflendim, bir keyiflendim deymeyin keyfime, ardından Seray hanım hemen ikinci gopesi aldı ve benim keyif bitti, hadi bekle bakalım bekle, beş dakia, on dakika oldu tık yok, onbeş dakika, 20 dakika tık yok, olurmu Allahım, en iyi avlaklardan birndeyim, benim tekneyi gören yanımıza gelmeye başladı, gelenler motor gürültülerinden yüksek sesle konuşuyorlar ve hava çok sakin olduğundan her konuşmayı duyabiliyoruz, Cem Kaptan orada, mutlaka balık vardır, Kalamar Avcısı orada bizde orada kalalım gibi ama bizim teknede tık yok , 300 metre alan içinde iki ayrı yer daha denedik olmayınca, farklı bir avlağa doğru yola çıktık, oltaları aşağıya salar salmaz, daha doğrusu salamadan gopesler gelmeye başladı, Şirvan çifti arka arkaya gopes çekiyor, bazen ikişerli tutuyorlar, ben fotograflamaya çalışıyorum derken , sanırım gopeslerden bir boşluk bulup Seray Hanımın oltası dibe inmiş, başladı çekmeye, bir yada iki olta öncesi Seray Hanım bir gopes çekmişti, gopes kuyruğundan yakalanmış, gopes aşağıya kaçayım diyor Seray hanım yukarıya çekeyim derken kamış iyice eğilmişti, hatta o gopes fotograflardan birinde de görülüyor, yukarı alırken zorlanmıştık, yine bir gopesi kuyruğundan tuttum herhalde derken, aşağıda gördüğünüz gibi bir porsiyonluk Fangriyi tekneye alıverdi, çok güzel bir av olacak derken, meğerse bütün balık kesilmiş, başka bir tık gelmez oldu, yaklaşık 20 dakika kadar tık almayınca bu avlağı da bırakıp, saat 11.00 gibi herkesin toplanmış olduğu Mordoğan'a yakın bir avlağa gittik, bu arada üçümüzde de takımların üstünde kalamar avı için zokalar takılı ama daha hiç alamamıştık, kalabalık alanda ince balık çoktur, ince balığın peşinde de kalamar vardır diye düşünüyoruz, kalamar zokaları takılı olarak ava devam ettik ve Levent Beyden bir ses geldi, Cem Kaptan acayip bir şey yakaladım ne olduğunu bir türlü anlamadım diyor, hadi madi derken avın tek kalamarını da yukarı alıverdi.
    Saat 12.00 olduğunda takımları toplamış ve Mordoğan Balıkçı barınağının yolunu tutmuştuk bile. Yolda deniz suyunda temizlediğimiz balıkları Gürlük Restoran'da Hatice Hanımın ellerine bıraktık. Keyifli anlar hanesine +1

Saygılarımla

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Kasım 2016
  2. ekokan

ekokan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: 03 Temmuz 2011 Sabah Bir Fangri bir kalamar

Tebrikler bereketli vede zevkli bir av olmuş
    Cem Bey fotolar biraz ufak kalmış orjinal halini yüklerseniz sitemizin formatında biz yükleyebiliriz.

3. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Cem abim, ALLAH içinize sindirsin 10 numara bir av olmuş, afiyet bal şeker olsun, uzun zaman oldu kalamar yakalamayalı, inşallah ilerleyen günlerde seninle birlikte güzel bir kalamar avı yapalım.;)

4. Necati AKKOÇ

Necati AKKOÇ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    0

paylaşım için teşekkürler

5. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler Cem abi ,kalamar çok güzel gözüküyor.Daim olması dileğiyle,Rastgele..Alkış

6. Feridun35

Feridun35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

tebrikler.

7. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Güzel avınız için sizi ve ailenizi kutlarım.Güzel avlarınızın daim olması dileğimle.Paylaşım için teşekkürler.

8. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Cem abi harika fotolar misafirleriniz de çok güzel vakit geçirmiş :)

Ayın 22 sinde Mordoğan'dayım :) İnşallah beraber bir av yaparız saygılar abi :)

9. demir35

demir35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Cem kardesim seni ve tüm ekibi kutlarım,en azından güzel tavalıklar yakalanmıs:)balığın heleki mercanın olmayısı havalardan olsa gerek,bizim buralardada keyifsiz vuruyor,ama yakında çoğalacaklar,birde resimlerden görünüyor havada çok sakin,sanırım birazda havanın kalması sebep olmustur,afiyet bal şeker olsun:)

10. menderes

menderes Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

harika bir av olmuş.mercanlar miydeye inmiş afiyet olsun

11. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Cem bey güzel av ve paylaşımınız için teşekkürler daim olsun.

12. İhsan KARAMAN

İhsan KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili Cem abi çok keyifli bir gün olmuş devamlarını dilerim saygilar abim :)

13. cemliman

cemliman Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Tebrik mesajlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
    Ferit Bey 22 sinde haberleşelim, uzun süreli mi kalacaksınız Mordoğan'da, 22'si Cuma akşamı 18.00 gibi sizi teknemde misafir edebileceğimi düşünüyorum.
    Saygılarımla

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş