1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Albüm: Yine Gece Balıkçıları, Yine levrek ve bir Trofe

Yaklaşık 10 gündür adam akıllı bir ava gidemedik. Bir ara Çandarlı tarafına gitmeye karar verdiysek de; bazı olumsuzluklardan dolayı ertelemeye karar verdik. Dün gece bizim Gece Balıkçıları takımı olarak şöyle bir temiz havaya çıkalım dedik ve at-çek avımız için organize olduk.<br /> <br /> &#039;&#039;Carpe&#039;&#039; Doktor Hakan, &#039;&#039;Gündüzgezen&#039;&#039; Şenol Öztürk, Silikon ustamız Haldun Ertekin, gece yarısına yakın gruba dahil olan Doğu Eyler kardeşimiz ve bendeniz Hür Mol yine keyifli, bol muhabbetli bir av gecesine imza attık. Avlağa vardığımızda ilk ortam fizibilitesi yine yüzümüzü güldürmüştü. Şartlar son derece uygundu ve bu sefer semaver demliğimizi yakabilirdik. Zaman zaman sertleşen rüzgarın gece yarısından sonra 3-5 lere düşeceğini tahminlerden biliyoduk ve öyle de oldu. Ay durumu %34 set 21:46 idi. Bulut yoğunluğu ise %78-90 arası. Rüzgar zaman zaman keşişlemeden 3-5 zaman zaman da gün doğumundan 3-5 şeklinde esiyordu. Eeee artık gerisi de bize kalmıştı.<br /> <br /> Ben ve Hakan saat 10 gibi avlağa geldiğimiz de Şenol kardeşim 2 saat önce avlağa varmış ve ısınma turlarına başlamıştı. Hatta biz gelene kadar 2 adet avını zulalamıştı bile.<br /> <br /> Yavaş yavaş hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra biz de avımıza başladık. Nokta atışlarında daha kabiliyetli olan 1.95 Bull Fighter Cormoran Kamışım ve üzerinde 25 lik Ryobi Cobe Makineme sarılı Okuma Blue Fish 0,26 misinam ile başladım ava. Akıntı içe doğru idi ve aslında içeriye atışlar yapmak gerekiyordu ama; keşişlemeden esen rüzgar erimi zorlaştırdığından , fazla beklentiye girmeden biz de ısınma turlarına baladık. Yaklaşık bir buçuk saat kadar sonra akıntı döndü ve gerçek av başladı.<br /> <br /> Su dışarıya akmaya başladıktan 10 dakika sonra ilk vuruş geldi fakat 1 kaç kulaç çektikten sonra kurtuldu. Zaten küçük bir ispendekti. Yaklaşık bir 45 dakika daha attık-çektik hala bir sonuç alamamıştık. Derken Şenol kardeşim bir güzel av daha gerçekleştirdi. Yağan yağmurun da etkisiyle çok şiddetli bir akıntı vardı, suyun içinde ayakta durmakta zorlanıyorduk....

Yine Gece Balıkçıları, Yine levrek ve bir Trofe

Yüklenme 10 Ocak 2019
GPNT  
ID59  
T7BX  
Fotoğraflar yükleniyor......
Fotoğraflar yükleniyor......
Contents: 0
Hür MOL
Yaklaşık 10 gündür adam akıllı bir ava gidemedik. Bir ara Çandarlı tarafına gitmeye karar verdiysek de; bazı olumsuzluklardan dolayı ertelemeye karar verdik. Dün gece bizim Gece Balıkçıları takımı olarak şöyle bir temiz havaya çıkalım dedik ve at-çek avımız için organize olduk.

''Carpe'' Doktor Hakan, ''Gündüzgezen'' Şenol Öztürk, Silikon ustamız Haldun Ertekin, gece yarısına yakın gruba dahil olan Doğu Eyler kardeşimiz ve bendeniz Hür Mol yine keyifli, bol muhabbetli bir av gecesine imza attık. Avlağa vardığımızda ilk ortam fizibilitesi yine yüzümüzü güldürmüştü. Şartlar son derece uygundu ve bu sefer semaver demliğimizi yakabilirdik. Zaman zaman sertleşen rüzgarın gece yarısından sonra 3-5 lere düşeceğini tahminlerden biliyoduk ve öyle de oldu. Ay durumu %34 set 21:46 idi. Bulut yoğunluğu ise %78-90 arası. Rüzgar zaman zaman keşişlemeden 3-5 zaman zaman da gün doğumundan 3-5 şeklinde esiyordu. Eeee artık gerisi de bize kalmıştı.

Ben ve Hakan saat 10 gibi avlağa geldiğimiz de Şenol kardeşim 2 saat önce avlağa varmış ve ısınma turlarına başlamıştı. Hatta biz gelene kadar 2 adet avını zulalamıştı bile.

Yavaş yavaş hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra biz de avımıza başladık. Nokta atışlarında daha kabiliyetli olan 1.95 Bull Fighter Cormoran Kamışım ve üzerinde 25 lik Ryobi Cobe Makineme sarılı Okuma Blue Fish 0,26 misinam ile başladım ava. Akıntı içe doğru idi ve aslında içeriye atışlar yapmak gerekiyordu ama; keşişlemeden esen rüzgar erimi zorlaştırdığından , fazla beklentiye girmeden biz de ısınma turlarına baladık. Yaklaşık bir buçuk saat kadar sonra akıntı döndü ve gerçek av başladı.

Su dışarıya akmaya başladıktan 10 dakika sonra ilk vuruş geldi fakat 1 kaç kulaç çektikten sonra kurtuldu. Zaten küçük bir ispendekti. Yaklaşık bir 45 dakika daha attık-çektik hala bir sonuç alamamıştık. Derken Şenol kardeşim bir güzel av daha gerçekleştirdi. Yağan yağmurun da etkisiyle çok şiddetli bir akıntı vardı, suyun içinde ayakta durmakta zorlanıyorduk....
  1. Ahmet ÜNSAL, Admin ve İsmail ESENCAN bunu beğendi.
Select comments: 0

Eylemler

Bu Sayfayı Paylaş